שוטרים קנסו הערב (שישי) שישה מפגינים ששהו במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, אף שהם שוכרים דירה במרחק של פחות מקילומטר מהמאהל והציגו את חוזה השכירות שלהם לשוטרים. לדברי המפגינים, הם נקנסו ב-500 שקלים כל אחד והשוטרים אמרו להם כי מעתה יחזרו בכל שעה ויתנו להם דו"ח נוסף. "הצגנו להם את חוזה השכירות והם צילמו אותו והתייעצו בקשר, ואז אמרו לנו שההחלטה היא לא להכיר בלגיטימיות של החוזה", סיפרו. 

הפעילים החליטו לא לעזוב את המקום ולהגיש בקשה לביטול הקנסות בבית המשפט. את המאהל הקים לפני כארבעה חודשים אחד ממובילי המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמיר השכל, ומאז הוא מאוכלס ברציפות. בעקבות החלטת הממשלה להטיל סגר מלא, בימים האחרונים עזבו את המקום רוב הפעילים הקבועים ובמקום נותרו מפגינים בודדים. חמישה מהפעילים שכרו לשם כך דירה ברחוב אגרון, סמוך מאוד למאהל. שני פעילים נוספים שנקנסו שוכרים דירה שנמצאת פחות מקילומטר ממעון ראש הממשלה.

שוטרים מפנים את השכל ממאהל המחאה, באוגוסטצילום: אמיל סלמן

השכל אמר ל"הארץ" כי הדירה "נשכרה כדת וכדין עם עורך דין ברחוב ארגון בבניין שנמצא על צומת של כיכר פריז, ונרשמו בחוזה חמישה אנשים". לדבריו, ארבעה מהם קיבלו הערב דו"ח למרות שהציגו לשוטרים את חוזה השכירות שלהם והציעו להם לדבר עם עורך הדין שחתום עליו. "השוטרים קבעו שהחוזה לא תקין. מאיפה הידע המשפטי שלהם, אלוהים יודע", אמר. "אחרי שנתנו לכל אחד דו"ח על סך 500 שקל, הם הודיעו להם שיבואו בכל שעה לתת דו"ח. שמישהו יגיד עכשיו שלא מדובר במשטרה פוליטית".

מארגון "אין מצב" נמסר: "משטרת ירושלים שוב חוזרת לשרת את הנאשם בפלילים ומתנכלת למפגינים נגד ראש הממשלה במקום לשמור עליהם ולאפשר להם לממש זכות יסוד".

ממשטרת ישראל נמסר כי "האכיפה בוצעה ברחוב בגין הפרת התקנות. ככל ולמי ממקבלי הדו״ח יש השגה על הדו״ח, יוכל ככל אזרח להגיש בקשה להישפט או לערר על הדו״ח בדרכים המקובלות. המשטרה תמשיך לאכוף את התקנות שקובעות מגבלות התקהלות, תנועה ומסחר ללא משוא פנים ולמען בריאות הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ