גנץ: נעבוד עם ארה"ב כדי להבטיח שכל הסכם עם איראן ימנע מירוץ חימוש גרעיני באזור

שר הביטחון, שנפגש עם עמיתו האמריקאי לויד אוסטין, אמר כי ישראל רואה בוושינגטון "שותפה מלאה בכל החזיתות המבצעיות, ואיראן הראשונה ביניהן". בשבוע שעבר אמר רה"מ נתניהו כי הסכם עם איראן "לא יחייב אותנו"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר הביטחון גנץ ושר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין, היום בקריה בתל אביב
שר הביטחון גנץ ושר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין, היום בקריה בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שר הביטחון בני גנץ אמר היום (ראשון) כי ישראל תעבוד עם ארצות הברית כדי להבטיח שכל הסכם חדש עם איראן ימנע "מירוץ חימוש גרעיני באזור ויגן על ישראל". בנאום לצד עמיתו האמריקאי לויד אוסטין, המבקר בארץ, אמר גנץ כי ישראל רואה באמריקאים "שותפים מלאים בכל החזיתות המבצעיות, ואיראן הראשונה ביניהן".

גנץ אמר את הדברים על רקע חידוש השיחות בין המעצמות לטהראן על חידוש הסכם הגרעין, ולאחר הדיווח האיראני הבוקר על תקלה ברשת החשמל של המתקן להעשרת אוראניום בנתאנז. בסוף השבוע הודיעו האיראנים כי החלו להעשיר אורניום בצנטריפוגות מתקדמות במתקן - מהלך המנוגד להסכם.

המתקן בנתאנז, בפברוארצילום: Reuters Photographer/רויט

בשבוע שעבר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הסכם עם איראן "שמאיימת עלינו בהשמדה לא יחייב אותנו". בנאום בערב יום השואה, אמר נתניהו כי הסכמים כאלה עם משטרים קיצוניים כאלה שווים כקליפת השום. יש רק דבר אחד שיחייב אותנו - למנוע את מי שרוצה להשמדנו לבצע את זממו".

אוסטין נחת הבוקר בארץ לביקור ראשון של חבר קבינט בממשל ביידן מאז חילופי השלטון בוושינגטון בארץ. הוא נועד עם גנץ ועם הרמטכ"ל אמיר כוכבי, וצפוי להיפגש גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. גנץ הוסיף לאחר פגישת השניים כי "המשטר בטהראן מהווה איום אסטרטגי לביטחון העולם, למזרח התיכון ולמדינת ישראל".

הבוקר אמר הרמטכ"ל אביב כוכבי בטקס בהר הרצל כי "פעולותיו של צה"ל ברחבי המזרח התיכון אינן נסתרות מעיני האויבים. הם צופים בנו, רואים את היכולות ושוקלים את צעדיהם בזהירות. בזכות פעולות צבאיות ואחרות, מורכבות ומתוחכמות, בזכות חיילי צה"ל ומפקדיו, השנה החולפת היתה אחת השנים הבטוחות ביותר שידעו אזרחי מדינת ישראל. נמשיך לפעול בעוצמה ובשיקול דעת, בנחישות ובאחריות, כל זאת על מנת להבטיח את ביטחון מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ