ארבעה עוכבו בכניסה לרחוב של גנץ; המפגינים: מותר להפגין ליד מעון רשמי

לפני כחודש הגבילה המשטרה את המחאה במקום בהתאם להנחיות היועמ"ש. עם זאת, ההנחיות אינן חלות על מעונו של ראש הממשלה החליפי. המפגינים: שולחים אותנו להפגין במקום מרוחק ולא רלוונטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאבטחים ליד ביתו של גנץ בראש העין, אתמול

ארבעה מפגינים עוכבו אתמול (שלישי) לחקירה בכניסה לרחוב של ראש הממשלה החליפי, בני גנץ, בראש העין. זאת לאחר שלא עמדו בתנאים המגבילים שקבעה המשטרה לפני כחודש, בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה הנוגעות להפגנות ליד בתים של אנשי ציבור. עם זאת, ביתו של גנץ מוגדר מעון רשמי והנחיות היועץ המשפטי אינן חלות עליו. הארבעה עוכבו בחשד להפרעה לשוטר והפרת הוראה חוקית. מאוחר יותר שוחררו שניים מהמפגינים ללא תנאים מגבילים. אתמול נעצרו שישה מפגינים במקום בנסיבות דומות.

לפני כחודש הגביל מפקד מחוז מרכז, ניצב עמי אשד, את המחאה ליד ביתו של גנץ. אשד התיר למפגינים לקיים משמרת מחאה שקטה של עד חמישה אנשים בצומת המרוחק מאות מטרים מביתו של גנץ. אתמול פורסם ב"הארץ" כי לצד הגבלת  התנאים, שב"כ הציב בכניסה לרחוב של גנץ וילון שחור, בדומה לזה שהוצב ליד מעון ראש הממשלה בירושלים.

הווילון מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים, במאיצילום: אוהד צויגנברג

במכתב ששלחה תנועת "קריים מיניסטר" למפקד המחוז אשד, באמצעות עורכי הדין גונן בן יצחק וגבי לסקי, דורשים אנשיה להימנע ממעצרי שווא של מפגינים ליד ביתו של גנץ. לפי אנשי התנועה, מסמך ההגבלות שהוצג למפגינים במקום "שגוי ומנותק" ו"שולח את המפגינים להפגין במקום מרוחק ולא רלוונטי, ללא קשר עין וזיקה למושא ההפגנה". עוד נכתב כי "הנחיות היועמ"ש המצוטטות במסמך אינן נוגעות למעון רשמי, ובמקרה הזה מדובר במעון הרשמי של ראש הממשלה החליפי". בכוונת אנשי המחאה לקיים מחר הפגנה במקום.

עורכת דינם של המפגינים, גבי לסקי, אמרה כי "העובדה ששוחררו ללא תנאים רק מחזקת את הטענה שלנו שמדובר במעצרי שווא וכי אין כל סמכות להרחיק את המפגינים מהבית של החליפי. במשטרה מפחדים שבתי המשפט יבחנו את ההוראה של ניצב אשד בבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ