ארדן הציג את תמונת נדין שנהרגה; דודה: אף נציג ממשלתי לא התעניין בנו מאז מותה

שגריר ישראל באו"ם סיפר כי נדין עוואד שנהרגה מרקטה בכפר דהמש "חלמה לשנות את העולם". דודה אמר ל"הארץ" כי "היה מקום שנציג ממשלתי יטריח את עצמו אלינו קודם", וסיפר כי אפילו מס רכוש לא הגיע לבית שנהרס

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלעד ארדן מחזיק בתמונתה של נאדין עוואד
גלעד ארדן מחזיק בתמונתה של נאדין עוואד
בר פלג
בר פלג

איסמעיל ערפאת, דודה של נדין עוואד בת ה-16, שהיא ואביה חליל מתו מפגיעת רקטה בכפר דהמש בשבוע שעבר, זעם אמש (ראשון) כשצפה בדיון על ההסלמה שנערך במועצת הביטחון של האו"ם. שגריר ישראל, גלעד ארדן, הציג בדיון את תמונתה של נדין וסיפר כי "היא למדה ביולוגיה וכימיה וחלמה לשנות את העולם".

ערפאת, שמשמש כיו"ר הכפר, אמר ל"הארץ" בעקבות אזכורה והצגת תמונתה של אחייניתו כי "השימוש בתמונות המשפחה בידי נציגי הממשלה מצער". לדבריו, "היה מקום שקודם כל נציג ממשלתי יטריח את עצמו להגיע לדהמש לבקר את המשפחה, כולל נציגי מס רכוש שלא הגיעו עד היום".

חליל ונדין עוואד שנהרגו מפגיעת רקטה בדהמש

לדבריו, בזמן שמס רכוש מתעכב, בית המשפחה שאיבדה אב ואחות מושבת בגלל הנזקים. "המשפחה ללא בית לאחר איבוד יקריהם ונותרו קירחים, ללא אב, בת ובית, ונאלצים לנדוד בין בתי המשפחה", אמר ערפאת. "המצב מאוד קשה והוא (ארדן, ב.פ.) עולה לכותרות על גבה של המשפחה, ללא התייחסות מהשלטונות למה שקרה בדהמש".

בכפר דהמש מתגוררים כ-800 תושבים. ראשיתו, ככל הנראה, בשנות ה-40 של המאה הקודמת, אך רוב המשפחות הגיעו למקום אחרי 1948. לדברי ערפאת, את השטח קיבלו הוריו מהממשלה בתמורה לאדמותיהם בכפר פלסטיני, שהיה ואיננו עוד, ליד גדרה. הכפר מעולם לא הוסדר מבחינה תכנונית, ותושביו מקבלים שירותים חלקיים ביותר מהמועצה האזורית שדות דן (וגם הם הושגו רק לאחר מאבק משפטי ממושך).

הבעלות על מרבית השטח בכפר היא פרטית. בסוף אפריל קיבלו שלושת שופטי בג"ץ – הנשיאה אסתר חיות, השופט (בדימוס) חנן מלצר ועמיתו יעל וילנר – באופן חלקי עתירה שהגישו תושבי דהמש לפני שבע שנים, וקבעו כי עד סוף השנה צריכה ועדה מטעם משרד הפנים להכריע לאן לשייך את הכפר – לשדות דן, לוד או רמלה. כל שלוש המועצות הביעו בעבר התנגדות לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ