חמישה תושבי פתח תקוה מואשמים בתקיפת מוסלמי בן 60 בהרצליה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שניים מהנאשמים בתקיפה בהרצליה, היום בבית המשפט
שניים מהנאשמים בתקיפה בהרצליה, היום בבית המשפטצילום: הדס פרוש

חמישה תושבי פתח תקוה הואשמו היום (חמישי) בתקיפת ערבי בהרצליה, בעת ששבר את צום הרמדאן סמוך למסגד בעיר. שניים נוספים עצורים בחשד למעורבות במעשה, שאירע בתקופת המהומות האלימות ברחבי הארץ, במקביל ללחימה בעזה. מעצרם, בחקירה משותפת למשטרה ולשב"כ, הותר היום לפרסום.

לפי כתב האישום, התקיפה שאירעה לאחר הלינץ' בבת ים היתה מכוונת ומאורגנת, ושלושה מהם הגיעו לחניון מסגד סידני עלי במטרה לפגוע בערבים כשהם מצוידים בכלי נשק קרים, לאחר שהגיעו מבת ים. הם פגשו שם כ-12 אחרים, ולאחר שניידת המשטרה שאבטחה את התפילה עזבה את המקום, תקפו את אחד הנוכחים בחניון, ג'סאן חאג' יחיא, בן 60 מטייבה, לאחר שוידאו כי הוא ערבי.

ג'סאן חאג' יחיא, היום. "בנס הצלחתי להימלט מהם"צילום: דיאא חאג' יחיא

בין היתר, הטיחו התוקפים אבן בראשו של חאג' יחיא, ריססו את פניו בגז פלפל והשליכו על רכבו אבנים ובקבוקי זכוכית. כשהעמיד פני מת, הם דקרו אותו בכתפו ואז עזבו אותו. הוא נפצע בינוני ואושפז.

סעיפי האישום נגד החמישה - יעקב אטנאו, ניסים אזולאי, רועי תם, אור משטי ואוראל כרמלי - הם מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה וחבלה במזיד ברכב ממניע גזעני. בכתב האישום מצוין כי בתקיפה היו מעורבים 15 משתתפים, אך במשטרה העריכו כי המספר היה גדול יותר.

בין היתר, הציגה הפרקליטות תיעוד מתוך קבוצת ווטסאפ שנפתחה במטרה לארגן את התקיפה, סרטונים ממצלמות אבטחה וחלק מכלי תקיפה, ובהם מברגים, סכינים ופטישים. יום קודם למעשים המתוארים בכתב האישום ניסו שלושה מהם לבצע מעשה דומה בלוד, אך נבלמו בשל העוצר שהוטל על העיר. יממה לפני הלינץ' כתב כרמלי בחשבון הפייסבוק שלו: "אנחנו עם ה' יתברך, נעיף לכולם את הראשים".

חאג' יחיא אמר בשיחה עם "הארץ" כי ראה "12 צעירים הולכים לכיווני, עם שנאה בעיניים ורק מחפשים מישהו לרצוח. בנס הצלחתי להימלט מהם. הייתי בשוק, בתחושת טירוף, לא ציפיתי שאקלע לסיטואציה כזו. אם היה לי חשד קלוש שאיחשף לדבר כזה, לא הייתי יוצא מהבית".

כמה מהנאשמים טענו כי נמנע מהם מפגש עם עורך דינם. אחד מהם טען בבית המשפט כי חווה עינויים בחקירות השב"כ. לדבריו, הוא נקשר לכיסא כאשר מזגן מקרר כוון לעברו במשך שלוש שעות. עוד טען כי חוקרי השב"כ איימו עליו, קיללו אותו ומנעו ממנו קבלה של ביגוד וציוד בסיסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ