בר פלג
בר פלג

כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) נגד אלירן קמביסיס, בן 34, בגין תקיפת מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. קמביסיס מואשם שריסס גז מדמיע לעבר מפגינים ברמת גן והוא הראשון מבין ארבעת הנאשמים בפגיעה במפגינים שאמר כי הושפע מהסתה. הוא טוען כי ריסס לעברם נוזל לניקוי חלונות.

לפי כתב האישום שהגישה התביעה המשטרתית, בסוף חודש יולי חלף קמביסיס ברכבו על פני משתתפים בהפגנה ליד מחלף אלוף שדה וריסס לעברם גז פלפל. שעות ספורות לאחר התקרית, שתועדה על ידי אחד המפגינים, נעצר קמביסיס, והוא הודה במעשה אך אמר כי לא השתמש בגז פלפל.

בחקירתו אמר קמביסיס כי ריסס את המפגינים בשל כעסו על "פגיעתם בסמלי המדינה", כאשר כוונתו ככל הנראה למפגינה שעלתה על פסל המנורה מול הכנסת כשהיא חשופת חזה. הוא הוסיף כי הושפע מההסתה ברשתות החברתיות, והביע צער על מעשיו. בדיון בהארכת מעצרו אמר: "לא ניסיתי לרסס אותם, זה היה בטעות ולא בכוונה. אני מבקש סליחה".

המפגין שתיעד את התקיפה, שרון, סיפר כי צילם את ההפגנה וראה כי "אנשים שהיו בקו הראשון על גדר הבטיחות" נרתעו לאחור והחזיקו את פניהם. "גם לי התחיל לשרוף בעיניים ובגרון, והבנו שמישהו ריסס שם גז פלפל". הוא הוסיף כי בתיעוד שצילם "רואים איך החלון במושב הנוסע היה פתוח והנהג הוציא את היד וריסס. היו שם נשים, גברים וילדים שנפגעו".

מפגינים נגד ראש הממשלה בכיכר רבין בתל אביב, בשבתצילום: עופר וקנין

אתמול הגישה המשטרה כתב אישום נגד תושב תל אביב, בן 54, בגין תקיפת מפגין נגד נתניהו במוצאי שבת. לפי המשטרה, הנאשם הגיע להפגנה שנערכה ברחוב קויפמן בתל אביב לאחר ששתה אלכוהול, צעק לעבר המפגינים והכה באגרופו בפניו של אחד מהם, בן 66.

כתב אישום נוסף שהוגש בימים האחרונים הוא נגד שי אראל ונגד קטין נוסף, על גרימת חבלה של ממש לאשה שהפגינה בתמיכה בנתניהו בבלפור. לפי כתב האישום, השניים, יחד עם אחרים, התגודדו מסביב למפגינה שעמדה על כיסא פלסטיק בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה ומשכו את הכיסא מתחת לרגליה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ