אלף בני אדם הפגינו מול מעון רה"מ בבלפור במחאה על המשך שלטון נתניהו

במקביל התקיימה הפגנה יהודית-ערבית בכיכר ציון. המשטרה מנעה מוקדם יותר משני אוטובוסים שעליהם מפגינים להגיע למעון ראש הממשלה ועצרה שלושה בני אדם

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערב
ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערבצילום: אמיל סלמן
ניר חסון
ניר חסון

אלף בני אדם הפגינו הערב (שבת) מול מעון ראש הממשלה בירושלים, במחאה על המשך כהונתו של בנימין נתניהו ואלימות פעילי ימין בעיר. בד בבד, כ-200 בני אדם השתתפו בהפגנה נוספת, יהודית-ערבית, שארגנו "שלום עכשיו" ו"Free Jerusalem" בכיכר ציון במחאה על אלימות ארגון הימין הקיצוני להב"ה השבוע בירושלים. גם פעילי להב"ה הפגינו הערב בכיכר ציון.

בשעות אחר הצהריים הפגינו עשרות בני אדם מול מעון ראש הממשלה, והמשטרה עצרה אחד מהם בחשד להפרת סדר וחסימת כביש. במקביל, המשטרה מנעה משני אוטובוסים שעליהם מפגינים להגיע למקום, ועצרה שניים מהנוסעים בטענה שהפרו את הסדר, לאחר שבמקום התפתחו עימותים.

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערבצילום: אמיל סלמן

המשטרה אספה מידע מוקדם על כוונת המפגינים להגיע לירושלים ולחסום את היציאות ממעון ראש הממשלה. בעקבות זאת, היא הציבה מחסומים בשכונת רחביה ועיכבה את שני האוטובוסים עם המפגינים כבר בשכונת בית הכרם. מהמשטרה נמסר כי היא "תאפשר את הזכות להפגין לכל אזרח ומנגד תמשיך לפעול נגד התארגנויות להפרות סדר וגילוי אלימות".

המפגינים, שמחו מול הכניסה האחורית למעון, הודיעו כי הם ניצבים מול וילון שחור, "סמל הניתוק, השחיתות וההסתה המאפיינים את שלטון נתניהו". עוד נמסר כי ההפגנה מתקיימת "לאחר שהשבוע המשיך הנאשם מבלפור לא לקבל את הכרעת הבוחר ולהמציא כל טריק אפשרי, כולל שינוי שיטת המשטר, כדי לאחוז בכוחותיו האחרונים בהגה השלטון. ההפגנה באה למחות גם נגד מפגן האלימות והשנאה שקיימו פעילי הימין הקיצוני, המגובים על ידי שותפיו הפוליטיים של נתניהו בכנסת".

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר: "שוב הוכח שמשטרת ירושלים היא אלימה וכושלת, משטרה פוליטית בשירות נאשם בפלילים. במקום לטפל באלימות הגואה בעיר, המשטרה נטפלת למפגינים ופוגעת פגיעה אנושה בחופש הביטוי וזכות המחאה. התנהלות מסוכנת הלקוחה ממשטרים אפלים, עוד סממן מובהק לתהליכים המסוכנים שעוברת ישראל תחת שלטון הנאשם. ביבי, המשטרה האלימה שלך לא תרתיע אותנו. אנחנו נחושים להציל את ישראל מלפיתת החנק שלך ולא נעצור עד שתלך!"

אמש התעמתו מאות פלסטינים עם המשטרה במזרח ירושלים ובגדה המערבית. באזור שער שכם בירושלים התעמתו עשרות צעירים עם שוטרים, יידו לעברם אבנים וחפצים וירו זיקוקים. אדם אחד נעצר. מהסהר האדום בירושלים נמסר כי 20 פצועים טופלו בעקבות ירי כדורי גומי וגז מדמיע באזור העיר העתיקה. זה הלילה ה-11 ברציפות של עימותים במזרח העיר, שהחלו על רקע החלטת המשטרה למנוע ישיבה על המדרגות בשער שכם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ