שמונה ילדים ושתי נשים בני אותה משפחה נהרגו הלילה (שבת) בתקיפת צה"ל במחנה הפליטים א-שאטי בצפון רצועת עזה. ההרוגים, בני משפחות אבו חטב ואל-חדידי, חגגו יחד את עיד אל-פיטר, החג המציין את סיום חודש הרמדאן. שלושה ילדים נוספים מאושפזים בטיפול נמרץ. משרד הבריאות בעזה דיווח הבוקר כי 139 איש נהרגו מתחילת ההסלמה בהפצצות חיל האוויר ברצועה, מהם 38 ילדים ו-22 נשים. עוד נמסר כי בהתקפות נפצעו יותר מ-1,000 פלסטינים, מהם 40 במצב קשה ואנוש.

מהא אל-חדידי, בת 36, הגיעה לבית אחיה ממשפחת אבו חטב יחד עם חמשת ילדיה - ארבעה מהם נהרגו בהפצצה: סוהייב, בן 14; עבד א-רחמן, בן שמונה; אוסמה, בן 6 ויחיא, בן 11. כוחות ההצלה חילצו מבין ההריסות את בנה התינוק של אל-חדידי, עומאר, כשהוא בחיים. אמו גוננה עליו בגופה, וכך ככל הנראה הצילה אותו. בהפצצה נהרגה גם קרובת משפחתה של מהא, יסמין חסאן בת 31, ושלושת ילדיה: יוסף, בן 11; בילאל, בן 10 ועלא, בן חמש. עדי ראייה דיווחו כי הבניין בין ארבע הקומות הופצץ כמה פעמים עד שנהרס לחלוטין.

התינוק ממשפחת אבו חטב שניצל בתקיפה בצפון הרצועה, היוםצילום: MAHMUD HAMS - AFP

דובר משרד הבריאות בעזה, אשרף אל-קודרה, אמר כי מדובר ב"טבח לכל דבר", וכי חלק מהגופות רוטשו בשל עוצמת הפגיעה. בן זוגה של מהא ואבי ילדיה, אמר בבכי בבית החולים שיפא כשזיהה את יקיריו: "מה הם עשו, מה הם עשו, על מי הם איימו?. אלוהים לקח את כולם והשאיר לי רק תינוק בן חמישה חודשים. זה ברור שכל ההפצצה הזו היתה ללא התרעה מוקדמת". שכן של משפחת אבו חטב, סעיד אלגול, סיפר גם הוא כי מטוסי חיל האוויר תקפו את הבית לפחות שלוש פעמים מבלי להזהיר מראש את דייריו. "לא יכולתי לשאת את זה ורצתי בחזרה לביתי", אמר.

זמן קצר לאחר מכן, חמאס מסר כי הוא ירה טילים לעבר דרום הארץ בתגובה להפצצות. הלילה נורו מטחים כבדים לעבר אשדוד, באר שבע, אשקלון, השפלה ועוטף עזה. בניינים בבאר שבע ובאשקלון ספגו פגיעות ישירות, אך לא היו נפגעים בגוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ