מאות הפגינו נגד נתניהו מול מעונו בירושלים ומול ביתו בקיסריה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפגינים נגד נתניהו בכיכר פריז בירושלים, הערב
מפגינים נגד נתניהו בכיכר פריז בירושלים, הערבצילום: אמיל סלמן
נעה שפיגל
נעה שפיגל

מאות הפגינו הערב (שבת) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מחוץ למעונו בכיכר פריז בירושלים, מחוץ לביתו הפרטי בקיסריה ובצמתים ברחבי הארץ, על רקע מאמציו להקים ממשלה. המפגינים בירושלים התכנסו מול משכן הכנסת וצעדו אל המעון ברחוב בלפור.

בחיפה, במרכז חורב, התקיים בשעות הערב אירוע מחאה של "מחאת העם חיפה" וארגוני מחאה נוספים שכלל הפגנה, ובמסגרתו התנהלה שיחה בין המפגינים לחבר הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) שהגיע למקום. בשיא האירוע נכחו כ-300 מפגינים.

מפגינים נגד נתניהו בכיכר פריז בירושלים, הערבצילום: אמיל סלמן

"מחאת העם בחיפה ממשיכה בפעילות והפגנות עד שיילך המושחת מבלפור, ולא נוותר עד שנמנע הקמת ממשלה עם הכהניסטים המסוכנים", מסרו ראשי המחאה בעיר. הדגלים השחורים וארגוני מחאה נוספים קיימו אירוע "הייד פארק" בקיסריה, בקרבת מעונו הפרטי של נתניהו, ובו השתתפו כמה עשרות אנשים.

כמו בשבוע שעבר, המוחים קראו להקמת ממשלה המורכבת ממפלגות המתנגדות לנתניהו, ולא לבחירות חמישיות. ההפגנה בשבוע שעבר התקיימה אחרי שלושה שבועות של הפוגה, ולראשונה מאז הבחירות לכנסת ה-24. לאחר ההפגנה בחודש שעבר פירקו אנשי תנועת "אין מצב" את מאהל המחאה שהקימו לפני כעשרה חודשים מול מעון ראש הממשלה. מייסד התנועה אמיר השכל אמר אז ל"הארץ" כי אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, המאהל יוקם מחדש. מהתנועה נמסר כי יפגינו במקום שבו עמד מאהל המחאה, תחת הכותרת "ממשיכים במאבק על ערכי היסוד של מדינת ישראל". הם הוסיפו: "לא נשתוק ולא נעמוד מהצד כשחבר כנסת עם שלושה כתבי אישום ומשפט פלילי מתנהל, ינסה להקים ממשלה בישראל".

במסגרת מאמציו להקים ממשלה, נתניהו חזר אתמול על קריאתו ליו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, לחבור אליו. לנתניהו נותרו עוד 17 ימים לנצל את המנדט שבידו להרכיב את הממשלה. ואולם, יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', מתבצר בעמדתו שלא להקים ממשלה שנתמכת ברע"ם. אתמול יצא נחרצות נגד המהלך, ושעות אחדות לאחר מכן קרא נתניהו לסער לחבור אליו. סער הבהיר בעבר שאין לו כוונה לחבור לנתניהו, וכך גם חברי סיעתו.

"מדינת ישראל זקוקה לממשלה לאומית חזקה, ממשלה ימנית יציבה שתחזיק מעמד לשנים", אמר נתניהו באירוע של השר יואב קיש לרגל יום העצמאות ברמת גן. "אפשר להקים את הממשלה הזאת לארבע שנים בתוך זמן קצר מאוד. לכן אני קורא לבצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט וגדעון סער, בואו נשים את כל השיקולים הצידה ובואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה. אני קורא כאן לגדעון סער, הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות".

מוקדם יותר אתמול כתב סמוטריץ': "אם הליכוד ייכשל במלאכת הרכבת ממשלה לאומית זה יהיה בגלל שהוא מבזבז את הימים היקרים שהמנדט אצלו בכיוונים מסוכנים וחסרי סיכוי. לא אתן את ידי להתאבדות של הימין ומדינת ישראל בהקמת ממשלה מופקרת, מתוך ראייה קצרת טווח, שתהיה תלויה בתומכי טרור אנטי ציוניים ותהפוך את כולנו לבני ערובה שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ