פלסטיני בן 14 איבד את עינו בחברון, קרוביו אומרים שנפגע מכדור גומי של צה"ל

לדברי הנער ובן דודו שהיה איתו במקום, הוא נפצע מהכדור שנורה לעברו כשהיה בחנות הסמוכה לעימות עם חיילים. בן הדוד: היה ברור שהחייל כיוון אלינו. צה"ל: הכוח השתמש בכדורי גומי, אך לא היה ירי ישיר לעבר החנות או השוהים בה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בטשה בבית החולים סנט ג'ון בירושלים, היום
בטשה בבית החולים סנט ג'ון בירושלים, היוםצילום: באדיבות המשפחה

נער פלסטיני בן 14 איבד את עינו כששהה בחנות ירקות שלידה התקיימו עימותים בין חיילי צה"ל ופלסטינים. לדברי הנער ובן דודו שהיה איתו במקום, הוא נפצע מירי כדור גומי. בסרטון אבטחה המתעד את האירוע נראה עז א-דין נדאל בטשה ובן דודו בתוך חנות הירקות ביום שישי בצהריים ובסרטון מתועד רגע הפציעה, אך קשה לזהות מה פוגע בפניו.

עבד אלכרים אלבטש, בן דודו בן ה-13 של בטשה, סיפר בשיחה עם "הארץ" כי הוא ובן דודו שהו בחנות בשוק האנדלוסי בחברון, ובאזור עמדו חמישה או שישה חיילים. "ראיתי בבירור שמדובר בחיילים והם היו על מדים", אמר, "במקום היו עימותים ונערים וצעירים זרקו אבנים, אנחנו לא התערבנו, היינו בחנות ופתאום אחד החיילים יורה לעברנו. זה היה ברור שכוון אלינו, ועז א-דין נפגע בעינו".

צה"ל מסר כי "היתה באזור הפרת סדר אלימה", ובמהלכה עשרות פלסטינים יידו אבנים וסלעים באמצעות קלע. הצבא הגיב באמצעים לפיזור הפגנות, ובהם גם כדורי גומי. בצבא הוסיפו כי לא נעשה שימוש בירי כדורי גומי לעבר חנויות או כלפי בלתי מעורבים, וכי לאחר הטענה על פלסטיני שנפצע בחנות סמוכה האירוע תוחקר. מהתחקיר עולה לדבריהם כי לא היה ירי ישיר לעבר החנות או לעבר השוהים בה.

הנער הועבר תחילה לטיפול בבית החולים בחברון ולאחר מכן לבית החולים סנט ג'ון בירושלים, שם עבר ניתוח בעינו. בדו"ח הרפואי של בית החולים בחברון נכתב כי הפגיעה בעינו של הנער חמורה ויהיה צורך להסירה. אביו של הנער סיפר כי בנו הוא תלמיד מצטיין, שלא עושה בעיות או משתתף בעימותים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ