אלפים מחו נגד נתניהו בעשרות מוקדים ברחבי הארץ; מאות צעדו בתל אביב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום
עדכונים

שניים משלושת המפגינים שנעצרו בתל אביב שוחררו

המשטרה שחררה בתנאים מגבילים שניים משלושת המפגינים שנעצרו אתמול בתל אביב. עצורה בת 17 שחשודה בתקיפת שוטר שוחררה למעצר בית של חמישה ימים והורחקה מהעיר לעשרה ימים. כמו כן, הפעיל החברתי יגאל רמבם הורחק מכיכר השעון ביפו ונדרש להפקיד ערבות. עצור נוסף שחשוד בהפרת סדר טרם שוחרר.

(בר פלג)

Crime Minister: מקבלים עדויות על אלימות כלפי מפגינים בכל הארץ

ארגון Crime Minister, אחד הגופים שמובילים את המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע כי אנשיו ממשיכים לקבל עדויות על אלימות פיזית ומילולית כלפי מפגינים בכל רחבי הארץ. מהארגון נמסר עוד: "בלתי נתפס שבמקום להפגין נוכחות בשטח ולהגן על המפגינים, המשטרה הפוליטית והאטומה של אוחנה משקיעה את כל שוטריה ומשאביה בחלוקת דו"חות, מעצרי שווא ובמשחקי תופסת עם מפגינים לא אלימים בתל אביב. מול ההתעמרות המכוונת ולמרות אזלת היד, המחאה תמשיך להתעצם".

(בר פלג)

שלושה מפגינים נעצרו בתל אביב; המשטרה נתנה לפחות מאה דו"חות

המשטרה נתנה לפחות מאה דו"חות למפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתל אביב, ועצרה שלושה מהם. בהודעת המשטרה נמסר כי הדו"חות ניתנו בגין אי עטיית מסכות והימצאות במרחק גדול מקילומטר ממקום המגורים. 

אחד העצורים, הפעיל החברתי יגאל רמבם, חשוד בהפרת סדר והדחה להפרת סדר, עצור נוסף חשוד בהפרת סדר והעצורה השלישית - קטינה בת 17 - חשודה בתקיפת שוטר. המפגינים דיווחו תחילה כי במחאה נעצרו ארבעה בני אדם.

(בר פלג)

ח"כ מיקי חיימוביץ' סיירה בין מוקדי ההפגנה בתל אביב

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מיקי חיימוביץ', סיירה הלילה בקרב המפגינים בתל אביב, בעקבות טענות מצדם לכליאה במתחם סגור. ביום שני צפויה הוועדה לערוך דיון נוסף בסדרת דיונים בנוגע לפיקוח על עבודת המשטרה כלפי אזרחים, עקב ריבוי הטענות והעדויות על שימוש מופרז בכוח. 

(בר פלג)

המשטרה ניסתה למנוע מצלם "הארץ" לצלם חלוקת דו"חות

אנשי התיעוד המבצעי של המשטרה ניסו למנוע מצלם "הארץ" תומר אפלבאום לצלם חלוקת דו"חות בהפגנה בתל אביב. הם דחפו את אפלבאום וטענו כי הוא מפריע להם לעשות את עבודתם. בהמשך הם דרשו ממנו להזדהות וביקשו להטיל עליו דו"ח, אך הדבר נמנע בהתערבותו של נצ"מ אלי פינטו, מפקד תחנת לב תל אביב.

גורם במשטרה אמר כי אפלבאום הפריע לשוטרים, התנהג בתוקפנות כלפיהם וכשהתבקש על ידי אנשי התיעוד המבצעי להפסיק, "הוא אמר להם שהם לא שוטרים, שהם בסך הכל צלמים".

(בר פלג)

המשטרה עצרה מפגינה בחשד לתקיפת שוטר בתל אביב

תל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

המשטרה עצרה מפגינה בתל אביב בחשד שתקפה שוטר. מהמשטרה נמסר כי המפגינה לא עטתה מסכה, סירבה להזדהות, בעטה בשוטר, הכתה בפניו "ואף ניסתה להתנגד בכוח למעצרה". היא נלקחה לחקירה במשטרת מחוז תל אביב.

(בר פלג)

מפגינה בחולון: 15 תומכי נתניהו גידפו אותנו והרסו את השלטים שלנו

מפגינה מוחלון, עינב, סיפרה כי בזמן הפגנה מול ביתו בעיר של שר המודיעין, אלי כהן, "הגיעו חבורה של כ-15 ביביסטים והתחילו לתקוף את המפגינים מילולית, תוך שהם מחזיקים שלטים של 'שמאלנים בוגדים'". היא הוסיפה כי תומכי נתניהו הרסו את השלטים שהחזיקו המפגינים.

לדבריה, למשטרה לקח זמן רב להגיע למקום, ולאחר מכן שוטר חצץ בין הקבוצות והרחיק את תומכי נתניהו מהמפגינים.

(בר פלג)

המשטרה מנסה למנוע מהמפגינים לצעוד - ללא הצלחה

הפגנה בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

כ-500 מפגינים צועדים בתל אביב לכיוון דרום. הם חסמו את רחוב יהודה הלוי ומשבשים את התנועה. מוקדם יותר חסמו מפגינים את רחוב אבן גבירול. המפגינים צעדו באזור פלורנטין וצעקו "המדינה שלנו ולא של נתניהו". לאורך הצעדה ניסתה המשטרה לחסום את המפגינים באמצעות מחסומים ארעיים ואופנועי סיור. מהמשטרה נמסר בתגובה: "הצועדים צועדים על ציר תנועה מרכזי, אינם מקפידים על רווחים כנדרש ובכך מסכנים את שלומם ושלום משתמשי הדרך וכן מסכנים את בריאות הציבור תוך הפרת הנחיות הקורונה". 

מפגינים ברחבי הארץ התלוננו כי הותקפו: "צעקו רק ביבי, פתאום ראיתי אבן עפה באוויר"

מפגינים בגשר בר אילן בכביש 4 התלוננו במשטרה כי הותקפו ורוססו בגז פלפל. אחד מהם פונה במצב קל לבית החולים שיבא בתל השומר. מפגינים ברעננה סיפרו כי הושלכה לעברם אבן, ומפגינים בתל אביב דיווחו כי הושלכו לעברם ביצים.

מיכאל מוריס-רייך, תושב רעננה אמר: "לא נפגענו אבל הגשנו תלונה במשטרה. עברו כמה צעירים בני 16-17 על אופניים, הסתובבו וצעקו רק ביבי ואני עמדתי על המדרכה לא התייחסנו. השוטרים היו בצד השני של הכביש. פתאום אני רואה את האבן עפה באוויר ורואה מי זרק אותה. רצנו אחריו ולא הצלחנו לתפוס אותו".

(בר פלג)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ