מאות צעירים פלסטינים התעמתו עם שוטרים בשער שכם; חמישה נעצרו

העימותים במזרח ירושלים פרצו זה היום השישי ברציפות על רקע החלטת המשטרה למנוע ישיבה על המדרגות במתחם, שבו מתכנסים המונים בתקופת הרמדאן. המשטרה השתמשה במכת"זית, בפרשים וברימוני הלם, אף שהצעירים לא יידו אבנים לעברם

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שער שכם בירושלים, הלילה
שער שכם בירושלים, הלילהצילום: אוהד צויגנברג
ניר חסון
ניר חסון

מאות צעירים פלסטינים התעמתו הערב (ראשון) עם כוחות משטרה בשער שכם שבירושלים זה הלילה השישי ברציפות, על רקע החלטת המשטרה למנוע ישיבה על המדרגות במקום. מהמשטרה נמסר כי חמישה פלסטינים נעצרו בחשד שתקפו שוטרים ויידו אבנים. המשטרה השתמשה במכת"זית, בפרשים וברימוני הלם כדי לפזר התקהלות של צעירים במקום, אף שהצעירים לא יידו אבנים או בקבוקים.

רחבת השער היא המתחם הציבורי הפופולרי ביותר בתקופת הרמדאן, ועשרות אלפי אנשים עוברים או יושבים במקום מדי ערב. במשטרה הסבירו שמטרת המחסומים אינה לפגוע בציבור או למנוע התקהלויות, אלא לאפשר זרימה טובה יותר של הולכי הרגל לעיר העתיקה.

עימותים בשער שכם בירושלים, הלילהצילום: אוהד צויגנברג

לפני שהשוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, קרא אחד מהם לצעירים להתפזר תוך שהוא מציין שהמשטרה הבטיחה לו שמחר יוסרו החסימות. הצעירים סירבו וקראו קריאות "אללה אכבר". מהמשטרה נמסר כי צעירים יידו אבנים וירו לעברם זיקוקים ליד מערת צדקיהו. ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) וסגן ראש העיר אריה קינג הגיעו למקום, ומסרו שהם מבקשים "לוודא שהאלימות הערבית הגואה בירושלים בימים האחרונים מקבלת מענה ראוי".

ביום שישי נערכה תפילת יום השישי הראשון של הרמדאן בהר הבית. כ-70 אלף איש השתתפו בתפילה, שהתפזרה ללא אירועים מיוחדים. זהו מספר נמוך באופן יחסי של מתפללים. הסיבה לכך היא שישראל התירה רק ל-10,000 מתפללים מהגדה להיכנס לירושלים, בניגוד לעשרות אלפים בשנים האחרונות. ישראל גם התנתה את הכניסה בישראל בכך שהמתפללים יהיו מחוסנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ