עדכונים שוטפים |

טראמפ בירושלים: "עשיית השלום לא תהיה קלה, אך עם נחישות, פשרה ואמונה - זה אפשרי"

נשיא ארה"ב סיים את ביקורו בן היומיים בישראל וברשות. בנאומו במוזיאון ישראל אמר היום: דאעש ואיראן מאיימות על ישראל? לא עם דונלד ג'יי טראמפ ■ קודם לכן חתם טראמפ בספר המבקרים ביד ושם: "כל כך מדהים, לעולם לא נשכח" ■ בבוקר נפגש עם עבאס בבית לחם: אי אפשר לקדם שלום בחברה שבה הטרור נסבל, ממומן ומתוגמל"

ברק רביד, ג'קי חורי ועופר אדרת
טראמפ ונתניהו במוזיאון ישראל, היום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פתח הבוקר (שלישי) את יומו השני של ביקורו באזור בנסיעה לבית לחם, שם נפגש עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן). לפני הפגישה ציינו בכירים בבית הלבן כי טראמפ צפוי להביע בה תמיכה בזכות הפלסטינים לכבוד ולהגדרה עצמית. בפגישות עם משפחות של אסירים שובתי רעב אמר עבאס כי יעלה את הסוגיה בשיחה עם טראמפ. לאחר מכן נסע טראמפ לביקור ב"יד ושם" ומשם יצא למוזיאון ישראל כדי לשאת את נאומו המרכזי של ביקורו. בין היתר, אמר הנשיא כי "עשיית השלום לא תהיה קלה, אך עם נחישות, פשרה ואמונה - זה אפשרי. השאלה היא מתי העמים יחליטו שנמאס להם משפיכות הדמים". בסביבות השעה 16:00 המריא מטוסו מישראל לרומא.

כל הפרשנויות >>> קבלת הפנים לטראמפ היא אפילו לא שכונה, זה שוּק // יוסי ורטר | הנשיא ה"ישראלי" ביותר בהיסטוריה // חמי שלו | טראמפ עשה את השלום Great Again // ברק רביד | הדיל שטראמפ מחפש אולי רחוק, אבל גם שימור הסטטוס־קוו חשוב לרשות // עמירה הס | בזכות ביקור הטראמפים, לישראלים היתה הזדמנות להכיר את עצמם // קרולינה לנדסמן

ביקור טראמפ בבית לחם
בני הזוג טראמפ מנופפים לשלום מפתח המטוס, היום בנתב"ג
נתניהו וטראמפ בסיום הנאום במוזיאון ישראל
עדכונים

אדלשטיין: טראמפ ויתר על נאום בכנסת מחשש שח"כים יפריעו לו

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר היום כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ העדיף שלא לנאום בכנסת במהלך ביקורו בישראל מחשש שחברי כנסת יתפרצו לדבריו ויחבלו בנאומו. נאומו של טראמפ התקיים בסופו של דבר במוזיאון ישראל ללא נוכחותם של רוב חברי הכנסת. "אני מציע לכם לקחת בחשבון שבגלל חמישה, שישה, שבעה חברים, ש-20 שניות של תהילה מדומה יותר חשובות להם מכבודה של הכנסת, של הפרלמנט שלנו ושל מדינת ישראל, כל זה לא קרה", אמר אדלשטיין, כדוגמה נוספת לירידה במעמדה הציבורי של הכנסת. אדלשטיין אמר את הדברים מול אולם המליאה, שהיה כמעט ריק מחברי כנסת.

"הנושא של הנאום בכנסת עלה כאופציה ראשונה בדיונים", אמר אדלשטיין. "הובהר על ידי הנוכחים לצוות של הנשיא שלא יכולים להבטיח נאום ללא הפרעות, ובזה זה ירד מסדר היום". 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), אחד מחברי הכנסת הבודדים שנכחו בדיון, מיהר לפנות  ליו"ר ועדת הכנסת בבקשה לשנות את התקנון ולהרחיב את סמכויות  ועדת האתיקה בעניין פגיעה בביקור ראשי מדינות. הוא הציע כי חבר כנסת שינהג בניגוד למקובל בנאום של מנהיג מדינה זרה יוצא לאלתר ללא צורך בקריאה לסדר שלוש פעמים. (יהונתן ליס)

טראמפ נואם במוזיאון ישראל, היום

טראמפ סיים את ביקורו בישראל והמריא לרומא

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סיים לפני זמן קצר את ביקורו בישראל והמריא לרומא, שם ימשיך את מסעו לוותיקאן. נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו בטקס שנערך לכבודו בנמל התעופה בן-גוריון. מוקדם יותר נפתח כביש 1 לתנועה לאחר שנסגר למשך כשעה.

את יומו השני של הביקור פתח הבוקר טראמפ בפגישה עם נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבן מאזן) בבית לחם ואחרי כן המשיך ליד ושם. את ביקורו הוא סיים במוזיאון ישראל, שם נשא את נאומו המרכזי בביקור. מירושלים יטוסו הזוג טראמפ לרומא. (יותם ברגר)

טראמפ ורעייתו מלניה לפני המראתם מישראל, אחר הצהריים

טראמפ במוזיאון ישראל: "הקשר של העם היהודי לארצו עתיק ונצחי"

טראמפ ונתניהו במוזיאון ישראל, היום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע בצהריים למוזיאון ישראל בירושלים, שם קיים את הנאום המרכזי של ביקורו בישראל. בתחילת דבריו הודה טראמפ לראש הממשלה בנימין נתניהו על האירוח והביע תנחומים לנפגעי הפיגוע במנצ'סטר הלילה.

לאחר מכן התייחס לקשר בין היהודים לישראל ואמר כי "הקשר של העם היהודי לארץ הקדושה הזו הוא עתיק ונצחי, הוא נמשך כבר אלפי שנים. אני קורא ליהודים, נוצרים ומוסלמים לשאוב השראה מהעיר הזאת ותת לילדיהם תקווה".

"אני מבטיח לכם, הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל", המשיך נשיא ארה"ב, "הקונפליקט לא יימשך לנצח. אני מחויב באופן אישי לעזור לישראלים ולפלסטינים להגיע להסכם שלום. אני יכול לומר לכם שהפלסטינים רוצים שלום ושבנימין נתניהו רוצה שלום. עשיית השלום לא תהיה קלה, אך עם נחישות, פשרה ואמונה - זה אפשרי. השאלה היא מתי העמים יחליטו שנמאס להם משפיכות הדמים, שמספיק להם. השינוי צריך לבוא מבפנים. אף הורה לא רוצה עולם שבו ילדים סובלים מאלימות, שום ילד לא צריך ללמוד להרוג, שום מדינה מתורבתת לא מסוגלת לסבול הרג של חפים מפשע".  

לדברי טראמפ, "עלינו להקים קואליציה שתדכא את הקיצוניות, שתספק לילדים שלום. אני מתחייב לעמוד לצד ישראל ולהגן על הערכים המשותפים כדי שיחד נוכל להביס את הטרור ולקדם ביטחון לכל ילדיו של אלוהים". נשיא ארה"ב הוסיף כי "ישראל חוותה מקרוב את השנאה והטרור של אלימות קיצונית. חמאס וחיזבאללה שיגרו רקטות לתוך קהילות בהן ילדים בגיל בתי ספר נאלצו ללמוד לרוץ למקלטים בפחד; דאעש סימן כמטרה שכונות יהודיות ובתי כנסת; איראן קוראת להשמדת ישראל? לא עם דונלד ג'יי טראמפ! על אף כל האתגרים האלה, ישראל משגשגת".  

לפניו נאם ראש הממשלה נתניהו, שאמר "הנשיא טראמפ, ביחד ננצח את הטרור, מימון ועידוד הטרור חייב להיפסק. מוקדם יותר היום עמד לצדך מחמוד עבאס וגינה את הפיגוע שאירע במנצ'סטר. אם מבצע הפיגוע היה פלסטיני והקורבנות היו ילדים יהודים, המחבל היה מקבל כספים מהרשות הפלסטינית. זה החוק ברשות הפלסטינית והוא חייב להשתנות".

(ברק רביד)

לחצו כאן לידיעה המלאה

טראמפ ביד ושם: השואה - השעה האפלה ביותר בהיסטוריה

טראמפ עם רעייתו מלניה ובנימין ושרה נתניהו ביד ושם, היום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע לפני זמן קצר ל"יד ושם", כשהוא מלווה באשתו מלניה וראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. טראמפ הסתפק בביקור קצר בן כחצי שעה, שלא כלל ביקור במוזיאון, אלא רק טקס זיכרון ולאחריו נאום קצר. נשיא ארה"ב חתם בספר האורחים של יד ושם וכתב "זה היה כבוד גדול להיות כאן עם כל חבריי – כל כך מדהים, לעולם לא נשכח". 

בנאומו אמר טראמפ "אנו כאן ביד ושם כדי לכבד את זיכרונם של 6 מיליון יהודים שנרצחו בשואה. שני שליש מיהודי אירופה נשלחו למותם. מלים לא יוכלו לתאר את הרשע הנורא הזה. זו היתה השעה האפלה ביותר בהיסטוריה. מיליוני אנשים יפים ונהדרים נרצחו. זה היה הפשע הגדול ביותר נגד אלוהים וילדיו".

כמקובל ביד ושם, נשיא ארה"ב קיבל מזכרת מביקורו – העתק של ספר זכרונות של נערה יהודיה שנרצחה בשואה בגיל 16. ביד ושם לא מספקים נתונים על ביקורי ראשי מדינות קודמים באתר, אך ככל הנראה מדובר בביקור הקצר ביותר של מנהיג במעמדו של טראמפ ביד ושם. רק לשם השוואה, כשהנשיא ברק אובמה ביקר ביד ושם ב-2013, נמשך הביקור כשעה.

לחצו כאן לידיעה המלאה 

טראמפ לעבאס: אי אפשר לקדם שלום בחברה שבה הטרור נסבל, ממומן ומתוגמל

טראמפ ועבאס בבית לחם, היום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס נפגשו הבוקר בבית לחם, ולאחר מכן מסרו הצהרות לתקשורת.

עבאס אמר לטראמפ בתחילת דבריו כי "המפגש איתך נותן לעם הפלסטיני תקווה... הצהרנו על מחויבות לפתרון של שלום בינינו לבין הישראלים". הנשיא הפלסטיני הוסיף עוד כי הפגישה עם טראמפ בבית הלבן מעודדת את הפלסטינים להשגת השלום והקמת מדינה פלסטינית. "אני מחויב לשיתוף הפעולה למען השלום ביננו לבין הישראלים ושיתוף הפעולה במלחמה בטרור", הכריז. 

טראמפ, שנאם מיד לאחר מכן, פתח את דבריו בהבעת תנחומים למשפחות קורבנות הפיגוע הלילה במנצ'סטר. "לא אקרא למחבלים מפלצות, אלא לוזרים", אמר. "לא נוכל לעמוד עוד רגע אחד מנגד. עלינו לגרש את הטרוריסטים מהחברה שלנו ולהגן על כל החפים מפשע".    

הנשיא האמריקאי אמר לעבאס כי הוא מחויב לנסות ולהשיג הסכם שלום בין הישראלים לפלסטינים. לדבריו, אי אפשר לקדם שלום במקביל למימון ולתגמול פעולות טרור. "השלום לא יכול להתרחש בחברה שבה הטרור נסבל, מקובל וממומן", אמר הנשיא, "השלום הוא משהו שעלינו להתחייב עליו לעבר הדורות והעמים. אני מלא תקווה שארה"ב תוכל לעזור לפלסטינים ולישראלים להשיג שלום". הוא הוסיף כי הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים יביא לשלום בכל המזרח התיכון. 

טראמפ פנה בדבריו לעבאס ואמר "אני מביע את הוקרתי לעם הפלסטיני ולנשיא עבאס. זה כבוד להצטרף אליך בבית לחם, עיר היקרה לאנשים מכל העולם. כמו שדיברנו גם בוושינגטון וגם הבוקר, אני מחויב להשיג הסכם ביניכם לבין הישראלים, ואעשה כל שביכולתי כדי להשיגו. הנשיא (עבאס) אמר שהוא מוכן לעשות זאת ונתניהו הבטיח את אותו הדבר".

נשיא ארה"ב הוסיף כי "נושא חשוב נוסף זה מימוש הכלכלה הפלסטינית ולעבוד יחד נגד הטרור. לפני כמה ימים נפגשתי בערב הסעודית עם מנהיגים מוסלמים מכל האזור, זה היה אירוע היסטורי. ביקשתי מהמנהיגים להצטרף לשיתוף פעולה למיגור הטרור, אחת ולתמיד. אין ספק שיצאו משם דברים גדולים". 

החלה פגישת טראמפ-עבאס בבית לחם

החלה פגישתם של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן) בבית לחם. תחילה ייפגשו השניים בארבע עיניים ולאחר מכן יצטרפו אליהם יועצים ובכירים משני הצדדים. בתום הפגישה צפויים השניים למסור הודעה קצרה לתקשורת.

בעת שידור טקס קבלת הפנים של טראמפ בבית לחם מתחו בטלוויזיה הפלסטינית ביקורת מרומזת על התנהלות נבחרי הציבור הישראליים אתמול בטקס בנתב"ג ואמרו כי "הוכחנו שאנחנו יודעים לשמור על כללי הטקס וקבלת הפנים. אף אחד לא התגנב, אף אחד לא הצטלם סלפי ואף אחד לא שיבח את עצמו בפני הנשיא".

יועצו המדיני של עבאס, מג'די אלחאלדי, התראיין הבוקר לרדיו קול פלסטין ואמר כי "הביקור של טראמפ חשוב ויכול להוות הזדמנות לחידוש התהליך המדיני ולפתרון סוגיות שמקשות על הפלסטינים, בעיקר הסוגיות הכלכליות ושביתת האסירים. הביקור היום הוא השלמה לביקור שהיה בוושינגטון, הנשיא יראה וישמע על המצב של הפלסטינים".

(ג'קי חורי) 

פרשנות | הנשיא ה"ישראלי" ביותר בהיסטוריה

טראמפ עם ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין בנתב"ג, אתמול

היו לא מעט פאשלות ותקריות מביכות ביום הראשון לביקורו של דונלד טראמפ בישראל, אבל באופן מפתיע, רובן לא היו באשמתו. מלבד אמירתו התמוהה ש"לא הזכיר את ישראל" כשגילה את סודותיה לרוסים, שדמתה בהתחכמותה המיותרת ל״לא קיימתי יחסי מין עם האשה הזאת״ של ביל קלינטון, טראמפ לא סטה מהתסריט שהוכן לו מראש. הוא אמר את כל המלים הנכונות. הוא השוויץ בהישגיו, אך היה אדיב כלפי מארחיו. הוא הגדיר את איראן כמקור הרשע. והוא מוסס את לבם של יהודים בכל רחבי העולם כשליטף את הכותל המערבי, בעוד בתו איוונקה מתייפחת מהתרגשות לידו.

בסוף היום הוא אף זכה למפגן אהבה סר טעם וחסר רסן של בנימין נתניהו. כשעיניו בורקות וקולו רועד והוא כמעט רוטט מרוב תאווה, נתניהו הפליג בשבחים חסרי שחר לטראמפ שנועדו כנראה לתת קונטרה לחנופה חסרת המעצורים שהורעפה עליו בסעודיה. למשמע הצהרותיו של טראמפ במהלך היום וההשתטחות של בני הזוג נתניהו לרגליו לעת ערב, ישראלים רבים לא יכלו להימלט מהמסקנה שאחרי שמונה שנים שחונות עם ברק אובמה, לישראל יש סוף סוף ידיד של אמת בבית הלבן.

(חמי שלו)

לפרשנות המלאה לחצו כאן

פרשנות | הדיל שטראמפ מחפש אולי רחוק, אבל גם שימור הסטטוס־קוו חשוב לרשות

מחמוד עבאס בוועידה האמריקאית-ערבית בריאד, שלשום

למרות התקוות המשונות שנתלות עכשיו בדונלד טראמפ וביכולתו כביכול להשיג "דיל", אפילו הוא יגלה מהר מאוד שיש פער עצום בין הפרשנות הישראלית ל"שלום" לבין יסודותיו כפי שנקבעו בהחלטות בינלאומיות וביוזמת הליגה הערבית מ-2002. עם כל הפכפכותו ותזזיותו, קשה לראות את טראמפ מנסה לכפות על ישראל לכבד את החוק הבינלאומי ולציית להחלטות האו"ם. ההנהגה הפלסטינית מודעת לכך היטב, ובכל זאת היא יכולה להצביע על הישגים הקשורים בביקור טראמפ.

ההישג הראשון הוא שמחמוד עבאס, כמו גדול, השתתף בוועידה האמריקאית־ערבית בריאד. כלומר, הוא חלק מאיזשהו מועדון חברים שאיל ההון שבבית הלבן מכיר בחשיבותו. בסיבוב שעשה טראמפ בין כנסיית הקבר לכותל יכולים הפלסטינים להדגיש את העובדה שהוא ויתר על ליווי פוליטי ישראלי רם־דרג. אין להסתכן ולהתנבא מה יהיה גורלה של שגרירות ארה"ב, אבל בינתיים נראה שהרגישויות חלחלו ומלך סעודיה כבר אמר את דעתו בנדון. בעמדת החולשה שבה נמצאת ההנהגה הפלסטינית, גם אי שבירה של הכלים במדיניות האמריקאית כלפיה היא הישג.

(עמירה הס) 

לפרשנות המלאה לחצו כאן

פרשנות | טראמפ עשה את השלום Great Again

טראמפ וריבלין בבית הנשיא בירושלים, אתמול

בפתח הפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין, שעה קלה אחרי שנחת בישראל, הציג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את שליחו המיוחד ג'ייסון גרינבלט ואת השגריר החדש בישראל דייוויד פרידמן והדגיש כי שניהם עזבו משרות טובות ומכניסות כדי להיות הנציגים מטעמו שיעזרו לישראלים ולפלסטינים להשיג הסכם שלום. "אם לא תצליחו, האשמה תהיה בכם, כי אני כרגע אמרתי און־רקורד שאתם תעשו זאת", אמר טראמפ לקול צחוקם של הנוכחים בחדר.

אבל כמאמר הקלישאה, בכל צחוק יש גרעין של אמת. במקרה של טראמפ מדובר בגרעין משמעותי ביותר. פקיד ישראלי בכיר שהשתתף באחת הפגישות עם הנשיא האמריקאי ציין כי הנשיא היה ממוקד בסוגיית השלום בין ישראל לפלסטינים ולא זז במילימטר מהמסר שעליו חזר שוב ושוב. "אומרים לי שהסכם שלום בין ישראל לפלסטינים הוא העסקה הכי קשה שיש, אבל יש לי הרגשה שנגיע לשם בסופו של דבר. כך אני מקווה", אמר טראמפ לנתניהו בהצהרות לתקשורת בסיום יום הדיונים.

(ברק רביד)

לפרשנות המלאה לחצו כאן

טראמפ: מנהיגים ערבים אמרו לי שיתקרבו לישראל אם תהיה התקדמות עם הפלסטינים

טראמפ עם מלך ירדן עבדאללה, מלך סעודיה סלמן ויורש העצר של שליט איחוד הנסיכויות מוחמד אל־נהיאן בריאד, בסוף השבוע

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בפגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם הנשיא ראובן ריבלין אתמול (שני) בירושלים כי מנהיגי מדינות ערב עמם נפגש אתמול בסעודיה הביעו נכונות להתקרב לישראל ולחמם את הקשרים איתה, במידה ותחול התקדמות בתהליך השלום עם הפלסטינים, כך אמר ל"הארץ" פקיד ישראלי בכיר.

הפקיד הישראלי הבכיר, שמעורה בתוכן השיחות אך ביקש לשמור על עילום שם בשל הרגישות המדינית, ציין כי טראמפ הדגיש שכל מנהיג ערבי עמו נפגש, ובמיוחד מלך סעודיה סלמן, העלו את הסוגיה הפלסטינית, אמרו כי היו רוצים לראות התקדמות בתהליך השלום והביעו נכונות לסייע. "טראמפ דיבר בלי הפסקה על פגישותיו בסעודיה ואמר שהעולם הערבי רוצה שלום וכי הוא סבור שגם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס רוצה שלום", אמר הפקיד הבכיר.

(ברק רביד)

לידיעה המלאה לחצו כאן

עבאס צפוי לדון עם טראמפ בשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים

הכנות לביקורו של טראמפ בבית לחם, אתמול

הנכנסים אתמול (שני) לבית לחם התקשו למצוא דגלי ארה"ב או קישוטים רבים לכבוד ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעיר היום. במתחם משרדו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בעיר, הונפו רק דגלי פלסטין. ההכנות לביקור ניכרו אתמול בעיקר בנוכחות המוגברת של אנשי ביטחון בעיר, כולל משמר הנשיאות הפלסטיני. רוב רחובות העיר אתמול היו ריקים, עקב השביתה הכללית בכל רחבי הגדה המערבית. 

עבאס נפגש הערב עם נציגי משפחות האסירים בלשכתו בבית לחם וציין כי הסוגיה תעלה היום בפגישה בינו לבין טראמפ. במכתב שנשלח לו כדי שיעבירו לנשיא ארה"ב כתבו משפחות האסירים: "אנו מאמינים שיש לכם את הכוח להשפיע על ממשלת ישראל על מנת לסיים את הסבל של בנינו האסירים ואנו מצפים ממך כנשיא ארה"ב שתתערב בסוגיה הזו".

ליליא זואהרה, אמו של של מוחמד זואהרי שנידון למאסר עולם ב-2002, מצפה שנשיא ארה"ב יתערב למען האסירים. "אנחנו יודעים שלעמדה שלו יש לו משקל רב בישראל. הוא יכול להתערב למען בנינו האסירים", אמרה אתמול ל"הארץ". "הם לא תובעים את שחרורם, אלא לשפר את תנאי המעצר שלהם".

(ג'קי חורי)

בין ממלכתיות לאי נוחות: סיכום היום הראשון לביקור

בטיסה ישירה מבירת סעודיה ריאד, נחת אתמול בצהריים נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנמל התעופה בן גוריון, לביקורו הראשון בישראל כנשיא. מלבד כמה שרים וחבר כנסת אחד שסטו מהפרוטוקול וכללי הטקס, הביקור עבר ללא אירועים חריגים, עד שעות ערב.

בני משפחות ריבלין וטראמפ יצאו מגדרם כדי לאותת על מערכת היחסים החמה שנרקמה ביניהם. סדרת המפגשים שהתקיימה בבית הנשיא, שעה קלה לאחר הנחיתה בישראל, שפעה מחוות אישיות ודיפלומטיות. פגישת העבודה בין שני הנשיאים התארכה מעבר למתוכנן ונמשכה כשעה; מלניה טראמפ ונחמה ריבלין נפגשו במקביל בלשכה הסמוכה; והבנות, איוונקה טראמפ וענת ריבלין, הצטרפו אליהן אחר כך לשיחה.

מעט אחרי השעה שמונה בערב, לאחר ששרה נתניהו ומלניה טראמפ ביקרו ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, הגיעו בני הזוג טראמפ לבית ראש הממשלה לפגישה בין ראש הממשלה לנשיא ולארוחת ערב משותפת.

עם כניסתם לבית הודו בני הזוג נתניהו כי הוא "צנוע מאוד", וכשראש הממשלה הזמין אותם לחתום בספר האורחים, הוא הוסיף: "תודות לכם, יכולנו לצבוע את הקירות. קיבלנו תקציב לצבוע את הקירות". על כך הוסיפה רעייתו: "כל הבית נצבע בשבילכם". לאחר מכן הציגו בני הזוג נתניהו לאורחיהם את בנם יאיר נתניהו, ועשו להם סיור במעון הרשמי.

לידיעה המלאה על סיכום היום הראשון

תגובות