רד פלאג: חיל האוויר בתרגיל משותף בארה"ב

התרגיל, בו השתתפו חילות האוויר של ארה"ב, ישראל, ירדן וסינגפור, כלל תרחיש של לחימת קואליציה מול אויב דמיוני. ראש מחלקת האימונים בחיל האוויר: "זה התרגיל המדמה מלחמה הטוב והרחב שמתרחש בעולם"

רד פלאג, 2015

חיל האוויר שב בימים האחרונים מאימון חילות האוויר המשותף "רד פלאג" (Red Flag) שנערך בבסיס חיל האוויר האמריקאי "נליס" (Nellis) שבנבדה. באימון השתתפו חילות האוויר של ארה"ב, ישראל, סינגפור וירדן. המשלחת הישראלית כללה עשרה כלי טיס, מדגם אף-15, יחד עם צוותי אוויר וצוותים טכניים. 

התרגיל עצמו כלל תרחיש של לחימת קואליציה כנגד אויב דמיוני, במהלכה מתרחש קרב אוויר-אוויר משמעותי. באימון תרגלו הצבאות יירוטי מטוסים, תקיפת מטרות באמצעות תחמושת מונחית GPS ולייזר, חילוצי טייסים שנטשו את מטוסיהם וכן תדלוק אווירי. חלק מהאימון כלל גם תרגול של פעילות אווירית תחת איום נ"מ, בין היתר סוללות טילי קרקע-אוויר. 

רד פלאג, 2015

כלי הטיס הישראליים טסו מישראל לארצות הברית וערכו מספר תדלוקים אוויריים בדרך. לפי דיווח באתר התעופה Foxtrot Alpha, המטוסים הישראליים תדלקו באוויר גם את מטוסי הקרב הירדניים בדרך לאימון בארצות הברית. ראש מחלקת האימונים בחיל האוויר, אל"ם אורי, סירב לאשר או להתייחס לדיווח זה. "אם אני טס רחוק אתה בוודאי מתאמן גם על דברים שהם רחוקים, אבל אין פה (בתדלוק האווירי ובטיסה לטווח הארוך) משהו שקשור לתכנון מבצעי - אלא רק תכנון ייעודי של הגיחה לארצות הברית", הסביר אל"ם אורי בשיחה עם כתבים צבאיים.

"תוצאות התרגיל טובות מאוד, וזה אולי התרגיל המדמה מלחמה הטוב והרחב שמתרחש בעולם", הוסיף אל"ם אורי. "יש לתרגיל תועלות נוספות, מעבר לאלו המיידיות של רמת האימון - גם כאלו אסטרטגיות, וגם שיתופי פעולה". במהלך התרגיל, המציין 40 שנה להיווסדו, ביקר את המשתתפים ב"רד פלאג" מזכיר ההגנה האמריקאי, אשטון קרטר. 

מטוסי חיל האוויר הישראלי בתרגיל
רד פלאג, 2015
רד פלאג, 2015
רד פלאג, 2015

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ