צה"ל: כלי טיס בלתי מאויש הופל לאחר שהתקרב לגבול באזור עמק בית שאן

לפי הצבא, כלי הטיס היה במעקב על ידי יחידות הבקרה האווירית ושבריו נאספו לאחר היירוט. בצבא בודקים אם הוא הגיע מסוריה או מירדן

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שברי המל"ט, היום
שברי המל"ט, היום
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צה"ל הפיל לפנות בוקר (שלישי) כלי טיס בלתי מאויש באזור עמק בית שאן לאחר שהתקרב לגבול. לפי הצבא, כלי הטיס היה במעקב על ידי יחידות הבקרה האווירית ושבריו נאספו לאחר היירוט. בצבא בודקים אם הוא הגיע משטחה של סוריה או מירדן.

מאז החל סבב ההסלמה ברצועת עזה, היו כמה שיגורים וניסיונות חדירה מהגבול הצפוני והמזרחי של ישראל. שלשום נתפסו שני תושבי ירדן בגלבוע לאחר שחצו את את הגבול כשהם חמושים בסכינים. ביום שישי זיהה צה"ל שלושה שיגורים משטח סוריה, שניים מהם נחתו בשטחים פתוחים בדרום הגולן והשלישי נפל בשטח סוריה.

אמש נורו שש רקטות מלבנון לעבר ישראל, ולפי הצבא לפחות חמש מהן נפלו בשטח לבנון, סמוך לגבול. אזעקה הופעלה באזור הגבול ותושבי אצבע הגליל הונחו לפתוח מקלטים. צה"ל השיב בתגובה בירי ארטילריה לעבר מקורות הירי.

דובר צה"ל, תת-אלוף הדי זילברמן, אמר הבוקר כי בצה"ל מעריכים שהירי בוצע בידי פלגים פלסטיניים צפונית להר דב, וציין כי ייתכן שהם יעשו זאת שוב. לדבריו, הבוקר יסרקו כוחות צה"ל את האזור ויבדקו אם אחת הרקטות נפלה בשטח ישראל.

ביום שישי פרצו אזרחים מלבנון את גדר הגבול במטולה, חדרו לישראל והציתו שריפה. טנקים של צה"ל ירו לעבר הפורצים ולפי הודעת הצבא הניסו אותם בחזרה לשטח לבנון. אזרח לבנוני אחד שהשתייך לחיזבאללה נורה למוות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ