עשרות הפגינו נגד נתניהו בכניסה לביתו בקיסריה; פעיל מחאה עוכב

מפגין שהיה במקום סיפר ל"הארץ" כי כשהמפגינים שאלו מדוע עוכב הפעיל, שוטרים השיבו להם כי הסיבה היא "עבירת תנועה". עם זאת, המשטרה טענה שהוא מוביל התהלוכה, שעוכב בחשד להפרת הסדר הציבורי

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה ליד ביתו של נתניהו בקיסריה, היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

כמה עשרות מפגינים מחו הבוקר (שישי) בקיסריה בדרישה לחקור את מעורבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת הצוללות. המפגינים נשאו מיצבי צוללות והתקרבו עד הכניסה לביתו של נתניהו. פעיל המחאה רועי פלג, מארגון "חקירה עכשיו", עוכב על ידי המשטרה. פלג עוכב לאחר סיום הצעדה, לטענת המשטרה בחשד להפרת הסדר הציבורי.

רוני אלפנדרי, מפגין מכרכור שהיה במקום, סיפר ל"הארץ" כי כשהמפגינים שאלו מדוע פלג נלקח, שוטרים השיבו להם כי הסיבה היא "עבירת תנועה". עם זאת, המשטרה לא התייחסה לעבירת תנועה בהודעתה ומסרה כי מדובר היה בהפגנה לא חוקית, וכי "בתום התהלוכה עיכבה המשטרה לחקירה בתחנה בחדרה את מוביל התהלוכה, תושב המרכז בן 35. עם סיום החקירה ובהתאם לחומר הראיות בתיק יוחלט האם לקיים מחר דיון בעניינו בית משפט השלום בחיפה בבקשה להאריך את מעצרו". פלג שוחרר כעבור כמה שעות בתנאי שלא יגיע לקיסריה למשך שבועיים.

שוטר מתעמת עם מפגינים במחאה נגד נתניהו בקיסריה, היוםצילום: רמי שלוש

עו"ד גבי לסקי, המייצגת את פלג, אמרה כי "מדובר בעיכוב שווא. הוא נחקר על פריצת מחסום כאשר המחסום היה פתוח". לדבריה, העיכוב הוא "המשך חקירות ההפחדה וההרתעה נגד פעילים. מאחר שהוא לא היה עצור, המשטרה לא היתה יכולה להטיל עליו תנאים מגבילים, ולטענתי התנאי שהוטל עליו לא תקף. קיימת פסיקה שאסור להטיל תנאי הרחקה למי שעוכב במהלך מחאה".

מארגון "חקירה עכשיו" נמסר: "משטרת ישראל צריכה לחקור את פרשת הצוללות וכלי השיט. מעצרי השווא הללו לא יפחידו אותנו מלהמשיך לדרוש ועדת חקירה שתבהיר אם ראש הממשלה מערב בין הטבות לו ולמקורביו ולביטחון ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ