מח"ש חקרה שוטרת שתועדה סוטרת למפגינה נגד נתניהו בשבת

השוטרת תועדה סוטרת לתושבת להבים, בת 60, שהפגינה בירושלים. ממח"ש נמסר כי היא שוחררה בתום החקירה

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לרנר, שתועדה מותקפת על ידי השוטרת, בשבת
יהושע (ג'וש) בריינר

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירה נגד שוטרת שתועדה סוטרת למפגינה במחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבת בירושלים. ממח"ש נמסר כי השוטרת נחקרה היום (שני) ושוחררה בתום החקירה. האישה שתועדה מותקפת היא נילי לרנר, בת 60 מלהבים. בהפגנה היו יותר מעשרת אלפים בני אדם וכ-30 מפגינים נעצרו.

התיעוד של השוטרת סוטרת למפגינה

לרנר סיפרה ל"הארץ" כי תיעדה את קצין המבצעים של מרחב ציון, סגן-ניצב ניסו גואטה, עוצר מפגין בכוח, ולאחר מכן הותקפה על ידי שוטרים. "גואטה התחיל להתנפל על מישהו וצילמתי את זה, ואז הגיע סוס לכיווננו וברחתי כשאני ממשיכה לצלם. שוטר הגיע ונתן לי דחיפה, וכשניסיתי להתעשת הגיעו שוטר ושוטרת שדחפו אותי חזק מאוד", אמרה. כשניסתה להגן על עצמה, לדבריה, "מיד תפסו אותי באלימות והאשימו אותי בתקיפת שוטר. התחילה שם אלימות בלי שליטה, ברוח המפקד גואטה שהיה לחוץ והוציא את זה על המפגינים. היה לי ברור שהמשטרה רצתה לעצור את התהלוכה בכל מחיר".

מוקדם יותר היום זימנה משטרת ירושלים לחקירה את אביחי גרין, אחד המפגינים שהוכה בשבת על ידי סנ"צ גואטה. בסרטון שהופץ ברשתות נראה גרין עומד ליד גואטה ואז סופג מכה בפניו. בהמשך הסרטון התנפלו גואטה ושוטרים נוספים על מפגין אחר, שנעצר לאחר התקרית בחשד כי תקף את הקצין, ושוחרר מאוחר יותר. גרין עצמו כלל לא נעצר בתקרית וחזר לביתו. בעצת סנגורו עו"ד דניאל חקלאי, הודיע גרין למשטרה כי יתייצב לחקירה למחרת ולא באופן מיידי כפי שהתבקש.

גרין סיפר אתמול ל"הארץ" כי לפני שהותקף בידי גואטה, הוא פנה לקצין בבקשה להורות לפרשי המשטרה שלא לתקוף מפגינות במקום. "ואז משום מקום הוא פשוט הכה אותי בפני עם אצבע לתוך העין ואחר כך הוסיף עוד אגרוף", אמר. "הייתי בהלם, זה בא משום מקום. אחר כך שוב פניתי אליו ואמרתי לו למה הוא מתנהג ככה וגואטה השיב לי - תשתוק אחרת אני עוצר גם אותך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ