האמן זאב אנגלמאיר נעצר בהפגנה בתחפושת "שושקה" בחשד להטרדה מינית

האמן נעצר בכניסה למתחם ההפגנה בירושלים, ושוחרר כעבור כמה שעות ללא תנאים מגבילים. זאב אנגלמאיר נחקר בחשד להטרדה מינית של הציבור והפרעה לסדר הציבורי, אף שמדובר בשתי עבירות שלא קיימות בחוק העונשין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המעצר של שושקה בירושלים, בספטמבר

האמן זאב אנגלמאיר, שנעצר בהפגנה בירושלים מחופש לדמות העירומה "שושקה", שוחר ממעצר ללא תנאים מגבילים לאחר שנחקר בתחנת מוריה. לדברי אנגלמאיר, המשטרה ביקשה להחתימו על צו הרחקה מירושלים, אך הוא סירב. עורך דינו, יאיר נהוראי, מסר כי "מעצרו מהווה פגיעה עמוקה ובוטה בחופש הביטוי. יש לקוות שזה לא מסמל תהליך של איראנזציה של ישראל".

אנגלמאיר נחקר בחשד להטרדה מינית של הציבור והפרעה לסדר הציבורי, אף שמדובר בשתי עבירות שלא קיימות בחוק העונשין. "זו היתה חקירה מגוחכת", אמר ל"הארץ". "שאלו אותי 'למה אתה מסתובב בעירום?', 'למה ללכת בעירום ברחוב?', 'ומה יקרה אם ילדים רואים את זה?' הסברתי להם בתסכול שזו דרכה של אמנות, שהיא בודקת גבולות, שזה חופש הביטוי". אנגלמאיר הגיע להפגנות רבות בעבר מחופש לדמות שושקה.

"הם לא הפסיקו לשאול אותי למה אני מסתובב בעירום והסברתי שזה עירום מבד", סיפר, "שאלו את מי אני מחקה והסברתי שאני לא מחקה אף אחד - שושקה היא התממשות של דמות קומיקס. זה מאוד מתסכל כי יש שם חוסר הבנה מה זה מחאה ומה זה חופש ביטוי". לדברי אנגלמאיר, הוא חש "שמנסים להוביל אותי לזה שאני מחקה את שרה נתניהו, אבל לא שאלו אותי במפורש".

"זה בדיוק חופש הביטוי, לבטא את עצמך כל עוד אתה לא פוגע במישהו אחר. אבל הרגע הזה שהופכים אותך לפושע היא תחושה מאוד מתסכלת. ביצעו בי חיפוש בעירום, לקחו טביעות אצבעות. זה מגוחך", הוסיף. בעת מעצרו אמר אנגלמאיר: "זה חופש הביטוי, ואני נמצאת בכל הפגנה. במקום שהמשטרה תעצור את ראש הממשלה המושחת שלנו, ביבי נתניהו, שיש לו תיקים ושמרמה ומסית את העם אחד נגד השני, עוצרים אותי על תלבושת בד". 

מהמשטרה נמסר אמש בתגובה למעצר כי "כוחות משטרת ישראל עיכבו לחקירה אדם שהגיע למתחם המחאה כשהוא לבוש בדמות אשה עירומה, ובאופן שעלול להוות הטרדה מינית כלפי הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ