המשטרה מנסה למנוע ממפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו לצעוד היום (שבת) לכיוון ירושלים בדרישה לחקור את פרשת הצוללות. המשטרה מסרה כי היא עצרה 18 בני אדם שלא נענו להוראות השוטרים, ואילו המפגינים הודיעו כי 23 מהם נעצרו. עוד נמסר מהמשטרה כי הצעדה לא קיבלה אישור וסיכנה את חיי הצועדים והנוסעים בכביש.

אחד העצורים בצעדה על כביש 1, היוםצילום: אוהד צויגנברג

רועי פלג, אחד העצורים שהיה ממארגני הצעדה, אמר ל"הארץ": "מעצרי השווא הם שערוריה לנוכח פעולת מחאה חוקית ולגיטימית. אנחנו ננצח". פלג הודה למאות המפגינים שצעדו ולח"כ משה יעלון שהשתתף בצעדה והוסיף: "אנחנו ננצח כי אנחנו צודקים".

מפגינים על כביש 1, היוםצילום: אוהד צויגנברג
מפגינים על כביש 1, היוםצילום: אוהד צויגנברג
מפגינים ושוטרים על כביש 1, היוםצילום: אוהד צויגנברג

המפגינים התכנסו במחלף חמד על כביש 1, ושוטרים התעמתו עמם כשהחלו בצעדה. המשטרה עצרה את תנועת המכוניות בכביש והקימה מחסומים בניסיון לבלום את התקדמות המפגינים, אך כמה עשרות מהם הצליחו להמשיך להתקדם. המשטרה מסרה כי היא הצליחה לעצור את הצועדים באזור מחלף בית זית וחסמה את הכביש לתנועת כלי רכב, אולם כמה מהמפגינים המשיכו בצעדה חרף החסימה. כעבור זמן קצר נפתח הציר בחזרה לתנועה.

הערב מתוכננות הפגנות נגד נתניהו בצמתים ובגשרים ברחבי הארץ. מתנועת קריים מיניסטר נמסר כי החל משעה 18:30 יתאספו פעילים ליד דירתו של נתניהו ברחוב הפורצים בירושלים, ושבשעה 19:15 הם יערכו צעדת מחאה למעון ראש הממשלה בבלפור. מפגינים מעולם התרבות יקימו ב-19:30 את המיצב "סוס או טרויה" מול המעון, ולאחר מכן יתקיים במקום מופע נגני כלי נשיפה. בנוסף, מפגינים יערכו שיירת מחאה לקיסריה, שם תתקיים מחאה מול ביתו של ראש הממשלה בשעה 20:00, ובאותה השעה צפויה לצאת צעדה מכיכר הבימה בתל אביב. בנוסף, התנועה לאיכות השלטון תפגין בכיכר רבין בשעה 19:30 בדרישה להעמיק את החקירה בפרשת הצוללות, לאור העתירה שהגישה ומתנהלת בימים אלה בבג"ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ