מאות הפגינו סמוך לביתו של גנץ; עשרות התיישבו על הקרקע וסירבו להתפנות

המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים במטרה לפנות את המפגינים, לאחר שאלה פרצו מחסומים שנועדו להרחיקם מהרחוב בו מתגורר יו"ר כחול לבן

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עימותים בין שוטרים למפגינים סמוך לביתו של גנץ, הערב
בר פלג

כ-300 בני אדם הפגינו הערב (ראשון) בשכונת מגוריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ בראש העין. המפגינים, חברי ארגוני המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, קראו לגנץ "לפזר את הממשלה הפושעת", וזאת על רקע הדיווחים על פשרה בין הליכוד לכחול לבן. עימותים פרצו בין שוטרים למפגינים, לאחר שעשרות מפגינים התיישבו מול הכניסה לרחוב בו מתגורר גנץ. המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים כדי לפנות את המפגינים. 

שבעה פעילים קשרו עצמם בין שני עמודים בסמוך לביתו של גנץ, והצהירו כי בכוונתם להישאר במקום ביממה הקרובה. אשר בן דוד, אחד הפעילים, אמר ל"הארץ" כי "עשרים וארבע השעות הקרובות הן ה'מאני טיים'. ישראל לפני הכל או בני גנץ לפני הכל". לדבריו, גנץ חתם על הסכם שכולם אמרו לו שאינו אפשרי. "לא חותמים על הסכם בפעם השניה עם מי שהפר אותו בפעם הראשונה. לא יתכן שנאשם הפלילים ימנה מפכ"ל משטרה. זה בלתי נסבל".  

מתנועת "קומי ישראל" נמסר כי "אנו ניצבים על פי תהום שלא תהיה ממנה דרך חזרה. בני גנץ, שאיבד את המנדט הציבורי, הפך לפקיד של נתניהו, ובתמורת לרוטציה הוא מוכן לחסל את שאריות הדמוקרטיה הישראלית". מתנועת הדגלים השחורים נמסר כי "הגיע הזמן לבדיקת מציאות. בני, לא תהיה ראש ממשלה. כל מה שנדרש ממך הוא ללכת לבחירות או לאי אמון. כך תיזכר כמי שהביא לסוף עידן נתניהו ולא כמי שריסק את הדמוקרטיה הישראלית". פעילי התנועה שלחו במהלך היום הודעות רבות לחברי הכנסת של כחול לבן ולמתווכים מטעם הסיעה במשא ומתן מול הליכוד, הוד בצר וחיים רמון. רמון תקף את פעילי הדגלים השחורים ברשת. 

מהמשטרה נמסר כי מדובר ב"מחאה לא מתואמת בסמוך לביתו של שר הביטחון בראש העין. עשרות מהמוחים פרצו את המתחם שהוקצה למחאה, לא שעו להוראות השוטרים ונעו לכיוון בית השר, בניגוד לפסיקת בג"ץ ולהוראות משטרת ישראל. כוח משטרה הדף את המפגינים בחזרה למתחם המאושר, ונאלץ לעצור מפגינה בחשד לתקיפת שוטרים".

שוטרים מפנים בכוח מפגין בסמוך לביתו של גנץצילום: עופר וקנין

מוקדם יותר היום פורסם כי לפי הפשרה המסתמנת בין הליכוד לכחול לבן, גנץ הסכים לרוקן מתוכן את סמכויותיו של שר המשפטים אבי ניסנקורן, בתמורה להעברת תיקון לחוק שמבטל את היציאה האוטומטית לבחירות אם תקציב המדינה לא יעבור במועדו. זאת, בניסיון להבטיח את קיום הרוטציה על ראשות הממשלה. 

לפי הפשרה, יועלו לממשלה חמישה שמות של מועמדים לתפקיד פרקליט המדינה, שמתוכם היא תבחר את הפרקליט. זאת, במקום להביא לאישורה רק את פרקליט מחוז חיפה, עמית איסמן, שעליו המליצה ועדת האיתור בראשות היועץ המשפטי לממשלה.

המשטרה מעכבת את אחד המפגינים מול ביתו של גנץ, הערבצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ