צמיגים של כ-20 כלי רכב נוקבו וכתובת "די להתבוללות" רוססה בכפר בגליל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכתובת שרוססה בכפר כמאנה, הבוקר
הכתובת שרוססה בכפר כמאנה, הבוקר

כתובת "די להתבוללות" רוססה לפנות בוקר (שישי) בכפר כמאנה ליד כרמיאל, וצמיגים של כ-20 כלי רכב נוקבו. המשטרה חוקרת את המקרה כחשד לפשיעה לאומנית, וטרם נעצרו חשודים במעשה.

מחמוד סוואעד, תושב הכפר, סיפר ל"הארץ" כי ביישוב הופתעו מהמקרה, שכן זו הפעם הראשונה שהוא קורה שם. "אנחנו לא יכולים להאשים מישהו באופן נקודתי ובטח לא את השכנים שלנו בישובים הסמוכים", אמר. הוא העריך כי האנשים שביצעו את המעשים הגיעו מחוץ לאזור, "ומקווים שהמשטרה באמת תביא למעצר החשודים, אנחנו לא חיים באזור כה נידח ומנותק וצירי התנועה מוכרים".

שוטרים בכפר כמאנה, הבוקרצילום: דוברות המשטרה

לדברי סוועאד, התושבים "חיים בשקט עם כולם". הוא הוסיף: "אנחנו לא יכולים לנתק את האירוע הזה ממה שהיה לפני מספר שבועות בכפר קאסם ועוד מקומות ביישובים הערביים".

ראש המועצה האזורית משגב דני עברי גינה את המקרה. לדבריו, בהר כמון, עליו שוכן הכפר, מתגוררות כאלף משפחות יהודיות וערביות. "עבריינים גזענים חשוכים פורעי חוק שינסו להפר את השקט והשיתוף ששורר בין יהודים לערבים לא יצליחו. טרוריסטים מכל הסוגים לא יכתיבו לנו את חיינו", מסר.

בחודש שעבר ניקבו אלמונים צמיגים של עשרות כלי רכב בכפר קאסם, וריססו כתובות נאצה על מכוניות ומבנים בעיר. בין השאר נכתב "לגרש או להרוג", ו"ניקח גורלנו בידינו", וכן רוססו כתובות מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירה, שנעשית במעורבות שב"כ. שבוע קודם לכן הוצתו שתי מכוניות וכתובות רוססו בכפר בית איכסא הסמוך לירושלים. בכתובות שרוססו במקום נכתב "ד"ש מאהוביה", בהתייחס לנער אהוביה סנדק, שנחשד ביידוי אבנים על פלסטינים ונהרג כשהרכב שבו נסע התהפך בזמן ששוטרים רדפו אחריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ