אחרי ירי הרקטות: צה״ל חידש את התקיפות ברצועה

חרף הפסקת האש, הערב נורו שתי רקטות לעוטף עזה ■ צה״ל הודיע אחר חצות כי הוא תוקף יעדי ג׳יהאד איסלאמי ■ הלימודים באשקלון ובעוטף יושבתו הבוקר

כתבי "הארץ"
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הפצצה של חיל אוויר בעזה, שלשום
הפצצה של חיל אוויר בעזה, שלשוםצילום: Adel Hana/אי־פי
כתבי "הארץ"

‎צה"ל הודיע הלילה (שישי) כי הוא תוקף יעדי גי'האד איסלאמי ברצועת עזה, זאת לאחר ירי שלוש רקטות לעוטף עזה שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. ירי הרקטות אירע לאחר הפסקת האש ברצועה, ושעות לאחר הודעת צה"ל אתמול על חזרה לשגרה. האזעקות נשמעו אתמול במועצה האזורית שער הנגב ובשדרות. שתיים מהרקטות נורו ויורטו בשעות הערב, ורקטה נוספת נורתה ויורטה אחר הצהריים. ראשי הרשויות בעוטף עזה ובאשקלון הודיעו כי היום לא יתקיימו לימודים בתחומן.

צה"ל הודיע אתמול בצהריים על הסרת כל המגבלות בעורף, לרבות עוטף עזה. מעברי הגבול ארז וכרם שלום נפתחו לתנועה ומרחב הדיג הורחב חזרה ל-15 מיילים ימיים. 

תושבים רצים למקלטים באשקלון, אתמול
תושבים רצים למקלטים באשקלון, אתמולצילום: אילן אסייג

שר הביטחון נפתלי בנט כתב אתמול בבוקר כי "זה עוד לא נגמר, רק המעשים בשטח יקבעו. צה"ל יפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום הגבלות". בהודעה בשם גורם מדיני נאמר כי ישראל "לא נתנה דבר", והשיגה את מטרות המבצע. דובר צה"ל הדי זילברמן אמר כי "כל יעדי מבצע 'חגורה שחורה' הושגו". שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב אמר כי "השעות והימים הקרובים יהיו קריטיים". הג'יהאד אמר כי הצדדים הסכימו להפסיק את האש, וישראל התחייבה שלא לירות יותר על מפגינים בגדר.

לפי נתוני צה"ל, מאז ההתנקשות בבכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא שהחלה את המבצע נורו כ-450 רקטות לעבר שטח ישראל. בעזה דווח על 32 הרוגים, שמונה מהם בני משפחה אחת - ובהם חמישה ילדים.

שיגורים מעזה, הבוקרצילום: SUHAIB SALEM/רויטרס

הסלמה בדרום: סיקור נרחב || הרשויות בעזה: שמונה בני משפחה נהרגו בתקיפת צה"ל | פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה בכל הארץ | באשקלון כבר רגילים לשגרה של חירום | מאחורי הקלעים של ההתנקשות בעזה | במקלט בשכונת שמשון באשקלון, האזעקות רק מוסיפות על תחושת ההזנחה | ההסלמה מרחיקה אפשרות לממשלת מיעוט / יוסי ורטר |  ההתנקשות לא תפגע מאוד בג'יהאד האיסלאמי / צבי בראל "ממשלת חירום" של נתניהו וגנץ נראית קרובה מתמיד / רוית הכט טיל שנורה מעזה פגע בארגון זכויות אדם תל אביב נראתה כמו ביום של הפצצה

שדרות, הבוקר
שדרות, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אחרי הירי לעבר ישראל: צה״ל תוקף יעדי ג׳יהאד איסלאמי בעזה

דובר צה"ל הודיע מעט אחר חצות על תקיפה של שורת מטרות של הג'יהאד איסלאמי ברצועת עזה. עוד נמסר, שכלי טיס תקפו מתחם צבאי ששימש בין היתר כאתר לייצור רכיבים המשמשים לייצור רקטות ומפקדה של חטיבת חאן יונס של הארגון בה מספר משרדי מפקדים.

בהודעה נמסר ש"צה"ל רואה בחומרה רבה את הפרת הפסקת האש ושיגור הרקטות לעבר ישראל".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ראש העיר אשקלון הודיע כי לא יתקיימו מחר לימודים בעיר

ראש העיר אשקלון תומר גלאם הודיע כי לא יתקיימו מחר (שישי) לימודים בעיר עקב הירי לעוטף עזה, ובשל חשש משיגורים לעבר העיר. הודעתו של גלאם הגיעה לאחר שנורו שלוש רקטות מעזה לעוטף, שעות לאחר הודעת צה"ל על חזרה לשגרה. הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. 

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: זוהו שני שיגורים מעזה, הם יורטו

צה"ל הודיע כי זוהו שני שיגורים מעזה וכי כיפת ברזל יירטה אותם. אזעקות הופעלו לפני דקות ספורות במועצה האזורית שער הנגב ובשדרות. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב

אזעקה הופעלה כעת בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. בשעות אחר הצהריים, כמה שעות אחרי שפיקוד העורף הסיר את כל ההגבלות מאזור עוטף עזה, אזעקות הופעלו ביישובי המועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב ואשכול. מצה"ל נמסר בשעתו כי רקטה שוגרה משטח הרצועה לישראל ויורטה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ראשי הרשויות בעוטף עזה הודיעו כי ישביתו את הלימודים מחר

ראשי הרשויות בעוטף עזה הודיעו כי ישביתו את הלימודים במוסדות החינוך גם מחר. ההודעה מגיעה בעקבות האזעקות שהופעלו אחר הצהריים במועצות האזוריות אשכול, שדות נגב ושער הנגב, כשעתיים לאחר הודעת פיקוד העורף על חזרה לשגרה ביישובי העוטף.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שעתיים לאחר החזרה לשגרה, נורתה רקטה לעוטף עזה - ויורטה

כמה שעות אחרי שפיקוד העורף הסיר את כל ההגבלות מאזור עוטף עזה, אזעקות הופעלו ביישובי המועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב ואשכול. מצה"ל נמסר כי רקטה שוגרה משטח הרצועה לישראל ויורטה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתניהו מסכם את מבצע חגורה שחורה: "האויבים שלנו קיבלו את המסר"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סיכם את מבצע "חגורה שחורה" ומסר כי "אנחנו לקראת סיום המבצע. משבח את צה"ל והשב"כ על הישג אדיר. מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן. מטרת המבצע היתה סיכול ממוקד של מפקד הג'יהאד האיסלמי - הוא חוסל. האויבים שלנו קיבלו את המסר – אנחנו יכולים להגיע לכל אחד". 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מאחורי שיתוק גוש דן עמדה התרעה על ירי מסיבי בזמן היציאה לעבודה ולבתי הספר

ההחלטה לבטל את הלימודים ולסגור את בתי העסק שלשום  - מאזור גוש דן ודרומה - נבעה מחשש לפגיעה רחבה באזרחים שהיתה מביאה להתארכות המבצע הצבאי - כך לפי גורם ביטחוני. 

מבירור עם שורת גורמים שהיו מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות עולה התמונה הבאה: בעת ההכנות להתנקשות בבהא אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, היתה כוונה להנהיג הנחיות התנהגות מחמירות בדרום הארץ ורק לקרוא לתושבי המרכז לגלות ערנות. אחרי השעה 06:30 בבוקר, כשעתיים וחצי לאחר הפעולה, התקבלה התרעה מודיעינית על מכת ירי מסיבית המתוכננת לגוש דן בהקדם. זו שעה קריטית, משום שזמן קצר אחר כך מתחילה תנועת עובדים למקומות העבודה ותלמידים לבתי הספר. ההחלטה היתה צריכה להתקבל בתוך דקות אחדות, מכיוון שאחר כך לא ניתן היה לבצע פניית פרסה ולשלוח את ההורים וילדיהם הביתה, בעיצומה של שעת העומס בכבישים.

לכן, בהוראת פיקוד העורף בוטלו הלימודים במוסדות החינוך בגוש דן ועובדים במשרות שאינן מוגדרות חיוניות קיבלו הנחיה שלא לבוא לעבודה. ההחלטה עוררה ביקורת עניינית — מצד כלכלנים המודאגים מהנזק למשק, הנאמד במיליארדים — ולצדה ביקורת פוליטית.

(עמוס הראל)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המעברים בארז וכרם שלום נפתחו ומרחב הדיג הורחב חזרה ל-15 מייל

בתום התייעצויות ביטחוניות, הוחלט על חזרה לשגרה במעברים ארז וכרם שלום, כמו גם החזרת מרחב הדיג ל-15 מיילים ימיים. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

כל הכבישים שנחסמו בעקבות המצב הביטחוני נפתחו לתנועה

משטרת ישראל מסרה היום בצהריים כי כל הכבישים שנחסמו בעקבות המצב הביטחוני נפתחו לתנועה. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עצם שחשוד כחלק מרקטה שלא התפוצצה אותר בגן ילדים בנתיבות

בחצר גן ילדים בנתיבות אותר עצם שחשוד כחלק מרקטה שלא התפוצצה. בגן לא שהו ילדים וחבלן של משטרת ישראל פועל במקום. 

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד העבודה בעזה: הנזק מתקיפות צה"ל - כחצי מיליון דולר

משרד העבודה בעזה מסר היום כי הנזק למבנים ולתשתיות ברצועת עזה כתוצאה מתקיפות צה"ל נאמד בכחצי מיליון דולר. 

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רקטה נפלה בשטח פתוח מחוץ לנתיבות, אין נפגעים או נזק

רקטה שנורתה מרצועת עזה נפלה בשטח פתוח מחוץ לנתיבות. מהמשטרה נמסר כי חבלן הוזעק למקום וכי אין דיווח על נפגעים או על נזק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: זוהו חמישה שיגורים מעזה, שניים מהם יורטו

צה"ל מסר כי חמישה שיגורים זוהו מרצועת עזה, וכי מערכת כיפת ברזל יירטה שניים מהם.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקות הופעלו בנתיבות ובמועצות שער הנגב, שדות נגב ואשכול

אזעקות הופעלו במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול ובנתיבות. האזעקות הופעלו בעת שמוסדות החינוך בנתיבות פעלו, כפי שהורה הבוקר פיקוד העורף במסגרת ההנחיות החדשות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שר הביטחון בנט: זה עוד לא נגמר, רק המעשים בשטח יקבעו

בנט ומזכירו הצבאי תת-אלוף עופר וינטר, אתמול בירושלים
בנט ומזכירו הצבאי תת-אלוף עופר וינטר, אתמול בירושליםצילום: אמיל סלמן

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר הבוקר לאחר הערכת מצב שקיים עם בכירי צה"ל וראשי מערכת הביטחון כי "כ-20 מחבלים חוסלו ב-48 השעות האחרונות", והוסיף כי "בשלב זה, זה עוד לא נגמר. רק המעשים בשטח יקבעו".

בנט הדגיש כי "כללי המשחק החדשים ברורים: צה"ל יפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום מגבלות. מחבל שמנסה לפגוע באזרחי ישראל, לא יוכל יותר לישון בשקט, לא בביתו ולא במיטתו, ולא בשום מקום מסתור".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: כ-450 רקטות נורו מהרצועה מתחילת הסבב; 32 הרוגים בעזה

שדרות, הבוקר
שדרות, הבוקרצילום: AFP

לפי נתוני צה"ל, מאז ההתנקשות בבכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא שהחלה את המבצע נורו כ-450 רקטות לעבר שטח ישראל, 60% מהן נחתו בשטחים פתוחים ו-90% מהטילים שכוונו לשטחים בנויים יורטו בהצלחה.

ברצועת עזה דווח על 32 הרוגים מתחילת הסבב, שמונה מהם בני משפחה אחת שנפגעו הלילה, בהם מפקד יחידת רקטות בג'יהאד האיסלאמי ולצדו חמישה ילדים, וכן שלושה בני משפחה שנהרגו אתמול - אב ושני בניו, בני שבע ו-24.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: עיתוי ההתנקשות נבחר בשל "חלון זמן שנוצר מול האיומים מצפון"

דובר צה"ל, הדי זילברמן, אמר הבוקר כי "לאחר שהסתיימו שני ימי קרב, בראייתנו הצלחנו להשיג את כלל היעדים באופן מהיר ומלא". זילברמן ציין כי התוכנית היתה "להביא לפגיעה בג'יהאד האיסלאמי תוך כדי יצירת בידול מחמאס" והדגיש: "הנחתנו מכה קשה על הג'יהאד ושללנו יכולות צבאיות שלהם".

לפי זילברמן, עיתוי ההתנקשות בבהא אבו אל-עטא, שתוכננה זה חמישה-שישה חודשים, נבחר בשל "חלון זמן שנוצר מול האיומים מהצפון", ואפשר את הפעולה. הוא ציין כי צה"ל התנקש ב-25 פעילים שהיו בהכנות לשיגורי רקטות או לביצוע פעולות טרור אחרות, והדגיש: "התקיפות נעשו בצורה כירורגית כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים". זילברמן הוסיף כי הג'יהאד "לא הצליח להפעיל את כל היכולות שהיו לו - מה שהוא הוציא לפועל היה פחות ממה שחשבנו שיוציא".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הלימודים באופקים, באר טוביה ובמועצה האזורית שפיר יחלו ב-10:00

הלימודים באופקים יחלו היום בשעה 10:00, כאשר מעונות היום ייפתחו ב-9:30. במועצות האזוריות באר טוביה ושפיר הלימודים יחלו ב-10:00, כאשר ההסעות לבתי הספר ייצאו בשעה 9:00. במועצה האזורית נחל שורק הלימודים יתקיימו היום כרגיל, ואילו במועצה האזורית אשכול לא יפעילו היום את מערכת החינוך.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

באר שבע וקרית מלאכי יחזרו ללימודים ב-10:00, אשדוד ב-9:00

בעקבות ההנחיות החדשות של פיקוד העורף, הודיעו עיריות באר שבע וקרית מלאכי כי הלימודים במערכת החינוך בערים הללו יחלו הבוקר בשעה 10:00; באשדוד הודיעו כי הלימודים ייפתחו ב-9:00; באוניברסיטת בן גוריון הלימודים יחלו ב-10:00, וכך גם במכללת קיי בעיר. במכללת חמדת הדרום הסמוכה לנתיבות לא יתקיימו לימודים לפי שעה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גורם מדיני: ישראל השיגה את מטרות המבצע, לא נתנו דבר

מערכת כיפת ברזל בגבול הרצועה, אתמול
מערכת כיפת ברזל בגבול הרצועה, אתמולצילום: AFP

גורם מדיני מסר הבוקר כי "ישראל השיגה את מטרות המבצע. הג'יהאד האיסלאמי נפגע משמעותית, השמדנו תשתיות רבות ולמעלה מעשרים מחבלים סוכלו". הגורם הוסיף כי "המעשים בשטח הם שיקבעו. ישראל לא נתנה דבר. מי שיפגע בנו - אנחנו נפגע בו. אין שינוי במדיניות". 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שליח האו"ם: השעות הקרובות קריטיות, כל הצדדים חייבים לנקוט איפוק מרבי

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, כתב הבוקר בטוויטר כי "מצרים והאו"ם עבדו קשה למנוע הידרדרות מסוכנת למלחמה בעזה ובסביבתה". הוא הדגיש כי "השעות והימים הקרובים יהיו קריטיים. כולם חייבים להראות איפוק מרבי ולתת את חלקם כדי למנוע שפיכות דמים. המזרח התיכון לא צריך מלחמות נוספות".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה בכל הארץ, מלבד בעוטף עזה, אשקלון וחוף אשקלון

פיקוד העורף הודיע הבוקר כי הוא מסיר את המגבלות בכל הארץ, מלבד ביישובי עוטף עזה ומערב לכיש (אשקלון ויישובי חוף אשקלון). לפי ההנחיות החדשות, ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה יערכו הערכת מצב מחודשת באשר ליישובים הללו, ובכל שאר הארץ ניתן לשוב לשגרה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אחרי ההודעה על הפסקת האש, אזעקה הופעלה בחוף אשקלון ובשער הנגב

אחרי שהג'יהאד האיסלאמי הודיע כי הושגה הפסקת האש החל מהבוקר, אזעקה הופעלה בחוף אשקלון ובשער הנגב.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מנכ"ל משרד החינוך: הנחיות פיקוד העורף בתוקף, אין לימודים בדרום

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב אמר לקשת 12 כי לא יתקיימו היום לימודים בדרום, חרף הודעת הג'יהאד האיסלאמי על הפסקת אש. אבוהב ציין כי במקרה שבו פיקוד העורף ישנה את ההנחיות, החזרה ללימודים תהיה הדרגתית ולא בבת אחת.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה בעוטף עזה

מקלט באשקלון, אתמול
מקלט באשקלון, אתמולצילום: AMIR COHEN/רויטרס

אזעקה הופעלה בעוטף עזה, דקות ספורות לאחר שהג'יהאד האיסלאמי אישר כי הושגה הפסקת אש עם ישראל החל מהבוקר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הג'יהאד האיסלאמי: סיכמנו עם ישראל על הפסקת אש החל מהבוקר

הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי סיכם עם ישראל על הפסקת אש החל מהבוקר. לפי הארגון, ההסכם כולל את הפסקת הירי משני הצדדים, הסכמה ישראלית להפסיק לבצע התנקשויות וכן הסכמה להפסיק לירות לעבר פלסטינים שמפגינים מעבר לגדר ברצועה.

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דיווח: ישראל והג'יהאד האיסלאמי סיכמו על הפסקת אש החל מהבוקר

כוח צה"ל בגבול רצועת עזה, אתמול
כוח צה"ל בגבול רצועת עזה, אתמולצילום: AFP

לפי רשת אל ג'זירה, ישראל והג'יהאד האיסלאמי סיכמו על הפסקת אש החל מהבוקר. גורמים בג'יהאד האיסלאמי אמרו לערוץ הטלוויזיה אלערבי המשדר מלונדון כי ההסכם נכנס לתוקף.

טרם פורסמו פרטים על ההסכם שהושג הבוקר, אולם אתמול הציג מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד א-נחלה, את תנאי הארגון להפסקת אש עם ישראל: הפסקת ההתנקשויות ברצועת עזה ובגדה, הפסקת הירי לעבר המפגינים ליד גדר המערכת, יישום ההבנות לרגיעה והסרת המצור מעל הרצועה.

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: שישה נהרגו בתקיפת צה"ל במרכז הרצועה

תקיפת צה"ל בעיר עזה, הלילה
תקיפת צה"ל בעיר עזה, הלילהצילום: Adel Hana/אי־פי

משרד הבריאות בעזה הודיע כי שישה בני אדם נהרגו, בהם שתי נשים וילד, ו-12 נפצעו בתקיפת צה"ל בדיר אל-בלח שבמרכז הרצועה. כל ההרוגים והפצועים הם בני משפחת אבו מלחוס. מות השישה העלה את מניין ההרוגים ברצועה ל-32 מאז תחילת ההסלמה.

לפי דיווחים פלסטיניים, הבית שהותקף הוא של רסמי אבו מלחוס, שנמנה על המפקדים הבכירים של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי בדיר אל-בלח. לפי דיווחים בעזה, אבו מנחוס עצמו נהרג בתקיפה.

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר צה"ל: זוהה שיגור אחד שיורט לאחר ההתרעות הרבות באשדוד והשפלה

ירי מרצועת עזה לעבר ישראל, אתמול
ירי מרצועת עזה לעבר ישראל, אתמולצילום: Khalil Hamra/אי־פי

דובר צה"ל הודיע כי זוהה שיגור אחד לאחר ההתרעות המרובות שהופעלו באשדוד ויישובי השפלה בסביבות 23:15 בלילה אתמול. לפי הצבא, הרקטה יורטה על ידי כיפת ברזל. לפי דובר צה"ל, ההתרעות הופעלו בכמה אזורים ליתר ביטחון, ולא רק באזור שבו הרקטה היתה אמורה לפגוע.

(יניב קובוביץ)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל תקף יעדים של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה

דובר צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף חמ"ל המשמש את חטיבת חאן יונס של הג'יהאד האיסלאמי ומתחם נוסף של הארגון. בנוסף, נמסר כי כלי שיט ישראל תקף מתקן אימונים ומחסן אמצעי לחימה המשמש את הכוח הימי של הארגון (יניב קובוביץ) 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גורם מדיני על המגעים להפסקת אש: שקט ייענה בשקט

כוח תותחנים בעוטף עזה, אתמול
כוח תותחנים בעוטף עזה, אתמולצילום: AMMAR AWAD/רויטרס

על רקע הדיווחים על מגעים להפסקת אש, מסר גורם מדיני ישראלי כי "שקט ייענה בשקט והמעשים הם שיקבעו". לדברי הגורם, "הג'יהאד האיסלאמי רוצה הפסקת אש, ולכן מנסה ליצור מצג שווא של הישגים. הדרישות של הג'יהאד מוכיחות שהפעולה הישראלית הצליחה. צה"ל סיכל כ-20 מחבלים ופגע משמעותית ביכולות הג'יהאד".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקות הופעלו בעשרות יישובים, בהם רחובות, יבנה ואשדוד

אזעקות הופעלו בעשרות יישובים, בהם רחובות, יבנה ואשדוד. לא דווח על נפגעים. לפי הנחיות פיקוד העורף, ביישובים שמצפון לאשדוד, ובהם כמה מהיישובים שלעברם התבצע הירי, אמורים להתקיים מחר לימודים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי: הגשנו טיוטה להסכם הפסקת אש, מצפים לתשובה הלילה

יירוט של כיפת ברזל, אתמול
יירוט של כיפת ברזל, אתמולצילום: AFP

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד א-נחלה, אמר כי ארגונו הגיש טיוטה להסכם הפסקת אש עם ישראל ומצפה לתשובה הלילה. לדבריו, ישראל הסכימה לנהל עם הארגון מגעים בתיווך מצרים.

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי הציג את תנאיו להפסקת אש

תושבים ליד מקלט באשקלון, הערב
תושבים ליד מקלט באשקלון, הערבצילום: Tsafrir Abayov/אי־פי

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד א-נחלה, הציג את תנאי הארגון להפסקת אש עם ישראל: הפסקת ההתנקשויות ברצועת עזה ובגדה, הפסקת הירי לעבר המפגינים ליד גדר המערכת, יישום ההבנות לרגיעה והסרת המצור מעל הרצועה (ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי: עוד לא ניצלנו את כל יכולותינו במערכה נגד ישראל

מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, זיאד א-נחלה, הצהיר: "החלטנו להגיב באופן מיידי להתנקשות בבהא אבו אל-עטא ולפגוע בעומק הישראלי. עוד לא ניצלנו את כל היכולת שלנו במערכה, ויש לנו תוכניות פעולה מוכנות". בראיון לערוץ אל-מיאדין הלבנוני הוסיף א-נחלה כי ארגונו יוכיח שהוא יכול לנהל מערכה ארוכה בהצלחה (ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: שני פלסטינים נהרגו בתקיפות ברצועה

איתור רקטה שנורתה מעזה, היום
איתור רקטה שנורתה מעזה, היוםצילום: Tsafrir Abayov/אי־פי

משרד הבריאות בעזה הודיע כי שני פלסטינים נהרגו בתקיפות ישראליות ברצועת עזה. לפי הדיווחים הפלסטיניים, מספר ההרוגים מתחילת הלחימה הוא 24, מלבד בהא אבו אל-עטא ורעייתו (ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בית החולים ברזילי קלט 48 פצועים קל ואחד בינוני

משפחות במקלט באשקלון, הערב
משפחות במקלט באשקלון, הערבצילום: Tsafrir Abayov/אי־פי

בית החולים ברזילי באשקלון מסר כי קלט מאז אתמול בבוקר 69 נפגעים מירי הרקטות. לפי בית החולים, אחד מהם נפצע באורח בינוני, 48 נפצעו קל ועוד 20 הם נפגעי חרדה. בבית החולים נותרו מאושפזים חמישה בני אדם, בהם שני פצועים ושלושה נפגעי חרדה (אלמוג בן זכרי) 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פיקוד העורף: ניתן לקיים מחר לימודים ביישובים שמצפון לאשדוד

תיכון בתל אביב, היום
תיכון בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

פיקוד העורף פרסם הערב (רביעי) הנחיות חדשות, לפיהן ניתן לקיים מחר לימודים ביישובים שמצפון לאשדוד. עוד קודם לכן הודיעו העיריות באשדוד, אשקלון וקרית מלאכי כי בערים אלו לא יתקיימו הלימודים.

לפי ההנחיות העדכניות, ניתן לקיים לימודים בדרום השפלה, האזור שבין רחובות וגן יבנה. כמו כן התיר הפיקוד יציאה לעבודה באזור לכיש, הכולל את אשדוד, קרית גת וקרית מלאכי, ובמרכז הנגב, בתנאי שקיים במקום העבודה מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו בזמן הדרוש.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר הג'יהאד האיסלאמי: אנו עומדים בפני שעות מכריעות

דובר הג'יהאד האיסלאמי, מוסעב אלברים, מסר: "כוחות ההתנגדות הגיבו לפשע שביצעה ישראל והעבירו לה מסר. אנו עומדים בפני שעות מכריעות, שיובילו להתפתחויות חשובות". הוא אמר כי אינו יכול להתייחס לדיווחים על בואו של מזכ"ל הארגון זיאד א-נחלה לקהיר כדי לדון בהפסקת אש (ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גורם מצרי ל"הארץ": יש מגעים להפסקת אש

גורם מצרי אמר ל"הארץ" כי מתקיימים מגעים להפסקת אש בין ישראל לבין הג'יהאד האיסלאמי. עם זאת, לדברי הגורם, ספק אם המגעים יבשילו הלילה (ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: ביומיים האחרונים בוצעו התנקשויות בכ-20 פעילי טרור

לפי דובר צה"ל, מאז אתמול בבוקר התנקש הצבא בכ-20 פעילי טרור, רובם מהג'יהאד האיסלאמי. הפלסטינים דיווחו על 22 הרוגים מאש צה"ל, ובהם אב ושני ילדיו, אחד מהם בן שבע. נתון זה אינו כולל את בהא אבו אל-עטא ורעייתו (יניב קובוביץ)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר צה"ל: מאז אתמול בבוקר זוהו כ-360 שיגורים

מאז אתמול בבוקר ועד השעה 17:30 זוהו כ-360 שיגורים מרצועת עזה שחדרו לשטח ישראל - כך מסר דובר צה"ל. לפי הודעת הצבא, כ-60 אחוזים מהשיגורים נפלו בשטחים פתוחים, ומערך ההגנה האווירית יירט יותר מ-90 אחוזים מיתר השיגורים (יניב קובוביץ)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב לתושבים: הישארו קרובים למרחבים מוגנים

המועצה האזורית מרחבים והמועצה האזורית שדות נגב הפיצו הנחיה לתושבים המורה להם להישאר בסמיכות למרחבים מוגנים, ללא שנימקו מדוע.

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מד"א: טיפלנו ב-64 נפגעים מתחילת ההסלמה

מגן דוד אדום הודיע כי מאתמול לפנות בוקר עד היום טיפלו אנשיו ב-63 בני אדם שנפגעו באורח קל מנזקי ההסלמה, וזאת מלבד ילדה בת שמונה שאיבדה אתמול את הכרתה בחולון ואושפזה במצב קשה. בין הנפגעים: שלושה פצועים קל בגוף, 29 שנחבלו בדרך למרחב המוגן ו-31 נפגעי חרדה. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: כלי טיס תקף פעיל הג'יהאד האיסלאמי שהתכונן לשגר רקטות, זוהתה פגיעה

צה"ל הודיע כי כלי טיס תקף פעיל של הג'יהאד האיסלאמי בצפון רצועת עזה, במהלך הכנותיו לשיגור רקטות לעבר ישראל, וכי זוהתה פגיעה.

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: פלסטיני נוסף נהרג מתקיפת צה"ל

הריסות מבנה בעזה, היום
הריסות מבנה בעזה, היוםצילום: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/רויט

פלסטיני נוסף נהרג מתקיפת צה"ל בעזה לפני זמן קצר, כך מסר משרד הבריאות בעזה. הוא פונה לבית חולים א-שפא בעיר. הוא ההרוג הפלסטיני ה-22 מאז החלה ההסלמה (לא כולל בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא ואשתו אסמא).

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר הג'יהאד האיסלאמי: השעות הקרובות יהיו מכריעות יותר

ילד פלסטיני לצד הריסות מבנה שהותקף ברצועת עזה, היום
ילד פלסטיני לצד הריסות מבנה שהותקף ברצועת עזה, היוםצילום: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/רויט

דובר הג'יהאד האיסלאמי, מוסעב אלברים, הזהיר כי "השעות הקרובות יהיו קריטיות יותר בנוגע לאופן הפעולה שלנו".

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אקוניס בזירה שבה נפגעה בת 70: ניסיון כחול לבן להקים ממשלה עם הח"כים הערבים עדיין בתוקף

שר המדע אופיר אקוניס אמר בזירת נפילת הרקטה באשקלון, שם נפצעה בת 70 באורח בינוני, כי "לדאבון הלב הניסיון של כחול לבן להקים ממשלת מיעוט הוא עדיין בתוקף. זו אפשרות שמפחידה אותי".

ביחס להסלמה אמר חבר הכנסת מהליכוד כי "הג'יהאד האיסלאמי מירר את חיי אשקלון והעוטף, אבל זה יסתיים וזה יקרה בקרוב מאוד, כשאנשי הג'יהאד יבינו בצורה ברורה שהמכות עליהם הולכות ומתעצמות". אקוניס הוסיף כי "אנחנו ערוכים למבצע רחב יותר אם הירי הזה יימשך".

(ג'וש בריינר)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתניהו: ״אנחנו בעיצומה של מערכה". בנט: "הג'יהאד יישא באחריות בשעות הקרובות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנחנו בעיצומה של מערכה, אנחנו מקווים שהיא תהיה קצרה ככל האפשר", וכי הוחלט על "צעדי המשך". את הדברים אמר נתניהו בתום דיונים ביטחוניים עם שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירי מערכת הביטחון במפקדת פיקוד הדרום.

"יש כאן הישג גדול של מדינת ישראל לחיזוק נוסף של ההרתעה שלנו", אמר ראש הממשלה. "רבי המחבלים יודעים שאנחנו יכולים לשים אותם על כוונת ואנחנו אכן נשים על כוונת את כל מי שבא לפגוע בנו. פנינו לא להסלמה, אבל אנחנו נדע לעשות את כל הפעולות הדרושות שסיכמנו עליהן כדי להמשיך להגן על מדינת ישראל ואזרחיה". 

השר בנט אמר כי "אנחנו צריכים שכל מחבל וכל יזם טרור ידע שהוא נושא על גבו טיימר לסוף חייו, וההחלטה בידי כל בן אדם להחליט אם להמשיך בפעילות טרור ולסיים את החיים או לעזוב את הטרור". בנט העריך כי "הג'יהאד האיסלאמי רוצה לגרור את תושבי עזה לנזקים הרבה יותר גדולים". לדבריו, "זו החלטה שלהם אם לגרור את אזרחי עזה ותושביהם לדבר הזה. אנחנו מקווים שלא, אבל הם יישאו באחריות להחלטות שלהם בשעות הקרובות".

(נעה לנדאו)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שליח האו"ם למזרח התיכון: מודאג מההסלמה, ההתקפות על אזרחים חייבות להיפסק

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, מסר היום כי הוא "מודאג מאוד מההסלמה החמורה והמתמשכת בין הג'יהאד האיסלאמי לבין ישראל". מלאדנוב הוסיף כי "ירי הרקטות ופצצות המרגמה ללא הבחנה למרכזי אוכלוסייה לחלוטין אינו מתקבל על הדעת וחייב להיפסק מיד". לדבריו, האו"ם פועל כדי להביא לסיום ההסלמה.

(נעה לנדאו)

תושבים במקלט בשדרות, היום
צילום: AFP
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בת 70 פצועה בינוני מרסיסים באשקלון. בכיר במשטרה: "היה פה הרבה מזל"

אשה בת 70 נפצעה בינוני משברי זכוכית שהתנפצה בעקבות נפילת רקטה מחוץ לביתה באשקלון. לדברי בכיר במשטרה, "אם הטיל היה נופל שני מטר שמאלה, לא היה לאשה סיכוי. היה פה הרבה מזל". נזק רב נגרם למבנה.‎

חובש מד"א, דביר בריבו, סיפר כי כשהגיעו כוחות ההצלה למקום הם ראו את האשה "מתהלכת בהכרה מלאה" לדבריו, "במקום היו שברי זכוכיות רבים שהתנפצו. היא סבלה מפציעות קלות בגפיים ובפנים. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים ופינינו אותה" לבית החולים ברזילי בעיר.

(אלמוג בן זכרי ויהושע (ג'וש) בריינר)

פגיעת רקטה ליד בית באשקלון, היום
פגיעת רקטה ליד בית באשקלון, היוםצילום: דוברות המשטרה
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צרפת: "מגנים את ירי הרקטות לאזורים מיושבים בישראל"

מערכת כיפת ברזל מופעלת ליד אשקלון, היום
מערכת כיפת ברזל מופעלת ליד אשקלון, היוםצילום: AFP

משרד החוץ הצרפתי פרסם הודעה לפיה "צרפת מצרה על ההסלמה המתמשכת בעזה". בהודעה נמסר כי צרפת "מגנה את ירי הרקטות המכוון לאזורים מיושבים בישראל מאז אתמול, ומזכירה שמתקפות המיועדות בכוונה לפגיעה באזרחים מנוגדות לחוק הבינלאומי ההומניטרי".

עוד נכתב בהודעת משרד החוץ כי "צרפת מזכירה את זכותה של ישראל, ואת זו של הפלסטינים, לחיות בשלום, בכבוד ובביטחון ומצרה על הקורבנות האזרחיים משני הצדדים. צרפת מביעה סולידריות עם האוכלוסיות שנפגעו".

"צרפת קוראת לצדדים להגיע לרגיעה ומזכירה את החובה להגנת האזרחים וכיבוד החוק הבינלאומי ההומניטרי", הוסיף המשרד. "היא תומכת במאמצי התיווך של המתאם המיוחד מטעם האו"ם לתהליך השלום במזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, וכן במאמצי מצרים. צרפת מזכירה שלא תיתכן יציבות בעזה אם הרשות הפלסטינית לא תחזור אליה, ויוסר המצור שילווה בביטחונות מהימנים עבור ישראל".

(נעה לנדאו)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקות הופעלו בנתיבות וביישובים נוספים בעוטף עזה

מקלט בכפר עזה, היום
מקלט בכפר עזה, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ

אזעקות הופעלו בנתיבות וביישובים נוספים בעוטף עזה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שטייניץ: נערכים גם לאפשרות של פעולה קרקעית

כוחות צה"ל פרוסים ליד עזה, היום
כוחות צה"ל פרוסים ליד עזה, היוםצילום: אילן אסייג

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר אחר הצהריים בראיון לחדשות 12 כי ישראל "עושה את ההכנות לכל אפשרות, גם במימד הקרקעי". לדבריו, "אנחנו מוכנים לכל תרחיש".

שטייניץ הוסיף כי הירי מרצועת עזה "לא ירתיע אותנו לחסל רבי מחבלים". הוא אמר כי ישראל "תמשיך לנצל את ההזדמנות להכות ולפגוע ביכולות של הג'יהאד האיסלאמי".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רקטה נפלה בשטח פתוח בנתיבות, אין נפגעים או נזק

חבלני משטרה נושאים נפל בשדה בנתיבות, היום
חבלני משטרה נושאים נפל בשדה בנתיבות, היוםצילום: Tsafrir Abayov/אי־פי

רקטה נפלה בשטח פתוח בנתיבות. לפי המשטרה, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב; רקטה פגעה בחממה ביישוב מבטחים

אזעקה הופעלה במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. המועצה האזורית אשכול דיווחה על נפילת רקטה בחממה ביישוב מבטחים. נזק קל נגרם למקום, אין נפגעים. 

פגיעת הרקטה בחממה במבטחים, היום
פגיעת הרקטה בחממה במבטחים, היום צילום: דוברות המועצה האזורית אשכול
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: שני פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל

משרד הבריאות בעזה דיווח כי שני פלסטינים נהרגו בתקיפה ישראלית במזרח חאן יונס. דובר צה"ל מסר כי כלי טיס תקף פעילים של הג'יהאד האיסלאמי בעת שעסקו בשיגור רקטות. 

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתניהו שוחח עם ראשי רשויות בעוטף עזה: "העצמנו את ההרתעה שלנו באמצעים חדשים שהם לא דמיינו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח בטלפון עם ראשי רשויות בעוטף עזה, ואמר כי העיתוי הנכון לפתוח בסבב הלחימה היה שלשום. "כפי שראש השב"כ אמר, 'הכוכבים הסתדרו'", אמר נתניהו, והוסיף: "החלטנו להעצים את ההרתעה שלנו באמצעים חדשים שהם לא דמיינו. הם יורים מאוכלוסיה אזרחית והם מסתתרים מאחורי אזרחים. עכשיו שברנו את המשוואה הזאת כשסיכלנו את אבו אל-עטא בזמן שהוא הסתתר".  ראשי הרשויות חיזקו ובירכו את ראש הממשלה על הפעולה. 

ראש הממשלה בכנסת, היום
ראש הממשלה בכנסת, היוםצילום: אמיל סלמן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב

אזעקה הופעלה בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. 

אישה ובנה בשדרות, היום
אישה ובנה בשדרות, היוםצילום: Ariel Schalit/אי־פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר צה"ל: כלי טיס תקפו שני פעילים של הג'יהאד האיסלאמי בצפון הרצועה

כלי טיס של צה"ל תקפו שני פעילים של הג'יהאד האיסלאמי בצפון רצועת עזה, כך מסר דובר צה"ל. הצבא תקף את הפעילים בעת שעסקו בהכנות לשיגורי רקטות לכיוון ישראל. 

ׁ(יניב קובוביץ)

כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, היום
כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, היוםצילום: אילן אסייג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רקטה פגעה בחניה של מפעל במועצה האזורית שער הנגב; אין נפגעים

רקטה פגעה בחניה של מפעל במועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים, נגרם נזק קל לרכוש. 

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון

אזעקה הופעלה באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. 

ילדים משחקים במקלט באשקלון, היום
ילדים משחקים במקלט באשקלון, היוםצילום: AMIR COHEN/רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רקטה נפלה במושב יכיני, אין נפגעים

רקטה נפלה במושב יכיני שבמועצה האזורית שער הנגב. הרקטה נורתה במטח מהרצועה לעבר יישובי המועצה ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב

אזעקה הופעלה במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. 

יירוט של כיפת ברזל קרוב לגבול רצועת עזה, היום
יירוט של כיפת ברזל קרוב לגבול רצועת עזה, היוםצילום: AMMAR AWAD/רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דובר הג'יהאד האיסלאמי: "כשנסיים בהעברת המסר לישראל נדבר על רגיעה"

דובר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, מוסעב אלברים, אמר היום כי "אין מה לדבר על מאמצי תיווך, זה לא העיתוי, למרות שאנו מכבדים כל מאמץ ערבי בעניין הזה". אלברים הוסיף: "אנחנו ממשיכים בהעברת המסר לישראל וברגע שנסיים נדבר על רגיעה". 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: 20 פלסטינים נהרגו מתחילת הסבב, 69 נפצעו

משרד הבריאות בעזה דיווח כי מתחילת סבב הלחימה 20 פלסטינים נהרגו בתקיפות צה"ל ברצועה, לא כולל בכיר הג'יהאד אבו אל-עטא. 69 אנשים נפצעו. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ליברמן: נתניהו מחזק את שלטון חמאס

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו בפוסט בפייסבוק. "הלכה למעשה נתניהו רק מחזק את שלטון החמאס", כתב ליברמן על ההתנהלות בסבב הלחימה הנוכחי, והוסיף: "עד שלשום המדיניות הרשמית של ישראל היתה שחמאס הוא ריבון והוא נושא באחריות על כל ירי מרצועת עזה, ולא משנה מי יורה. משלשום נתניהו העניק פטור לחמאס, שכבר לא נושא בשום אחריות קטנה או גדולה בעזה, וכל ירי לעבר ישראל על ידי 'סוררים' אינו עניינו של חמאס כלל ועיקר". 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה במועצה האזורית אשכול; נפילה ליד חדר אוכל בקיבוץ

אזעקה הופעלה במועצה האזורית אשכול. בתוך כך, המועצה דיווחה על נפילת רקטה מוקדם יותר ליד חדר אוכל בקיבוץ, ללא נזק או נפגעים.

(אלמוג בן זכרי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל: תקפנו מפעל לייצור רקטות ארוכות טווח וכלי שיט של הג'יהאד

צה"ל הודיע בשעות הצהריים על תקיפה של שורת מטרות של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. בין היתר, נמסר מצה"ל, תקפו כלי טיס מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות ארוכות טווח בדרום הרצועה ומפקדה של חטיבת חאן יונס של הג'יהאד האיסלאמי, וחיל הים פגע בכלי שיט ובמתחם אימונים ימי של הג'יהאד.

(יניב קובוביץ)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דיווח ברצועה: הרוג ושני פצועים בתקיפת אופנוע בעיר עזה

כלי התקשורת ברצועת עזה דיווחו על הרוג ושני פצועים קשה מירי ישראלי לעבר אופנוע בשכונת שג'עייה בעיר עזה. ההרוג לפי הדיווחים הוא מואמן קדום, בן 25.

(ג'קי חורי)

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות לירי הרקטות הבוקר: "תגובה להתנקשות באבו אל-עטא"

הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה נטל אחריות על ירי עשרות הרקטות הבוקר לכיוון ישראל. "מדובר בתגובה להתנקשות באבו אל-עטא וניסיון ההתנקשות באכרם אלעגורי", מסר הארגון. בהודעה נמסר עוד כי התגובה נמשכת, ו"החשבון עם האויב הישראלי פתוח". 

(ג'קי חורי)

תושבים באשקלון בזמן אזעקה, הבוקר
תושבים באשקלון בזמן אזעקה, הבוקרצילום: אילן אסייג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משרד הבריאות בעזה: 17 פלסטינים נהרגו מתחילת הסבב

משרד הבריאות בעזה דיווח כי מתחילת הסבב נהרגו 17 פלסטינים, לא כולל בכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא, שכוחות הביטחון התנקשו בו ובאשתו אתמול בלילה. 50 פלסטינים נפצעו. 

קרוב משפחה של פלסטיני שנהרג מתקיפת צה"ל בבית החולים בעזה, הבוקר
קרוב משפחה של פלסטיני שנהרג מתקיפת צה"ל בבית החולים בעזה, הבוקרצילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הרשויות בעזה: אחד מההרוגים בתקיפות צה"ל היום הוא ילד בן שבע

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח הבוקר כי אחד מההרוגים בתקיפת צה"ל היום ברצועת עזה הוא ילד בן שבע, שנהרג עם אחיו בן ה-24 ואביהם לצד אדם נוסף. בני המשפחה הם האב ראפת מוחמד עיאד וילדיו ראפת ואמיר.

לידיעה המלאה

(ג'קי חורי)

ילדים בזמן הלוויה ברצועת עזה, הבוקר
ילדים בזמן הלוויה ברצועת עזה, הבוקרצילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צה"ל תגבר את כוחות הקומנדו בעוטף עזה מחשש לחדירת מחבלים

צה"ל תגבר את כוחות חטיבת הקומנדו ביישובי עוטף עזה, במטרה להגן על התושבים מחדירת מחבלים משטח הרצועה.

(יניב קובוביץ)

מחסום בסמוך לקיבוץ כפר עזה, הבוקר
מחסום בסמוך לקיבוץ כפר עזה, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אזעקה הופעלה באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון

אזעקה הופעלה באשקלון, ובמועצות האזוריות חוף אשקלון ואשכול.

תושבים בזמן אזעקה באשקלון, הבוקר
תושבים בזמן אזעקה באשקלון, הבוקרצילום: AFP