ניר חסון
ניר חסון

13 פעילי המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נעצרו הלילה (שבת) בכיכר פריז בירושלים לאחר שניסו להעמיס כמה מחסומי לחץ של המשטרה על משאית. לדבריהם, עשו זאת כפעולת מחאה - מכיוון שהמחסומים מסכנים את המפגינים בכך שהם מאלצים אותם להצטופף, מה שמגביר את הסיכון להידבקות. לפי עורכת דינם, גבי לסקי, המשטרה מייחסת להם ניסיון גניבה. תשעה מהם יובאו הערב לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. 

לפי הפעילים, הם הגיעו למקום עם שתי משאיות והתכוונו להחזיר את המחסומים לחברת ההשכרה באור יהודה. בהודעה מטעמם נמסר כי "כל שבוע בוחרת המשטרה לתחם את ההפגנה בצורה שלא מאפשרת שמירה על הנחיות הקורונה נוכח מספר המשתתפים הגבוה". עוד הוסיפו כי הם דורשים מהמשטרה להסיר את מחסומי הלחץ ולרווח את מתחם ההפגנה. במהלך מעצר הפעילים, עיכבה המשטרה צלם עיתונות במשך כשעה והחרימה את מצלמתו, זאת לדברי המשטרה כיוון שלא נשא תעודת עיתונאי בתוקף.

בארגון קריים מיניסטר טענו כי הגבלת מספר המפגינים במחסומים נועדה לצייר אותם כמי שאחראים לזינוק בתחלואה בקורונה: "מזה מספר שבועות אנו פועלים יחד עם קבוצות מחאה שונות כדי להבין מדוע משטרת ישראל מתעקשת לכלוא את מפגיני בלפור במכלאה צפופה, באופן שנוגד את תקנות הקורונה. המשטרה התעלמה במכוון ממכתבים בעניין שנשלחו על ידי עו"ד גבי לסקי וגונן בן יצחק". לטענת הארגון, מדיניות המשטרה "משתלבת בקמפיין המופץ על ידי בלפור, שנועד לתלות את הכישלון בהתמודדות עם משבר הקורונה במחאה".

ביום חמישי טען יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, כי המשך קיום ההפגנות נתניהו מול מעונו בירושלים מוביל לעלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, אך לא גיבה את דבריו בנתונים או בביסוס מדעי. הערב צפויה להיערך הפגנה המונית מול מעון נתניהו, כמדי שבוע מאז פרוץ גל המחאה ב-14.7. בשבוע שעבר השתתפו במחאה כ-20 אלף בני אדם - שיא במספר המשתתפים עד כה - ובמהלכה הסירה המשטרה כמה מהמחסומים והרחיבה את תחומי ההפגנה.

עו"ד לסקי מסרה כי "המחסומים מהווים סכנה ממשית למפגינים בבלפור כי קשה מאוד להפריד אותם במידה שקיים צורך לפנות את המתחם במהירות. לא זו בלבד שהפעילים לא התכוונו לקחת את המחסומים לעצמם או לאחרים - כך שלא מדובר בגניבה, אלא שהם ביצעו פעולה כנגד חסימה בלתי חוקית ומסוכנת של מרחב ההפגנות בבלפור. על המשטרה לשחרר את הפעילים לאלתר בהיעדר עילת מעצר".

מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה את הניסיון של החשודים לגנוב על פי החשד את מחסומי המשטרה, שכל תכליתם היא לסייע באבטחתם וביטחונם של המפגינים לאור איומים לפעילות חבלנית עוינת, ולמנוע כניסתם של גורמים שכל מטרתם לשבש את המחאה או לפגוע במפגינים. אנו מתכוונים לפעול למיצוי מלוא חומרת הדין עמם". עוד נמסר כי לצד מעצר החשודים, "נתפסו שתי המשאיות ששימשו אותם בביצוע עבירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ