מאות הפגינו נגד ראש הממשלה נתניהו בתל אביב ובחיפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בכיכר רבין בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום
עדכונים

הליכוד על חסימות הכבישים בהפגנה: "תוצאה של אנרכיה בעידוד הפרקליטות"

הליכוד תקף את חסימות הצירים הערב בהפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתל אביב. "‏זאת תוצאה ישירה של אנרכיה בעידוד הפרקליטות. הפגנות האנרכיסטים הלא חוקיות וחסימת הצירים הפראית שמשבשת את הסדר הציבורי הן תוצאה ישירה של ההחלטה השערורייתית של הפרקליטות שלא לנקוט באמצעים נגד מפרי חוק", נמסר בהודעת התנועה. "‏בעוד שהפרקליטות דרשה יד קשה נגד מפגיני הימין שחסמו צירים בזמן ההתנתקות ובהפגנות העדה האתיופית, כשמדובר בהפגנות השמאל האנרכיסטי נגד ראש הממשלה נתניהו - הכל מותר. איזו צביעות. הפרקליטות נותנת ידה להתפרקות שלטון החוק".

(בר פלג)

ההפגנה בתל אביב הסתיימה; המפגינים הודו למשטרה

ההפגנה בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

ההפגנה בתל אביב הגיעה לסיומה, לאחר שהמפגינים צעדו ברחבי הערב ללא אישור המשטרה. שוטרים ליוו את המפגינים במסלול ואפשרו להם לצעוד. 

מארגון הדגלים השחורים נמסר: "במיוחד בערב מאתגר זה, אנו רוצים להודות למשטרת תל אביב על ניהול האירוע, לשוטרים ולשוטרות המסורים שאיפשרו למפגן הדמוקרטי להתנהל כסדרו. גם בחיפה משטרת ישראל ניהלה זה השבוע השלישי ברציפות צעדה בצורה מופתית. אנו מצפים ממשטרת ירושלים לנהל את האירוע באותה צורה בשבת הקרובה".

(בר פלג)

ההפגנה בחיפה הסתיימה

הצעדה בחיפה, הערבצילום: רמי שלוש

הפגנת הדגלים השחורים בחיפה הסתיימה.

(נעה שפיגל)

המשטרה תחמה את המפגינים בצומת השלום בת"א

ההפגנה בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

המפגינים בתל אביב הגיעו אל צומת השלום, סמוך לקרית הממשלה. המשטרה תחמה את המפגינים בצומת בעזרת אוטובוסים וכלי רכב משטרתיים.

(בר פלג)

מאות יצאו בצעדה בכיכר רבין לקרית הממשלה

מאות מפגינים יצאו בצעדת מחאה בכיכר רבין בתל אביב אל קרית הממשלה בעיר. מפקד תחנת לב תל אביב, אלי פינטו, הכריז שהצעדה לא חוקית וקרא לכולם להתפזר. 

מהמשטרה נמסר כי המפגינים חוסמים את רחוב אבן גבירול בשני הכיוונים, בקטע שבין הרחובות ארלוזרוב וז'בוטינסקי. "כוחות משטרה מלווים את הצועדים ומבצעים הכוונה של התנועה לצירים חלופיים" נמסר עוד.

הפגנה בכיכר רבין בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

(בר פלג)

מאות מפגינים התכנסו בת"א לקראת צעדה אל קרית הממשלה

הפגנה בכיכר רבין בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

מאות מפגינים הגיעו לכיכר רבין בתל אביב לקראת צעדה אל קרית הממשלה ברחוב מנחם בגין בעיר. המשטרה הודיעה מוקדם יותר כי לא תאפשר את הצעדה כי לא הוגשו עבורה אישורים מתאימים. 

(בר פלג)

מאות צועדים בחיפה במחאה נגד נתניהו

כמה מאות מפגינים יצאו בצעדת מחאה נגד ראש הממשלה נתניהו ממרכז הכרמל בחיפה. המפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב "מנהיגות ראויה ריפוי למדינה", "דור שלם דורש עתיד", "דמוקרטיה בקבוצת סיכון", "נכשלת הביתה" ו"לך לכלא". זהו השבוע השלישי ברצף שמתקיימת הפגנה בחיפה ביום חמישי.

"אנחנו פה כי יש לנו ממשלה מושחתת, ראש ממשלה שכל מה שמעניין אותו זה להתחמק ממשפט ועל זה הוא מוכן להחריב את המדינה", אמר אחד המפגינים, אפרים בר, שהגיע עם זוגתו אילת מגבעת עדה. "אנחנו מבוגרים, בני 70, כואב לנו על הצעירים שצריכים לחיות במדינה הזאת בלי עתיד, וכואב לי על ההורים שלי שעלו לכאן, עבדו כמו חמורים ואם היו רואים מה הולך היום במדינה היו חוזרים לקבר".

(נעה שפיגל)

מארגני ההפגנה בתל אביב: "איבדנו אמון בנבחרי הציבור"

הפגנה מול מעון רה"מ בירושלים, בשבתצילום: אוהד צויגנברג

ההפגנה בתל אביב הערב אורגנה במשותף על ידי כל ארגוני השטח של המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, בהם הדגלים השחורים, קריים מיניסטר, אין מצב, קומי ישראל, הלם תרבות והבעלבתים. מהמארגנים נמסר: "הגענו לנקודת שפל כלכלית וחברתית בעקבות מדיניות אטומה וכושלת של ממשלה לא מתפקדת. איבדנו אמון בנבחרי הציבור שבמקום לשרת אותנו, האזרחים והאזרחיות, עסוקים בפוליטיקה צינית ומנותקת מהמציאות".

(בר פלג)

חסימות כבישים לקראת ההפגנה בת"א

המשטרה תחסום את התנועה בכמה רחובות בתל אביב לקראת ההפגנה בכיכר רבין. החל מהשעה 18:00 יחסמו הרחובות אבן גבירול בין ארלוזורוב לשאול המלך בשני הכיוונים, דוד המלך מוויצמן עד אבן גבירול, פרישמן מכיכר מסריק ועד אבן גבירול, ובלוך מארלוזורוב עד אבן גבירול.

(בר פלג)

גורם במשטרה: "נאפשר את המחאה על כל סוגיה"

המשטרה הודיעה כי לא תאפשר למפגינים בתל אביב נגד נתניהו לקיים תהלוכה, כפי שהם מתכננים, כי לא הוגשה לה בקשה מתאימה לכך. למרות זאת, לפני פרסום ההודעה גורם במשטרה אמר ל"הארץ": "נאפשר את המחאה על כל סוגיה".

המפגינים מתכננים צעדה שתחל בכיכר רבין ותסתיים בקרית הממשלה ברחוב מנחם בגין. למרות הצהרת המשטרה, המפגינים אמרו היום: "אנחנו באים לצעוד".

(בר פלג)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ