אחרי לילה שקט, אזעקות הופעלו בנתיבות ובעוטף; רקטות נורו מלבנון ונפלו בשטחה

כוחות צה"ל בגבול הרצועה
כוחות צה"ל בגבול הרצועהצילום: אוהד צויגנברג
עדכונים

צה"ל תקף הלילה 65 מטרות ברשת המנהרות של חמאס

הפצצת צה"ל בעיר עזה, הלילהצילום: MAHMUD HAMS - AFP

צה"ל הודיע כי תקף הלילה 65 מטרות ברשת המנהרות של חמאס ברצועת עזה, וכן חמישה בתי מפקדים של הארגון ועמדות לשיגור רקטות שכוונו לעבר תל אביב ואשקלון. בין בתי המפקדים שהותקפו: בתיהם של מפקד גדוד מערב ג'באליה, מפקד פלוגה בגדוד ג'באליה, מפקד פלוגה בגדוד זיתון ובכיר במערך הימי של הארגון. כמו כן, הותקפה תשתית צבאית בביתו של האחראי בסיוע הקרבי של חמאס במחנות המרכז.

דובר צה"ל: מעריכים שהירי מלבנון בוצע בידי פלגים פלסטיניים

דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן התייחס הבוקר לשיגורי הרקטות מלבנון אמש, ואמר כי בצה"ל מעריכים שמדובר בירי של פלגים פלסטיניים. "ההבנה שלנו היא שבוצעו שישה שיגורים כושלים לכיוון רכס רמים", מסר, "מדובר בשיגורים כושלים שנפלו בתוך שטח לבנון. ייתכן שאחד מהם בכל זאת חצה לשטח ישראל ונפל בשטח פתוח. נבצע סריקות באור יום".

זילברמן ציין כי חיל האוויר תקף גם הלילה ברצועת עזה. "פעלנו נגד מנהרות של שני גדודים בחאן יונס ובעזה", מסר, "הותקפו 65 מטרות של רשת המנהרות בשני הגדודים. המשכנו להתקיף בתי מפקדים, ביניהם ביתו של מג"ד בצפון גבאלייה. אנחנו ממשיכים בתקיפות בשכונת רימאל במערב הרצועה, שכונה יוקרתית במערב עזה סמוך לים, שכוללת בתוכה נכסי שלטון רבים של חמאס. אנחנו תוקפים שם מטרות רבות ונערכים להמשך התקיפות שם גם ב-12 השעות הבאות".

חברי קונגרס דמוקרטים יבקשו מביידן לעצור מכירת נשק לישראל

הפצצות צה"ל בעיר עזה, הלילהצילום: MAHMUD HAMS - AFP

חברי קונגרס דמוקרטים יבקשו מנשיא ארה"ב ג'ו ביידן לעצור מכירת נשק לישראל בשווי 735 מיליון דולר, כך מסרו מקורות המעורים בנושא ל"הארץ". ועדת החוץ של בית הנבחרים כינסה דיון חירום בנושא מכירת פצצות מתוחכמות לישראל, לאחר שדבר העסקה פורסם ב"וושינגטון פוסט". המקורות מסרו כי ראש הוועדה, גרגורי מיקס, צפוי לשלוח מכתב בנושא לביידן בימים הקרובים. חברת הקונגרס הדמוקרטית אילהן עומאר, החברה בוועדה, אמרה כי יהיה זה "מחליא" אם משטר ביידן יתקדם עם העסקה "לנוכח הסלמת האלימות והתקיפות של אזרחים". היא הוסיפה כי "זה ייראה כאור ירוק להמשך ההסלמה ויחתור תחת כל ניסיון לקדם הפסקת אש".

הוארך בתשעה ימים מעצרו של החשוד בניסיון הרצח בהצתה ביפו

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של תושב יפו החשוד בזריקת בקבוק התבערה לתוך בית יפו בתשעה ימים. בהצתה בשכונת עג'מי בעיר נפצע באורח קשה מוחמד גינטזי, בן 12, ואחותו נפצעה קל. בעקבות בקשת "הארץ" לצמצום צו איסור הפרסום שהוצא בפרשה, פרסם בית המשפט את החשדות נגדו: ניסיון רצח וחשד להצתה במטרה לפגוע באדם. שמו של החשוד וזהותו עדיין אסורים בפרסום. ביום ראשון נעצר החשוד, ערבי תושב העיר. במשטרה מעריכים כי הוא טעה בזיהוי הבית, והתכוון לזרוק את בקבוק התבערה לעבר בית של יהודים.

לקריאת הידיעה המלאה

ביידן בשיחה עם נתניהו: תומך בהפסקת אש, אך מכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוחח הלילה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והביע תמיכה בהפסקת אש. לצד זאת, ביידן הדגיש כי הוא תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה, וגינה את ירי הטילים חסר ההבחנה של חמאס לעבר ערי ישראל. ביידן הביע חשש לביטחונם של עיתונאים באזור, והדגיש את הצורך להבטיח את ההגנה על שלומם של אזרחים.

פקיד ישראלי בכיר לסוכנות רויטרס: "אין שום הצעה להפסקת אש על השולחן"

פקיד ישראלי בכיר ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס הטיל ספק בנוגע לאפשרות להגיע להפסקת אש בלחימה מול עזה. "אין שום דבר כזה כרגע. אין משא ומתן. אין שום הצעה. אין שום דבר על השולחן". הפקיד הישראלי אמר כי מצרים היא המתווכת האמינה ביותר בין ישראל לחמאס. "יש להם את הקשרים הטובים ביותר", אמר.

הפקיד לא שלל את האפשרות של מבצע מתמשך יותר. "אין לנו מושג כמה זמן נצטרך, מאחר שירי הרקטות הולך וגובר. אנחנו לא יכולים להפסיק, כשתוקפים אותנו ככה. ישראל ערוכה להמשיך ולהילחם. בנק המטרות הוא אינסופי. זה עשוי להימשך עוד חודשים".

אזעקות הופעלו בקיבוץ סמוך למטולה, תושבים מדווחים על הדי פיצוצים

אזעקה הופעלה בקיבוץ משגב עם הסמוך למטולה. תושבי הקיבוץ הונחו להישאר בבתיהם, וניתנה הנחיה לפתוח את המקלטים באצבע הגליל. תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים, ודובר צה"ל הודיע כי הוא בודק את הנושא.

משרד החוץ האמריקאי: בלינקן שוחח עם אשכנזי על הדרכים לסיום הלחימה

דובר משרד החוץ של ארה"ב, נד פרייס, אמר כי שר החוץ אנתוני בלינקן שוחח עם שר החוץ גבי אשכנזי על הדרכים לסיום הלחימה. בד בבד, בלינקן גם שוחח בנושא עם שר החוץ של איחוד האמירויות הערביות. לפי הודעה שפרסם משרד החוץ של ארה"ב, בלינקן הדגיש באוזניו את החשיבות של איחוד האמירויות בקידום מזרח תיכון שקט יותר.

עבדאללה מלך ירדן: "תמיד הזהרנו מפני שינוי הסטטוס קוו בירושלים"

ארמון המלוכה בירדן אמר כי המלך עבדאללה השני שוחח עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, ואמר לו כי "פעולותיה הפרובוקטיביות החוזרות של ישראל כלפי הפלסטינים הובילו להסלמה הנוכחית". בהודעה שנכתבה בטוויטר נאמר כי המלך "תמיד הזהיר מפני שינוי הסטטוס קוו ההיסטורי והמשפטי בירושלים".

נתניהו בתום הערכת מצב: "ההנחיה היא להמשיך ולהכות במטרות הטרור"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום הערכת מצב כי הנחה להמשיך ולתקוף ברצועת עזה. הדיון התקיים בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המוסד וראש המל״ל.

"ההנחיה היא להמשיך ולהכות במטרות הטרור", אמר. "צה"ל עושה זאת היטב, היום הוא חיסל עוד מפקד בכיר של הג׳יהאד האיסלאמי, פגענו ביחידה הימית של החמאס, וגם ממשיכים להכות בתווך התת קרקעי - המטרו של החמאס, ויש עוד מטרות. אנחנו נמשיך לפעול ככל שיידרש כדי להשיב את השקט והביטחון לכל תושבי ישראל".

מקרון: אעבוד עם מצרים וירדן על גיבוש הצעה קונקרטית להפסקת אש

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, אמר כי הוא יעבוד בימים הקרובים עם נשיא מצרים ומלך ירדן, על גיבוש הצעה קונקרטית להפסקת אש ולדרך אפשרית לשיחות בין ישראל לפלסטינים. במסיבת עיתונאים אמר הנשיא הצרפתי כי הוא גם יעלה את נושא הפצצת בניין כלי התקשורת בעזה בפעם הבאה שישוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

נשיא ארה"ב ביידן: אשוחח עם נתניהו בשעה הקרובה

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, אמר כי בכוונתו לשוחח עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעוד כשעה, וכי הוא יעדכן בכך את התקשורת. את הדברים אמר ביידן לאחר נאום שנשא בבית הלבן בוושינגטון על אודות מבצע החיסונים בארה"ב.

צה"ל: תקפנו 5 בתי מפקדים בכירים בחמאס

חיל האוויר תוקף בניין ברצועת עזה, ביום שישי האחרוןצילום: Hatem Moussa/אי־פי

צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף חמישה בתי מפקדים בכירים בחמאס ששימשו כתשתיות טרור.

לפי צה"ל, בין בתי המפקדים שהותקפו נמנים ביתו של עז אלדין חדאד, בכיר במטכ״ל הזרוע הצבאית של חמאס וראש הסיוע הקרבי בכל הרצועה במהלך הסבב האחרון. ביתו של אמג'ד אבו נג'א, מפקד גדוד נוחבה ברצועה, שניהל מביתו לחימה במהלך הסבבים השונים. ביתו של אברהים מחמד מצטפא כוארע מפקד גדוד דרום חאן יונס, שלקח חלק בפיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל משנת 2008 והיה אחראי על הירי הרקטי לעבר ישראל.

עוד נמסר כי נפגע ביתו של אחמד שמאלי, מפקד גדוד נוחבה בסג'עיה, שבביתו קיימת תשתית תקשורת צבאית ותשתית לאכסון אמצעי לחימה. לפי ההודעה, נפגע גם ביתו של נסים אבו עג'ונה, מפקד גדוד בית לאהיא, שבביתו קיימת תשתית צבאית לניהול לחימה.

מד"א: 311 נפגעים טופלו מתחילת המבצע; גורם במשטרה: 300 שוטרים נפצעו בעימותים

פצועה מפונה מזירת פגיעת הרקטה ברמת גן, שלשוםצילום: מוטי מילרוד

ממד"א נמסר כי במהלך היום נפגעו 12 אנשים במצב קל, ארבעה משברי זכוכיות ושמונה שנזקקו לטיפול לאחר שנחבלו בדרך למרחב המוגן. בנוסף טופלו גם תשעה נפגעי חרדה. כמו כן, אדם אחד נפצע קל במסגרת עימותים. גורם במשטרה אמר ל"הארץ" כי מתחילת סבב ההסלמה נפצעו כ-300 שוטרים במהלך העימותים, חמישה מהם במצב בינוני.

מתחילת מבצע "שומר החומות" טופלו 311 נפגעים ע"י מד"א, מתוכם שמונה שנהרגו מפגיעה ישירה, הדף ורסיסים ושניים שנפצעו אנושות בדרך למרחב מוגן ומתו מפצעיהם, כך לפי ההודעה. 106 נפצעו מרסיסים, הדף ושברי זכוכיות, בהם שישה קשה, 11 בינוני ו-89 קל. 195 פצועים נחבלו בדרכם למרחב מוגן, בהם אחד במצב קשה, חמישה בינוני ו-189 קל. בנוסף, 221 נפגעי חרדה טופלו מתחילת המבצע.

עוד נמסר כי בעימותים האלימים שהתקיימו ברחבי הארץ טופלו 193 נפגעים, בהם גבר בן 56 שנפצע אנושות בראשו ומותו נקבע מאוחר יותר, עשרה קשה, 29 בינוני ו-153 במצב קל.

נעצרו שני חשודים נוספים בתקיפת האזרח הערבי בבת ים

המשטרה הודיעה כי עצרה שני חשודים במעורבות בתקיפת האזרח הערבי בבת ים בשבוע שעבר. זאת לאחר שקטין החשוד במעורבות בתקיפה נעצר. לפי המשטרה, החשודים הם תושבי בת ים בשנות ה-20 לחייהם, והערב צפוי להתקיים בבית משפט השלום בתל אביב דיון בהארכת מעצרם.

דובר חמאס: אם ישראל לא תפסיק את התקיפות נשוב לירות על תל אביב

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, הזהיר כי הארגון יחדש את הירי לאזור תל אביב. "ישראל הגבירה את התקיפות של בתים אזרחיים בשעות האחרונות", אמר. "אנחנו מזהירים אותה - אם לא תעצור מיד, נשיב את תל אביב למעגל הירי שלנו".

צה"ל: פגענו ב-5 פעילי חמאס שעסקו בשיגור רקטות וב-16 עמדות שיגור

צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חיל האוויר פגעו בחמישה פעילי חמאס שעסקו בהכנת שיגורי רקטות לעבר ישראל. עוד נמסר כי כלי טיס תקף פיר מנהרה בצפון הרצועה, שש עמדות שיגור רקטות תת קרקעיות ועשר עמדות שיגור מעל הקרקע קרקעיות לאורך הרצועה.

המועצה האזורית עמק המעיינות: אותרו עקבות חשודים שחצו את הגבול מירדן

מהמועצה האזורית עמק המעיינות נמסר כי אותרו עקבות של שלושה אנשים החשודים שחצו את הגבול מירדן באזור היישובים ירדנה ובית יוסף. עוד נמסר כי נמצאה פרצה בגדר באזור כפר רופין. כיתות הכוננות ביישובים הוקפצו, השערים נסגרו, והתושבים במספר יישובים הונחו להישאר בבתים.

אתמול נעצרו שני תושבי ירדן בגלבוע, בחשד שחצו את הגבול מירדן. שוטרים איתרו את החשודים בכביש 6666 המחבר בין מעלה גלבוע ליישוב בית אלפא כאשר הם הולכים בסמוך לכביש. לפי החשד, הם חצו במטרה להגיע לירושלים. על גופם נמצאו שני סכינים.

צה"ל: השמדנו כ-100 ק"מ של מנהרות ברצועת עזה

צה"ל מעריך כי השמיד כ-100 ק"מ של מנהרות ברצועת עזה מתחילת המבצע, כך מסר דובר צה"ל בתדרוך לכתבים.

"אנחנו רואים מחומרי המודיעין שיש פחד גדול מאוד של פעילים לרדת מתחת לקרקע", אמר. "הם עדיין יורדים לתת קרקע אבל יש השפעה על היכולת של חמאס לפעול ולשלוט. זה לא משפיע על ירי התלול מסלול ויכולת השיגור של חמאס".

בלינקן: לא ראיתי ראיות לכך שחמאס פעל בבניין כלי התקשורת בעזה; ביקשנו מישראל הסברים

הריסות הבניין בעזה, אתמולצילום: Adel Hana/אי־פי

שר החוץ של ארה"ב, אנתוני בלינקן, אמר כי הוא לא ראה עד כה כל ראיה לכך שארגון חמאס פעל מהבניין בעזה שבו היו משרדי סוכנות הידיעות אי-פי, כמו גם של כלי תקשורת אחרים, בהם אל-ג'זירה. בלינקן אמר כי הוא ביקש מישראל צידוק לתקיפה.

לכתבה המלאה

צה"ל: תקפנו חוליה שהתכוונה לפגוע בכלי שיט של חיל הים

דובר צה"ל הודיע כי הצבא תקף חוליה של חמאס שהתכוונה לפגוע בכלי שיט של צה"ל באמצעות כלי תת ימי. מהצבא נמסר כי בתקיפה היו הרוגים והכלי הושמד.

"הכלי התת ימי שהותקף משוגר מקו החוף בעזה", אמר. "הוא נכנס מספר מטרים מתחת לפני הים, ומשם הוא נשלט עד למטרה, שיכולה היתה להיות אחד מחופי ישראל או ספינות של חיל הים".

סין קראה לארה"ב לסייע במאמצים לסיום סבב ההסלמה

בממשל בסין קראו היום לארה"ב לקחת חלק פעיל במאמצים לסיים את ההסלמה בישראל וברצועת עזה, ולחדול ממה שהגדירו חסימת מאמצי האו"ם להפסיק את סבב האלימות.

דובר משרד החוץ בסין ז'או ליז'יאן מסר כי מדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם פעלו כדי להביא להפסקת אש שתאפשר לשלוח סיוע הומניטרי לאזור, אך הפרעות מצד "מדינה אחת" מנעו מהמועצה לקדם זאת.

צה"ל מאשר: ישראל התנקשה בבכיר הג'יהאד האיסלאמי חוסאם אבו הרביד

צה"ל אישר כי ישראל התנקשה בחוסאם אבו הרביד, מפקד החטיבה הצפונית בג'יהאד האיסלאמי. אבו הרביד החליף ב-2019 את בהאא אבו אל-עטאא, שנהרג אף הוא בתקיפת חיל האוויר.

לפי הודעת הצבא, אבו הרביד היה אחראי לירי טילים נגד טנקים, והוביל שיגורי רקטות לעבר ישראל. "מדובר בדמות דומיננטית של הג'יהאד האסלאמי, שהיה אחראי על שיגור טיל נגד טנקים בתקרית שבה נפצע קל אזרח ישראלי", נמסר. "היחידה שלו היא זו שהייתה אחראית על השיגורים שקדמו למבצע וגם במהלכו לעוטף".

מקורות בעזה: ישראל התנקשה במפקד הגזרה הצפונית בג'יהאד האיסלאמי

מקורות בעזה דיווחו היום כי ישראל התנקשה במפקד הגזרה הצפונית בג'יהאד האיסלאמי, חוסאם אבו הרביד, שהיה מחליפו של בהאא אבו אל-עטא. לפי הדיווחים אבו הרביד נהרג כשהיה סמוך לביתו בג'באליה. מוקדם יותר דווח על הפגזות של צה"ל באזור.

אבו הרביד שימש בעבר כסגנו של אבו אל-עטא והחליפו לאחר ההתנקשות בו ב-2019.

צה"ל: פלסטיני שניסה לדרוס חיילים נעצר במחסום חווארה הסמוך לשכם

צה"ל עצר פלסטיני שנחשד בניסיון לדרוס חיילים במחסום חווארה הסמוך לשכם. על פי החשד, הפלסטיני פגע ברכבו ברכב סיור לאחר שפרץ מחסום שהוצב במקום. החיילים ירו באוויר ועצרו אותו, ולפי הודעת הצבא איש לא נפגע במהלך המעצר.

דיווחים בעזה על תקיפה ארטילרית באזור ג'בליה וברפיח

בעזה דווח הבוקר על תקיפה ארטילרית של צה"ל באזור ג'בליה, מזרחית לעיר עזה, וברפיח שבדרום הרצועה. על פי הדיווחים, בג'באליה הותקף מפעל מזרונים שעלה באש.

ראש עיריית עזה, יחיא אלסראג', אמר כי "ישראל תוקפת במתכוון תשתיות ובניינים אזרחיים כסוג של עונש קולקטיבי לכל תושבי העיר והרצועה בכלל, כולל כבישים ורשתות חשמל ומים". הוא הוסיף כי 40 אלף תושבים נותרו ללא קורת גג או הועברו לבתי ספר של אונר"א.

דובר חברת החשמל בעזה אמר הבוקר כי תשתיות החשמל נפגעו קשות, ואספקת החשמל בעיר מוגבלת מאוד. עוד דווח גם על האס של תשתיות המים ותשתיות הביוב בעיר.

28 סנאטורים דמוקרטים בארה"ב: קוראים להפסקת אש מיידית

28 סנאטורים דמוקרטים בארה"ב פרסמו הלילה הצהרה משותפת שקראה לסיום הלחימה בין ישראל לחמאס. "על מנת למנוע אובדן חיים נוסף והסלמה בעימות בין ישראל לפלסטינים, אנו קוראים להפסקת אש מידית", נכתב בהצהרה שיזם הסנאטור מג'ורג'יה ג'ון אוסוף. מנהיג הדמוקרטים בסנאט, צ'אק שומר, לא חתם על ההצהרה, אולם סגנו דיק דורבין הצטרף לחותמים.

חברי האגף הפרוגריסיבי במפלגה הדמוקרטית יצאו בימים האחרונים נגד עמדתו של הנשיא ג'ו ביידן, שגיבה את ישראל מול חמאס. כמה מהם, דוגמת חברת בית הנבחרים אלכסנדריה אוקסיו־קורטז, האשימו את ארה"ב כי היא שותפה להריגתם של פלסטינים בעזה.

צה"ל: תקפנו פיר מנהרה בחאן יונס, בקרבת גן ילדים

דובר צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף פיר מנהרה בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. לפי ההודעה, המנהרה שייכת לחמאס והפיר שהותקף היה סמוך לגן ילדים ולמסגד. לפי דובר צה"ל, מדובר בהוכחה נוספת לכך ש"חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית".

צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף בתים של תשעה מפקדים בחמאס

עשן מיתמר מתקיפת צה"ל בעיר עזה, הלילהצילום: MAHMUD HAMS - AFP

דובר צה"ל הודיע כי בשעות הלילה הותקפו מהאוויר בתיהם של תשעה מפקדים בחמאס ברצועת עזה. לפי ההודעה, בתיהם שימשו כתשתיות טרור של הארגון ובכמה מהם אוחסנו אמצעי לחימה.

בין היתר הותקפו לדברי הצבא בתיהם של מפקד גדוד ומפקד פלוגה בבית חנון, מפקד פלוגה בעיר עזה וכן ביתו של מפקד פלוגה בגדוד א־שאטי. עוד נמסר כי הותקף ביתו של איש המודיעין הצבאי של חמאס בשכונת שג'עייה בעיר עזה.

חיל האוויר ביצע תקיפה נרחבת ברצועת עזה

דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר ביצעו תקיפה נרחבת של יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על פיצוצים עזים ועל תקיפה בהיקף גדול יותר מאשר בימים האחרונים.

ביידן: פועלים לרגיעה ארוכת טווח; א־סיסי: להפסיק האלימות

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, אמר כי הממשל בראשותו פועל להשגת רגיעה ארוכת טווח בין ישראל לפלסטינים. "אנחנו מאמינים כי לישראלים ולפלסטינים יש זכות שווה לחיות בביטחון וליהנות מחופש, שגשוג כלכלי ודמוקרטיה", אמר ביידן בסרטון שצולם מראש והוקרן באירוע בבית הלבן לציון עיד אל־פיטר. "הממשל בראשותי יפעל מול הפלסטינים ומול ישראל, וכן בעלות בריתנו באזור, כדי להגיע לרגיעה".

נשיא מצרים, עבד אל־פתאח א־סיסי, קרא הלילה לסיום האלימות בעימות בין ישראל לחמאס ואמר כי קהיר פועלת להשגת הפסקת אש בין הצדדים. לדבריו, העדיפות העליונה כרגע היא הפסקת ההרג בעזה והשגת רגיעה.

לקריאת הכתבה המלאה

מטחי רקטות נורו לאזור באר שבע, נתיבות ואופקים

אזעקות הופעלו הלילה בערים באר שבע, נתיבות, אופקים ואשקלון בעקבות ירי רקטות מעזה לישראל. גם ביישובים במועצות האזוריות מרחבים, שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון, וכן ביישובים בדואים באזור באר שבע, הופעלו אזעקות.

שר החוץ של ארה"ב: להפסיק את האלימות בעזה באופן מיידי

שר החוץ של ארה"ב, אנתוני בלינקן, שוחח אמש (ראשון) עם שרי החוץ של סעודיה, מצרים, קטאר וצרפת ודן עמם בהסלמה בין ישראל לחמאס. בדברים שכתב בחשבון הטוויטר שלו לאחר השיחות, בלינקן קרא לכל הצדדים לפעול להרגעת הרוחות ולסיום מיידי של הפעולות האלימות. לדבריו, "אובדן החיים כתוצאה מהמשבר הנוכחי הוא עגום ביותר". בלינקן הוסיף כי בשיחתו עם שר החוץ הסעודי, פייסל בן פרחאן, השניים הגיעו להסכמה כי "יש להמשיך ולפעול לגיוס תמיכה בהפסקת האלימות ואובדן החיים המצער, כתוצאה מהמשבר הנוכחי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ