יממה אחרי הסרת המחסומים, לא נרשמו עימותים אלימים בשער שכם

בתום שבוע של התנגשויות אלימות בין פלסטינים לשוטרים, אמש חגגו מאות פלסטינים במקום. בשכונת עיסאוויה דיווחו תושבים על יהודים שניסו לתקוף שני ילדים פלסטינים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פלסטינים חוגגים בשער שכם בירושלים, אמש
פלסטינים חוגגים בשער שכם בירושלים, אמשצילום: AHMAD GHARABLI - AFP
ניר חסון
ניר חסון

אחרי שבוע של התנגשויות אלימות בין פלסטינים לשוטרים בשער שכם שבמזרח ירושלים, אתמול (שני) לא נרשמו עימותים אלימים במקום - יממה לאחר הסרת הגדרות שחסמו את המדרגות. אלפי פלסטינים הגיעו לרחבת השער ומאות צעירים חגגו במשך שעות ארוכות בריקודים, בשירה, בהופעות קפוארה ובהפעלות לילדים. חלק מהאירועים נערכו במימון עיריית ירושלים, מתוך מטרה להחזיר את השגרה למקום.

במהלך הערב הסתערו שוטרים לעבר הכיכר ופינו את ההמונים בשל הנפת דגלי פלסטין על ידי צעירים. עם זאת, השוטרים לא החזירו את המחסומים, וזמן קצר אחר כך חזרו הצעירים למקום.

פלסטינים חוגגים בשער שכם בירושלים, אמשצילום: AHMAD GHARABLI - AFP

בתוך כך, בשכונת עיסאוויה שבמזרח העיר דיווחו תושבים על יהודים שניסו לתקוף שני ילדים בני 12, ובשכונת אבו תור התלוננו יהודים על זריקת אבנים שניפצה את דלת הכניסה לביתם.

המתיחות בירושלים החלה עם תחילת רמדאן לפני כשבועיים. לטענת גורמים פלסטינים בעיר, המתיחות החלה בשל החלטת משטרת ירושלים לחסום את מדרגות שער שכם, שמשמשות באופן מסורתי לישיבה וחגיגות בלילות רמדאן. המתיחות הגיעה לשיא ביום חמישי עם תהלוכת ארגון להב"ה שביקשה להגיע לשער שכם ונחסמה בכוח על ידי השוטרים. העימותים כללו מעט יידויי אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים, שלהם הגיבה המשטרה בכוח רב שכלל פרשים, ירי רימוני הלם והפעלת מכת"זיות שהשפריצו את נוזל הבואש המצחין.

שלשום החליט מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, על הסרת המחסומים. ההסרה הובילה לחגיגות ספונטניות במקום, שכללו קריאות לאומניות והנפת דגלי פלסטין, וגרמו למשטרה לפנות בכוח את הכיכר שלשום וגם אתמול. החגיגות, כאמור, נמשכו גם אמש, אך כמעט ללא חיכוכים עם המשטרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ