מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מפגינים בעזה, היום
מפגינים בעזה, היוםצילום: Adel Hana/אי־פי

■ הפלסטינים מציינים היום את יום הנכבה, יממה לאחר שעשרות אלפים הפגינו בגבול רצועת עזה במחאה על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. חרף ההיערכות, רק אלפים בודדים הפגינו בגבול עד לשעות הערב.

■ משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על 60 הרוגים בהפגנות אתמול, ושני הרוגים נוספים היום. כ-2,770 נפצעו בסך הכל, יותר מ-1,350 מהם מאש חיה. יותר מ-50 מהפצועים נפגעו אנוש ויותר מ-70 מהם במצב קשה.

■ חמאס העביר לישראל מסרים עקיפים, שלפיהם הוא שוקל לפרק את המאהלים שהוצבו לאורך גדר הגבול בעזה ולהביא לשינוי באופי ההפגנות.

■ טורקיה הורתה לשגריר ישראל באנקרה, איתן נאה, לעזוב את המדינה. בתגובה, הקונסול הטורקי בירושלים זומן למשרד החוץ והתבקש לחזור לארצו "להתייעצויות לזמן מה". בלגיה, אירלנד ודרום אפריקה נקטו אף הן צעדים דיפלומטיים.

 ■ מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה היום לדיון חירום. שגרירת ארה"ב ניקי היילי אמרה כי "שום מדינה מהנוכחות לא היתה מתנהגת באיפוק רב יותר מישראל". בהמשך נטשה היילי את הדיון כשהנציג הפלסטיני החל לדבר.

■ ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה על שביתה כללית מחר, שתכלול גם את מערכת החינוך. עצרות מחאה מתקיימות הערב במג'ד אל-כרום, באום אל-פחם וברהט. הפגנות נוספות נערכות בירושלים, בתל אביב ובחיפה, שם נעצרו חמישה בני אדם.

עדכונים