שלוש מכוניות פלסטיניות הוצתו ליד ירושלים, לצידן רוסס: "יהודים בואו ננצח. טיקטוק"

תושבים בכפר התלוננו כי ניידת כיבוי אש ישראלית לא כיבתה את הדליקות והם נאלצו להמתין לכבאית פלסטינית. מוקדם יותר הערב המשטרה עצרה שמונה פעילי ימין בחשד שתקפו שני גברים במרכז ירושלים

ניר חסון
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכתובת שרוססה, הערב
הכתובת שרוססה, הערב
ניר חסון
הגר שיזף

אלמונים הציתו הערב (שלישי) שלוש מכוניות פלסטיניות סמוך לכפר בית איכסא ליד ירושלים. על הכביש הסמוך רוססו המילים "יהודים בואו ננצח. טיקטוק", ככל הנראה כרמיזה לסרטוני הטיקטוק שהופצו בשבועיים האחרונים ובהם נראו פלסטינים תוקפים עוברי אורח יהודים בירושלים.

תושבים בכפר התלוננו כי ניידת כיבוי אש ישראלית שהגיעה למקום לא כיבתה את האש והם נאלצו להמתין לכבאית פלסטינית שהתעכבה. מוקדם יותר היום פרסמו קבוצות ימין קיצוני קריאות ברשתות החברתיות להשתתף הערב בהפגנה אלימה בירושלים, אולם עד כה לא נרשמו אירועים חריגים. ראש ארגון "תג מאיר" גדי גבריהו אמר לאחר האירוע "מי שהבליג על צעדת השנאה של ארגון להב"ה ביום חמישי קוצר סופה".

עו"ד עבדאללה חמדאן, תושב בית איכסא, אמר להארץ "המכוניות לא חשובות, אנחנו מפחדים על המשפחות שלנו. הפעם פגעו במכוניות, בפעם הבאה יפגעו באנשים". הכפר מנותק משאר חלקי הגדה על ידי גדר ההפרדה, והוא צמוד לשכונת רמות בירושלים. על מנת להיכנס לכפר תושביו צריכים לעבור במחסום.

מוקדם יותר הערב הודיעה המשטרה כי עצרה שמונה פעילי ימין החשודים במעורבות בשתי תקיפות שאירעו בבירה. באירוע אחד הותקף פקח תנועה במרכז העיר באמצעות גז מדמיע ונזקק לטיפול רפואי. לאחר זמן קצר דווח על אדם נוסף שהותקף באמצעות גז מדמיע בקרבת מקום. החשודים נתפסו כשהם מחזיקים במיכלי גז מדמיע.

המתיחות בירושלים החלה עם תחילת רמדאן לפני כשבועיים. לטענת גורמים פלסטינים בעיר, המתיחות נוצרה בשל החלטת משטרת ירושלים לחסום את מדרגות שער שכם, שמשמשות באופן מסורתי לישיבה וחגיגות בלילות רמדאן. המתיחות הגיעה לשיא ביום חמישי עם תהלוכת ארגון להב"ה שביקשה להגיע לשער שכם ונחסמה בכוח על ידי השוטרים. העימותים כללו מעט יידויי אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים, שלהם הגיבה המשטרה בכוח רב שכלל פרשים, ירי רימוני הלם והפעלת מכת"זיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ