ירדן האשימה את ישראל במהומות בירושלים: "אפשרה לקיצונים לתקוף פלסטינים"

דובר משרד החוץ הירדני קרא לישראל להפסיק עם "ההתגרות והתוקפנות" כנגד תושבי מזרח העיר. בשגרירות ארה"ב בירושלים הביעו דאגה מהמצב: "מקווים שגורמים שונים ינהגו באחריות, ויקראו לשים קץ להסתה ולהשיב את הסדר על כנו"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירושלים, אמש
ירושלים, אמשצילום: אמיל סלמן
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ירדן האשימה היום (שישי) את ישראל במהומות שאירעו אמש בירושלים בין פעילי ימין קיצוניים לפלסטינים, בכך שלטענתה אפשרה לקבוצות קיצוניות לתקוף פלסטינים במזרח העיר. בשגרירות ארה"ב בירושלים הביעו דאגה מהאירועים אמש וקראו להשיב את הסדר בעיר.

דובר משרד החוץ הירדני, דיף אללה אל-פאיז, קרא לישראל לכבד את החוק הבינלאומי ולהפסיק את "ההתגרות והתוקפנות" כנגד תושבי מזרח ירושלים. אלפאיז טען שישראל מונעת מהתושבים להגיע למתחם מסגד אל אקצא, וכינה זאת "פגיעה בחופש הפולחן של המוסלמים".

"אנחנו מודאגים מאוד מהתקריות האלימות שאירעו בירושלים בימים האחרונים", נמסר משגרירות ארה"ב בירושלים. "אנחנו מקווים שגורמים שונים ינהגו באחריות, ויקראו לשים קץ להסתה, להשיב את הסדר על כנו, ולשמור על כבודם וביטחונם של כל תושבי ירושלים".

עימותים בירושלים, אמשצילום: אמיל סלמן

בעימותים אמש והלילה נפצעו עשרות בני אדם ונעצרו ועשרות נוספים על רקע צעדה של ארגון הימין להב"ה בירושלים. הסהר האדום הפלסטיני דיווח כי 105 פלסטינים נפצעו בעימותים, 22 מהם פונו לבתי החולים במצב בינוני. בנוסף, נהג יהודי נפצע קל כשהותקף בידי פלסטינים במזרח ירושלים. לפחות 50 מפגינים - אנשי ימין קיצוני ופלסטינים - נעצרו ויובאו במהלך היום להארכת מעצר. לכל אורך הערב והלילה יודו אבנים על שוטרים במוקדים שונים בעיר.

את הצעדה ארגן להב"ה "להחזרת הכבוד היהודי", בעקבות פרסום כמה סרטוני טיק-טוק שבהם נראו פלסטינים תוקפים יהודים באזור שער שכם. במהלכה צעדו מאות אנשי ימין קיצוני לכיוון שער שכם בירושלים תוך קריאות "מוות לערבים" וניסו לפרוץ את המחסומים שהקימה המשטרה. השוטרים פיזרו אותם באמצעות רימוני הלם ורכב "בואש", המתיז חומר מסריח על המפגינים. מן הצד השני מחו פלסטינים, והשוטרים התעמתו איתם תוך שימוש ברימוני הלם ובבואש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ