הקורבן ה-13 של ירי הרקטות במבצע: חוה וקנין, בת 73 מחולון, שנחבלה בדרכה לממ"ד

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בר פלג
בר פלג

חוה וקנין, בת 73 מחולון, היא הקורבן ה-13 של ירי הרקטות מרצועת עזה לישראל בתקופת הלחימה. בני משפחתה סיפרו כי היתה במיטתה כשהחל ירי הרקטות על גוש דן בשבת שעברה, ונפלה ממנה בדרכה לממ"ד. היא נחבלה בראשה ומתה ביום שני. הלווייתה נערכה ביום שלישי שעבר, ודבר מותה נודע היום (ראשון) לכלי התקשורת. וקנין הותירה אחריה שבעה ילדים, ונכדים ונינים.

"אמי היתה אישה שאוהבת אנשים סביבה ואורחים", סיפר בנה גבריאל, "היא ידעה לכבד, להעריך ולקבל כל אורח באשר הוא". הוא הוסיף כי אמו אמורה היתה לעבור בקרוב לבית חדש שילדיה רכשו עבורה. "ביום הלוויה שלה, צחוק הגורל, הבית היה מוכן. זה לא נתפס וכל כך מצער".

סיגל וקנין פרבמן, אחת מבנותיה, אמרה כי "היא היתה אמא מדהימה, שנתנה כל מה שיש לה ואין לה לילדיה. זו אבידה מטורפת למשפחה". וקנין פרבמן הוסיפה כי אמה ישנה שנת צהריים כשנשמעו האזעקות, נבהלה מעוצמת יירוטי כיפת ברזל בחולון ומעדה בדרכה לממ"ד.

במטח לגוש דן שבמהלכו נחבלה וקנין נהרג גרשון פרנקו, תושב רמת גן בן 55, מפגיעת רסיסי רקטה בביתו שבמרכז העיר. בביתו של פרנקו לא היה מרחב מוגן. הוא היה חולה סרטן שהוגדר כנכה וחי לבדו ללא אמצעים. בחמש השנים האחרונות איבד פרנקו את אמו, אביו ואחותו הקטנה, כולם למחלת הסרטן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ