הסתיימה צעדת המפגינים בתל אביב; עשרות אלפים הפגינו ברחבי הארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עימותים בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום
עדכונים

שוחררו ארבעת המפגינים שנעצרו בתל אביב

ארבעה מפגינים שנעצרו אמש בתל אביב שוחררו בתנאים מגבילים מינימליים.

אחד המפגינים שנעצרו הוא יגאל רמבם, שנעצר בהפגנות קודמות והורחק מהגעה לכיכרות בעיר. רמבם נעצר בגין הפרעה לסדר והפרת הוראה חוקית, חרף העובדה שביהמ"ש ביטל את הרחקתו מהפגנות.

מפגין נוסף, ממובילי הצעדות ברחבי העיר, נעצר גם הוא על הפרת סדר, ומפגינה נוספת על השחתת רכוש לאחר שריססה צבע על ניידת משטרה.

מפגין רביעי שנעצר הגיע לתחנה בחשד להפרעה לשוטר והפרת סדר. הוא תיעד את האירוע בשידור חי בפייסבוק, כאשר שוטרים סמויים החלו למשוך אותו מבלי להזדהות. הוא ניסה להימלט מפניהם כיוון שלטענתו לא ידע מי הם, ואז נעצר.

המשטרה: ארבעה מפגינים נעצרו בתל אביב, עשרות דו"חות חולקו

המשטרה הודיעה כי עצרה ארבעה מפגינים בתל אביב בגין הפרות סדר, ועשרות דו"חות חולקו לאנשים שהפרו את הנחיות הקורונה. בהודעת המשטרה נאמר כי מפגינה אחת נעצרה בחשד שריססה צבע על ניידת משטרה, ומפגינים נוספים "התעמתו עם שוטרים ותקפו אותם תוך השלכת חפצים ומיצגים אותם נשאו". עוד נמסר כי כמה שוטרים נחבלו וטופלו במקום.

המשטרה טענה שמפגינים קראו לרסס גז מדמיע נגד שוטרים, וחזרה בה: "פייק ניוז"

המשטרה פרסמה הודעה שלפיה ארגון המחאה קריים מיניסטר קרא למפגינים להצטייד בגז מדמיע ובאמצעים נוספים נגד שוטרים - וחזרה בה לאחר שהתברר כי מדובר בפייק ניוז. עוד נמסר מהמשטרה כי מספר העצורים בתל אביב עלה לארבעה.

"ברשתות החברתיות פורסמו קריאות של גורמים שונים הקוראים להצטייד בגז מדמיע ובאמצעים פוגענים אחרים בהם בכוונת המפגינים להשתמש נגד שוטרים", נמסר מהמשטרה מוקדם יותר. כשעה לאחר מכן הודיעה המשטרה כי הדברים "לא פורסמו מטעמם וכי מדובר בפייק ניוז". 

(בר פלג)

שלושה מפגינים נעצרו בדרום תל אביב

שלושה מפגינים נעצרו בדרום תל אביב, כך מסרה עורכת הדין גבי לסקי, המייצגת אותם. לדבריה, לשלושה יוחסו הפרת הסדר הציבורי, השהתתפות בהתקהלות בלתי חוקית והשחתת רכוש. אחד מהם שוחרר בערבות עצמית.

(בר פלג)

שוטרים הוציאו את האוויר מצמיגי אופניים של מפגינה בתל אביב

שוטרים הוציאו את האוויר מצמיגי האופניים של מפגינה בתל אביב. המפגינה, יפעת הלוי, סיפרה: "עמדתי על האופניים, ופתאום אני מרגישה מישהו מנענע לי את האופניים ומתחיל להוציא לי את האוויר. השוטרים ביקשו תעודת זהות והלכו, אמרו שאני מפירת סדר והחליטו שאני מובילה את התהלוכה".

לפחות שני מקרים נוספים של שוטרים שמוציאים אוויר מצמיגי אופניים של מפגינים בתל אביב תועדו בידי אנשים. יש לציין כי רוכבי אופניים מובילים את צעדות המחאה בעיר.

(בר פלג)

המשטרה עצרה מפגינה בחשד שריססה צבע על ניידת משטרה

ההפגנה בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

המשטרה עצרה מפגינה בחשד שריססה צבע על ניידת משטרה. לפי הודעת המשטרה, "מפרי סדר מקרב המפגינים הערב בתל אביב תקפו שוטרים והשחיתו רכוש. המשטרה עצרה חשודה אשר ריססה צבע על ניידת משטרה, ומפרי סדר התעמתו עם שוטרים שעמדו במחסומים ותקפו אותם תוך השלכת חפצים ומייצגים אותם נשאו. מספר שוטרים נחבלו וטופלו במקום".

(בר פלג)

שלוש צעדות של מפגינים הצטלבו בכיכר הבימה

שלוש צעדות שיצאו בתל אביב הצטלבו באזור כיכר הבימה. הצעדה המרכזית יצאה מהכיכר, וכשהגיעה לכיכר המדינה נוצרו עימותים בין שוטרים למפגינים. צעדה נוספת יצאה מאזור דרום העיר, והצעדה השלישית הגיעה מאזור רחוב דיזנגוף.

(בר פלג)

המשטרה עצרה ארבעה מפגינים בירושלים שניסו לצאת לצעדה

המשטרה עצרה ארבעה מפגינים בכיכר פריז בירושלים, לאחר שהמוחים התכוונו לצאת לצעדה. לפי המשטרה, "קומץ מפגינים ניסו לצאת בתהלוכה על אחד הרחובות באופן שלא תואם עם המשטרה, והם נבלמו על ידי השוטרים, שעצרו או עיכבו ארבעה מפרי סדר".

(ניר חסון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ