שני אחים תושבי אריאל נעצרו הבוקר (ראשון) בחשד שאיימו על מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בהרצליה. השניים, בני 23 ו-20, תועדו אתמול בסרטון שבו נראה אחד מהם חולף במכוניתו על פני מפגינים במחלף הסירה ומפנה לעברם מה שנראה כאקדח, והשני היה עמו ברכב. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של אחד האחים ביומיים, והשני שוחרר בתנאים מגבילים. מהמשטרה נמסר כי האקדח שהיה ברשות אחד החשודים עשוי פלסטיק, וכי השניים נעצרו אף שהמקרה - שתיעוד שלו פורסם ברשתות החברתיות - לא דווח בזמן אמת.

תיעוד החשוד עם אקדח פלסטיק בידו, אתמול בהרצליה

מארגון הדגלים השחורים נמסר בתגובה למעצר: "אנו מברכים על המעצר המהיר שביצעה משטרת תל אביב נגד החשודים בשליפת האקדח, נקווה שימצו עמם את הדין. האלימות הנמשכת כלפי המפגינים היא תוצאה של הסתה מתמשכת של הנאשם, המסית והמפלג בנימין נתניהו".

בהפגנה נוספת שנערכה אתמול בצומת אליקים נפגע ילד בן 12 מבקבוק שהושלך לעברו ממכונית נוסעת. הילד ואביו הגישו היום תלונה במשטרה. האב, זהר זיו מקיבוץ רמת השופט, סיפר ל"הארץ" כי הבקבוק נזרק על בנו "בעוצמה נוראית. הוא פגע למטר ביד ועף עשרה מטרים מאיתנו. זה רכב שנסע על הגשר ומישהו ראה שמטר יושב שם וזרק בעוצמה. זה לא היה בטעות. הוא חטף מכה חזקה, שטפי דם". במקרה נוסף שאירע בצומת כפר תבור נפגעה מפגינה מבקבוק קרח שנזרק לעברה ממכונית חולפת. בן 21 מעפולה נעצר בחשד שזרק את הבקבוק, ושוחרר לאחר מכן למעצר בית. עורך דינו של החשוד, ואסים שחאדה מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא מכחיש את החשדות נגדו.

15 מתוך 16 המפגינים שנעצרו אתמול בהפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים שוחררו לביתם. מפגין אחד, שחשוד בתקיפת שוטר, מוחזק עדיין במעצר. כ-20 אלף איש הפגינו אמש בירושלים, ועוד אלפי אנשים הפגינו ביותר מ-300 צמתים וגשרים ברחבי הארץ. הפגנה נערכה גם בקיסריה, שם מתגוררת משפחת נתניהו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ