לאחר פקיעת איסור ההפגנות מעבר לקילומטר, ארגוני המחאה ישובו במוצ"ש לבלפור

המדינה הודיעה כי לא תבקש להאריך את מצב החירום המיוחד לאחר שיסתיים הלילה, וארגוני המחאה מתכוונים לחדש את ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בסוף השבוע. ביום חמישי מתוכננות הפגנות בשורת מוקדים ברחבי הארץ, כפי שהיו נהוגות בשבועיים האחרונים

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, בחודש שעבר
בר פלג
בר פלג

ארגוני המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעו כי ישובו להפגין בשבת הקרובה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. הארגונים קראו לציבור להצטרף, ומסרו כי בימים הקרובים יקיימו מספר פעולות מחאה ברחבי הארץ. קואליציית "מחאות הצעירים", המאגדת כמה ארגונים, הכריזו כי הערב (שלישי) לא תיערך צעדה בתל אביב, וכי במקום זאת תיערך צעדה ביום חמישי. לפי הקואליציה, הצעדה תתרחש במקביל להפגנות שיתקיימו במאות מוקדים בארץ - גם אם האיסור להפגין מעבר לקילומטר ממקום המגורים לא יוארך. 

בתנועת הדגלים השחורים, שהודיעה עם ההכרזה על הסגר כי אנשיה יפסיקו להפגין ברחוב בלפור בירושלים במהלכו, קראו לתומכיהם להגיע לבלפור בשבת ולמאות נקודות המחאה ביום חמישי. בתנועה אף פנו למשטרת ירושלים בבקשה שתסיר את הגדרות ברחובות שמקיפים את בית ראש הממשלה ותאפשר להפגין בהם. "בואו נפתח דף חדש שבו אתם מאפשרים להפגין בביטחון", כתבו לארגון.

"בחודש האחרון כל אזרחי המדינה הבינו שראש ממשלה נאשם זה מתכון לאסון ודאי. נתניהו מוביל את ישראל לחורבן הבית השלישי, 35 מיליארד שקלים מכספי המיסים של כולנו נזרקו לפח בגלל שנתניהו רצה הפסקה מההפגנות, חיים של משפחות נהרסו, עסקים נסגרו ונתניהו מתכוון להמשיך לעשות הכל כדי להיחלץ ממשפטו הקרב. עם ישראל יצא בהמוניו בשבועות האחרונים מתוך רצון להציל את ישראל ואנו קוראים להמשיך לעשות זאת ולעלות לבלפור כדי להחליף את נתניהו", מסרו מהדגלים השחורים.

גם בארגונים "אין מצב" ו"קריים מיניסטר" קראו לציבור להצטרף להפגנה מול מעון ראש הממשלה. אנשי קריים מיניסטר מסרו: "במוצאי שבת הקרובה נקיים בבלפור מפגן דמוקרטי ענק, בדרך להפלת נתניהו. ביבי - נהיה שם כל מוצש עם עשרות אלפים מכל הארץ שנקעה נפשם מהמחדלים והשחיתות שלך. עד שתלך!". בארגון "אין מצב", שתפעל את מאהל המחאה נגד נתניהו בבלפור, אף הודיעו כי בכוונתם להרחיב את המאהל. 

הפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, ביוליצילום: אוהד צויגנברג

"אנו חוזרים להפגין בבלפור כנגד הנאשם בפלילים, כבר מהשבת הקרובה", מסרו מהארגון. "במוצ״ש 24.10 הפגנת הרבע מיליון, יחד עם ארגוני המחאה והארגונים הכלכליים נעלה בשיירת מכוניות ואוטובוסים לירושלים ונצעד רגלית ממבואותיה לבלפור. 'אין מצב' לא נטשה לרגע את המאחז בבלפור גם בעתות הסגר ובמיוחד כשעירית ירושלים ומשטרת ירושלים ניסו שוב ושוב לפנות אותנו משם. עכשיו כשהנאשם נתניהו נכנע ללחצים שלנו וביטל את איסור ההפגנות נגביר עוד ועוד את הלחץ עליו".

קוסטה בלאק מארגון "קומי ישראל", החבר בקואליציית "מחאות הצעירים", מסר: "משבת הקרובה אנחנו חוזרים להפגין בבלפור כי הטיפול במשבר הקורונה הוא מחדל עצום שמוביל אותנו לקטסטרופה כלכלית. אל תתפלאו שיש כאן מיליון מחוסרי פרנסה, שמחציתם צעירים, שמתחילים את החיים שלהם עם חובות ובלי עבודה. הממשלה הכושלת הזו והעומד בראשה איבדו לחלוטין את אמון הציבור, כי הם לא סופרים את אזרחי ישראל והורגים לנו את העתיד. ולכן נהיה ברחובות עד שנחליף אותם. בנוסף אנחנו דורשים וועדת חקירה ממלכתית ובלתי תלויה לכל נזקי הקורונה".

בתוך כך, מחר צפויה תנועת הדגלים השחורים ורועי פלג, ממובילי קבוצת "חקירה עכשיו", לצאת בשיירת מחאה בשם "שיירת הצוללות". השיירה, שתלווה במיצבי צוללות שמפגינים נושאים בצעדות בארץ, צפויה להגיע לתל אביב ולירושלים בדרישה לפתוח בחקירה בפרשת הצוללות. 

המדינה מסרה אתמול לבג"ץ כי אין בכוונתה להאריך את "מצב החירום המיוחד" המאפשר להגביל הפגנות. לפיכך, האיסור להפגין מעבר לקילומטר ממקום המגורים יפקע הלילה בחצות. תשובת המדינה התקבלה בתגובה על עתירה שהגישו ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) והפעילים אמיר השכל ואורני פטרושקה. ההגבלות על ההפגנות הוארכו בשבוע שעבר עד היום. אם ההגבלות אכן לא יוארכו, המשטרה לא תוכל למנוע ממפגינים להשתתף בהפגנות בכל מקום שירצו, גם אם הסגר יימשך. ואולם המפגינים עדיין יידרשו לשמור על מרחק של שני מטרים מאדם לאדם ועל הפגנה בקפסולות של עד 20 בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ