פעילי המחאה התעמתו לאחר הפגישות עם בכיר במשטרה: "טעות, אין עם מי לדבר"

מפגינים רבים הגיבו לפרסום ב"הארץ" על פגישות בין כמה פעילים נגד נתניהו למפקד תחנה מוריה קובי יעקובי. אחת הפעילות כתבה למשתתפת בשיחות: אנחנו במלחמה, הם לא הפרטנרים שלנו

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים עוצרים מפגינה בירושלים, בשבת
יהושע (ג'וש) בריינר

פעילי המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו התעמתו בעקבות חשיפת פגישות חשאיות שקיימו כמה מהם עם מפקד תחנת מוריה בירושלים, ניצב-משנה קובי יעקובי. רבים תקפו במילים חריפות את משתתפי השיחות וטענו כי אין כל מקום לשיח עם המשטרה, בעוד שמעטים אחרים צידדו בעמדת המשתתפים. לטענת מתנגדי ההידברות, הפגישות מנוצלות על ידי המשטרה לצורך איסוף מודיעין על המחאה.

השבוע פורסם ב"הארץ" כי בשבועות האחרונים נערכו ארבע פגישות בין כמה נציגים ממארגני המחאה לבין יעקובי וקצין נוסף במשטרה. הפגישות התקיימו בדירה ששייכת לפעילה חברתית בעיר בשכונת רחביה, מרחק קצר מזירת ההפגנות בכיכר פריז. בהקלטת השיחות נשמע יעקובי אומר כי אין שוטרים סמויים בהפגנות, מכחיש כי השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה עומד מאחורי מעצרי המפגינים ומסביר כי המשטרה פועלת נגד מיצגי הצוללות כי הם "מסוכנים".

מתוך קבוצת ווטסאפ של פעילי מחאה

אחת המשתתפות בפגישות היא פעילת המחאה תהילה אור, שפרסמה פוסט בפייסבוק ובו התוודתה על כך. לדבריה, "לא היתה שום מסירת מידע, שום שם של מפגין ושום פעולה או מקום. המפגש לא נעשה בחשאי". אור כתבה כי "מטרת המפגש עבורי היא ליצור שיח אנושי ותקשורת מתוך הבנה שמציאות מתוקנת עבורי לא יוצרים בעזרת שנאה בינינו... לא, אני לא חושבת שכל השוטרים תמימים ומוסריים בדיוק כמו שאני לא חושבת שכל השוטרים אלימים וביריונים". 

הפוסט הביא לדיון סוער על יוזמת הפגישות עם יעקובי. "אני מאמינה לך שפעלת בתום לב, אבל זו טעות גדולה", הגיבה אחת הפעילות. "אני בוודאי בעד הידברות ושיח, לא במקרה הזה. לא בעיצומה של מלחמה, ואנחנו במלחמה. המשטרה הם לא הפרטנרים שלנו, הם מקבלים הוראות מלמעלה. חבל. בשם מי ובשם מה נפגשתם איתו? בשם מי דיברת? בשם מה? טעות".

מתוך קבוצת ווטסאפ של פעילי מחאה

פעיל אחר הגיב: "זו טעות חמורה. שוטרים הם לא חברים שלי. שוטרי מחוז ירושלים מתנהלים באופן בזוי לא רק בבלפור, גם כלפי הציבור החרדי. הפגישות הן טעות גדולה שיכולה מאוד לפגוע בנו". פעילה אחרת כתבה: "מפגינים נעצרים בכמויות, מכים אותם, מעכבים אותם, משפילים אותם בתחנה בהפשטה ומישוש. נתתם לו לגיטימציה שהם כל כך צמאים לה ובצדק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ