הבתים בבית אל נהרסים; נתניהו אישר 800 יחידות דיור מעבר לקו הירוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
LIVE
הריסת המבנה בבית אל, היוםצילום: אמיל סלמן
עדכונים

עבאס: "המשך הבנייה בהתנחלויות יהרוס את חידוש התהליך המדיני"

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס נועד עם נציגים מהפרלמנט האירופי וציין בפניהם כי "המשך הבנייה בהתנחלויות יהרוס את המאמצים הבינלאומיים לחידוש התהליך המדיני". לדבריו, ההנהגה הפלסטינית קיבלה בחיוב את הרעיונות לחידוש התהליך המדיני על פי עקרונות שמובילים להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 ובירתה ירושלים.

מוקדם יותר קרא דוברו של אבו מאזן נביל אבו רודיינה לקהילה הבינלאומית להתערב ולמנוע הסלמה והידרדרות במצב בשטח, זאת עקב הודעת נתניהו על בניית 300 יחידות דיור בגדה המערבית, ו-500 יחידות במזרח ירושלים

ארדן: מי שזורק אבנים על שוטרים צריך לעמוד לדין

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן על האירועים בבית אל יצא נגד אלימות מתנחלים כלפי אנשי מערכת הביטחון במהלך פינוי בתי דריינוף בבית אל: "מי שזורק אבנים על שוטרים וחיילים צריך לעמוד לדין" (יניב קובוביץ)‎

הבערת צמיגים, בית אלצילום: אמיל סלמן

יעלון: "מצפה מהשרים לא לעודד הפרה של החוק"

שר הביטחון משה יעלון קרא למתנחלים הנמצאים בבית אל ש"לא להפריע לכוחות הביטחון, חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל, במילוי החלטת בג"צ בבית אל, ולאפשר להם לבצע את משימתם".

יעלון התייחס גם לתגובות החריפות שהגיעו מקרב שרי הממשלה וחברי הכנסת ואמר: "אני מצפה משרים בממשלה ומנבחרי ציבור לגבות באופן חד משמעי את שלטון החוק ולא לעודד הפרה של החוק ועימות עם כוחות הביטחון".

השר נפתלי בנט: בניית יחידות הדיור - תגובה ציונית ראויה

שר החינוך נפתלי בנט הגיב על הודעתו של ראש הממשלה נתניהו, לפיה יוקמו 300 יחידות דיור מעוכבות בבית אל באופן מיידי ותקודם הקמתן של 500 יחידות נוספות במזרח ירושלים. לדבריו, מדובר ב"תגובה ציונית ראויה".

"תפקיד בית המשפט לשפוט; תפקיד הממשלה לבנות", אמר בנט. "זוהי תגובה ראויה, ציונית ונכונה. ככה בונים את המדינה שלנו. ובאותה נשימה אני קורא לכולם שלא להרים יד ולא להפעיל אלימות בשום מצב, נקודה. נבנה את ארץ ישראל אבל בצורה חוקית וראויה".

בנט נואם בבית אל, אתמול

תנועת אומ"ץ ביקשה מהיועמ"ש להסיר את חסינותו של ח"כ יוגב

תנועת אומ"ץ ביקשה מהיועמ"ש להסיר את חסינותו של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ולהעמידו לדין בגין הסתה.

לדברי התנועה, הנאבקת בשחיתות השלטונית, "לא ניתן לעבור לסדר היום" על התבטאויותיו של יוגב לערוץ 7 לפיהן "צריך להרים כף של טרקטור די-9 על בג"ץ" בעקבות החלטתו להרוס את בתי דריינוף.

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) הגיש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת בגין התבטאויות אלה והוסיף כי "מדובר בניסיון הפיכה וקריאה למרד נגד מדינת ישראל ונגד הגוף המקודש והחשוב ביותר, בית המשפט".

קרדיט: ערוץ 7

נתניהו הודיע על בניית 300 יחידות הדיור המעוכבות בבית אל

בעקבות לחצים של הבית היהודי ושרים בליכוד, הודיע ראש הממשלה נתניהו פעם נוספת על אישור בנייה מיידי ל-300 יחידות דיור חדשות בבית אל. מדובר ביחידות דיור שבנייתן כבר אושרה לאחר פינוי בתי האולפנה בבית אל, אך מעולם לא יצאה לפועל. בנוסף אישר נתניהו לקדם תכנון של 500 יחידות דיור חדשות בשכונות יהודיות  במזרח ירושלים‎.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בסיום התייעצות שקיים נתניהו הוחלט לקדם בנייה ותכנון של יחידות דיור בירושלים. נתניהו אישר שיווק מיידי של 91 יחידות דיור בפסגת זאב, תכנון 24 יחידות דיור בפסגת זאב, 300 יחידות דיור ברמות, 70 יחידות דיור בגילה, ו-19 יחידות דיור בהר-חומה.

זמן קצר לפני כן השר אורי אריאל הציב אולטימטום לנתניהו ואמר כי הוא "מצפה תוך שעה" להצהרה כי יקדם את בניית יחידות הדיור. גם שר החינוך נפתלי בנט והמועצה של בית אל קראו פומבית לנתניהו לקדם את בניית היחידות כתגובה להריסת המבנים.  

החלה הריסת המבנים בבית אל

דחפורים החלו להרוס את "בתי דריינוף" בבית אל. כמאתיים מתנחלים יידו אבנים  לעבר השוטרים, והציתו צמיגים ועצים.

דחפור מתחיל בהריסת המבניםצילום: חיים לוינסון

תגובות חריפות על ההחלטה להרוס את בתי המריבה בבית אל

בימין הגיבו בחריפות על החלטת בג"ץ לדחות את העתירה של הקבלן מאיר דריינוף ולחייב את הרס המבנים בבית אל עד מחר בערב. שרת המשפטים איילת שקד הבהירה כי הפסיקה תכובד, אך אמרה כי "הבתים בבית אל ייהרסו וייבנו מיד מחדש". השר יריב לוין תקף את בג"ץ ואמר כי הפסיקה היא "חרפה וכתם מוסרי נוסף על מערכת המשפט". ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), בהתבטאות בוטה במיוחד, אמר כי "יש להרים כף די-ניין על בג"ץ" בעקבות ההחלטה. לידיעה המלאה

העימותים בבית אל, הבוקרצילום: אמיל סלמן

בג"ץ דחה את העתירה נגד הריסת "בתי דריינוף" בבית אל

בג"ץ דחה הבוקר (רביעי) על הסף את העתירה של הקבלן מאיר דריינוף שביקש לעצור את הריסת המבנים שבנה ללא היתרים. שני הבתים, המכונים "בתי דריינוף", הם במוקד העימותים בין המשטרה למתנחלים, המתבצרים במקום ומסרבים לאפשר את הריסתם. כוחות הביטחון התחילו בהכנות להריסת בתי דריינוף. כלים כבדים פותחים כעת דרכי גישה לעבר הבתים. במקום, כ-200 איש המתנגדים להריסה מציתים עצים וצמיגים ומיידים אבנים לעבר שוטרים. המשטרה הביאה למקום רכב להתזת מים  לפיזור ההפגנה ומפזרת בכוח את המפגינים. לידיעה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ