עשרות אלפים מחו נגד נתניהו; נעצרו חשודים בתקיפת מפגינים ברחבי הארץ

עשרות אלפים הפגינו במאות מוקדים ברחבי הארץ, בהם יותר מרבבה במחאה שהתחדשה בבלפור ■ מפגינים רוססו בגז מדמיע בחיפה, בת"א, ביפו, וברמת גן, המשטרה עצרה שישה חשודים ■ אלמוני השליך אבן על מפגין בקרית אתא ■ תושב רמת גן נעצר לאחר שאיים על מפגינים

מעצר מפגינה בירושלים, הלילה

עשרות אלפים הפגינו אמש (שבת) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במאות מוקדים ברחבי הארץ. אלפים מהם הפגינו בכיכר פריז בירושלים, מול מעון ראש הממשלה, לראשונה מאז הוקלו ההגבלות על ההפגנות השבוע. במהלך הערב הותקפו מפגינים בשורה של מוקדים, ונעצרו כמה חשודים בתקיפות. בנוסף, נעצרו מפגינים בחשד להפרת סדר.

הפניה למדור - המחאה נגד נתניהו
עדכונים

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה הסתיימה; תשעה נעצרו

פעיל המחאה סדי בן שטרית נעצר ליד מעון רה"מ בירושלים, הערב

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים הסתיימה. תשעה מפגינים נעצרו. מהמשטרה נמסר כי ארבעה מהם נעצרו בחשד להפרות סדר, וכי חשוד אחד נעצר לאחר שאותר עליו תרסיס גז מדמיע.

(יהושע ג'וש בריינר)

נפצים הושלכו לעבר מפגינים בכיכר הבימה בתל אביב

ההפגנה בתל אביב, היום

שני נפצים הושלכו לעבר מפגינים ועוברי אורח בכיכר הבימה בתל אביב לאחר ההפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי העדויות, חבורה של כ-20 נערים על אופניים הגיעו למקום והחלו לקלל. אדם שישב בכיכר בשעות הערב עם חבריו, ללא קשר להפגנה, סיפר: "הם צעקו 'רק ביבי', ואמרו: 'מי שיש לו בעיה שיבוא. ילד אחד הדליק את הקרטון עם מצית. אחד אחר עבר ואמר 'שמאלנים מסריחים'. הם זרקו שני נפצים. זה הרים 50 איש על הרגליים לפחות. הם חיפשו פשוט תל אביבים".

המפגינה מור ישבה בסיום ההפגנה במדרגות של כיכר הבימה, אז לפתע הגיעה קבוצת נערים שהשליכו לעברה נפצים. "עברו שם 20-15 נערים, חלק עם אופניים חשמליים וחלק עם קורקינטים, קראו לכל מי שישב שם 'שמאלנים', 'בוגדים' ו'מזדיינים', ואז אחד מהם התחיל לנסוע וזרק משהו לכיוון שלנו. לא הבנו מה זה, אבל פתאום זה התפוצץ והם ברחו משם. היו שני פיצוצים חזקים בכיכר והבנו שזה נפצים. לא כל מי שישב שם בכלל קשור להפגנה, אבל הם כנראה תכננו להגיע לפני חצות, אז בדרך כלל הצעדה מסתיימת. כבר לא היו שוטרים שם והם המשיכו לנסוע בפרעות לכיוון אבן גבירול".

(בר פלג)

ח"כ זנדברג: "אבקש לקיים דיון דחוף בכנסת בנוגע לאלימות נגד מפגינים"

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) הודיעה כי תגיש בקשה לדיון דחוף בכנסת בעקבות מקרי האלימות נגד מפגינים ברחבי הארץ בימים האחרונים. "ההסתה של הימין היא שמובילה למעשי התקיפה", מסרה זנדברג, "השתיקה של הממשלה היא הגיבוי לאלימות והשלב הבא יגמר ברצח. על מנת לעצור את הטירוף הזה יש לכנס מיד דיון דחוף בכנסת על מנת למגר את התופעה״.

(בר פלג)

מפגינים צועדים בתל אביב, הערב

מאות מפגינים נותרו בכיכר פריז, המשטרה החלה לחלק להם דו"חות

כמה מאות מפגינים, שסיימו את הצעדה ברחובות ירושלים, חזרו לכיכר פריז. המשטרה ניסתה בתחילה לפנות את המפגינים בכוח, אולם לאחר עימות פיזי החלה לחלק דו"חות למפגינים שחסמו את מעבר כלי הרכב בכיכר. מהמשטרה נמסר כי היא ניסתה להדוף את המפגינים לכיוון מתחם המחאה. עוד מסרה המשטרה כי במהלך הצעדה נעצרו שלושה מפגינים שהפרו את הסדר ותקפו שוטרים.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

הסתיימה הצעדה בתל אביב, לא נרשמו אירועים חריגים או מעצרים

מפגינים צועדים בתל אביב, הערב

צעדת המחאה בתל אביב הסתיימה לאחר שבשיאה היו כ-2,000 צועדים בשתי קבוצות מפוצלות. הצועדים נעו ברחובות צדדים כדי להימנע מהשוטרים, ולא נרשמו עימותים חריגים. אף מפגין לא נעצר.

(בר פלג)

אדם נעצר בחשד שהכה מפגין בתל אביב, שניים נעצרו בחשד שריססו גז מדמיע ביפו

המשטרה עצרה גבר בן 54 שלפי החשד הכה באגרוף בפניו של מפגין בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי החשוד אף קילל מפגינים ברחוב קויפמן בעיר, וכי המפגין שהוכה לא נזקק לטיפול רפואי.

עוד מסרה המשטרה כי היא עצרה שני צעירים בני 20 ו-17 מבת ים, בחשד שריססו בגז מדמיע לעבר מפגינים ברחוב יפת ביפו. בפעולה לא היו נפגעים.

(בר פלג)

כאלף מפגינים צועדים למרכז ירושלים, המשטרה עצרה כמה מהם

מפגינים מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערב

כאלף מפגינים שנכחו בהפגנה בכיכר פריז, נטשו אותה והחלו בצעדה על רחוב אגרון הסמוך ומשם לכיוון מרכז ירושלים. קבוצה של כ-300 מפגינים שהתפצלה לצעדה נפרדת, התחברה לבסוף עם הקבוצה הגדולה. המפגינים הצליחו לחמוק מכוחות שיטור שרדפו אחריהם וניסו לחסום את דרכם. המשטרה הצליחה לעצור כמה מפגינים שהשתתפו בצעדה.

(ניר חסון ויהושע (ג'וש) בריינר)

גבר נעצר ברמת גן לאחר שאיים על מפגינים

גבר כבן 60 נעצר ברמת גן לאחר שאיים על מפגינים בכיכר אורדע בעיר. מהמשטרה נמסר כי הגבר הפר את הסדר הציבורי, סירב להזדהות בפני השוטרים והתנגד לעיכוב - ועל כן נעצר. 

(בר פלג)

שליח של וולט נעצר בחשד שריסס גז מדמיע על מפגינה בתל אביב

שליח של וולט נעצר בחשד שריסס גז מדמיע על נערה שהפגינה בתל אביב. הנפגעת, רונה גילת בת 12, היתה עם אמה ואחיה בהפגנה. היא סיפרה: "אנחנו בדיוק באנו לחזור הביתה, ואז עבר לידנו שליח של וולט שהיה עם מרסס, ואז התחלתי להרגיש צריבה והתחיל לכאוב לי ולא יכולתי לפקוח את העיניים". את הדברים אמרה לעיתונאית גלי צה"ל נורית קנטי.

העדים לתקרית הזעיקו קצין משטרה שהיה במקום, וזה עצר את השליח, בן 19. לדברי גילת, החשוד טוען שהוא הותקף בעצמו. אולם אמה של גילת, עדי, אמרה כי "לא יכלו לתקוף אותו כי הוא נסע 40 קמ"ש ונסע נגד הכיוון". לדבריה, "באנו לחתוך מהתהלוכה לכיוון הנגדי, נסע אופנוע של וולט ועם היד אחורה לכיוון המפגינים ריסס בגז פלפל".

מחברת וולט נמסר: ״אנחנו לא מכירים את המקרה המדובר, כמובן שאנו מגנים כל מקרה אלימות ונשתף פעולה עם המשטרה".

(בר פלג)

המשטרה פתחה בבדיקה לאחר שאבן הושלכה על מפגין בקרית אתא

המשטרה פתחה בבדיקה לאחר שאבן הושלכה על מפגין במהלך הפגנה בקרית אתא.

(נעה שפיגל)

המשטרה כרזה למפגינים בבלפור: אסור להרעיש מ-21:30, אלא בשביל נאומים

מפגינים מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערב

המשטרה כרזה למפגינים בבלפור כי מהשעה 21:30 אסור להרעיש באמצעות צופרים, תופים, כלי הקשה ואמצעי הרעשה אחרים - בהתאם לפסיקת בג"ץ בנושא. המשטרה אפשרה למשתתפים להשתמש באמצעי הגברה לטובת השמעת נאומים בלבד עד לשעה 23:00, אז גם אמצעי זה ייאסר. 

יותר מאלף מפגינים צועדים ברחובות תל אביב

יותר מאלף מפגינים צועדים כעת ברחובות תל אביב לאחר שיצאו מכיכר הבימה. רבים מהם הצטרפו לצעדה כאשר זו עברה בכיכר רבין, שם נערכה עצרת מחאה. משם עברה הצעדה לכיוון צפון על רחוב אבן גבירול. ואולם, בשדרות נורדאו חסמה המשטרה את דרכם של הצועדים.

(בר פלג)

שלושה נעצרו בחשד שריססו גז מדמיע לעבר מפגינים בחיפה

שלושה צעירים תושבי קרית ים נעצרו הערב בידי המשטרה בחשד שריססו גז מדמיע לעבר מפגינים בחיפה. מהמשטרה נמסר כי הם נעצרו לאחר שהתקבלו דיווחים על ריסוס גז מדמיע בכמה מוקדים שונים בעיר. המשטרה הוסיפה כי תשקול אם לבקש מבית משפט השלום בחיפה להאריך את מעצרם של השלושה, בשנות ה-20 לחייהם.

מנגד, עד כה לא נעצרו חשודים בעקבות מקרה תקיפת המפגינים בשכונת בת גלים בחיפה מוקדם יותר הערב. מהמשטרה נמסר כי המקרה ידוע ונבדק.

מתנועת "הדגלים השחורים" נמסר בתגובה למקרי האלימות נגד מפגינים ברחבי הארץ: "נתניהו מסית לאלימות - והאלימות לא מאחרת להגיע. יש לו ולשותפיו לממשלה אחריות מלאה על מקרי התקיפה, על האלימות הקשה, על השנאה, הפילוג. עם ישראל ינצח את נתניהו".

(נעה שפיגל)

השרה לשעבר לבני: "נתניהו הורס את הדמוקרטיה ומפרק את החברה הישראלית"

לבני בכיכר רבין בתל אביב, הערב

יותר מ-2,000 מפגינים השתתפו בהפגנה בכיכר רבין בתל אביב, שאורגנה על ידי התנועה לאיכות השלטון. מאות מפגינים הגיעו למקום בצעדה שיצאה מכיכר הבימה. בהפגנה נשאה דברים השרה לשעבר ציפי לבני, שאמרה כי ״נתניהו בחר להיות האיש שהורס את הדמוקרטיה ומפרק את החברה הישראלית״.

״לא יכולתי לשתוק יותר. עד כאן", הסבירה לבני את החלטתה לנאום בהפגנה. "באתי להגיד לכם, המפגינים, תודה על ההתרגשות והתקווה שאתם מביאים. מפגיני ישראל, אתם התרופה הטובה ביותר נגד הייאוש. אתם אלה שמחזירים את הברק בעיניים למי שאיבד. באתי הערב לתת אמון בכם".

מפגינים בכיכר רבין בתל אביב, הערב

 לבני פנתה לנתניהו בדבריה ואמרה: ״אדוני ראש הממשלה, אזרחי ישראל קוראים לך - עד כאן. אתה לא הקורבן בסיפור הזה ולא ניתן לך להפוך את הדמוקרטיה לקורבן. ישראל היא מדינת חוק ולא יהיה אדם מעל החוק. גם ראש ממשלה".

יו״ר התנועה לאיכות השלטון, אליעד שרגא, הוסיף בהפגנה כי "להקות של ברבורים שחורים נחתו על שמי הדמוקרטיה במדינת ישראל, והביאו איתם את החושך, את הפגיעה בזכויות אדם, ואת הפגיעה הקשה באיכות השלטון". שרגא הוסיף וקרא ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לחקור את נתניהו בפרשת המניות וכלי השיט. "האמת תיחשף, אין אופציה אחרת", אמר, "לא יעלה על הדעת שלא תיפתח בחקירה״.

(בר פלג)

אלמוני ריסס מפגינים ברמת גן בתרסיס פלפל: "ציפינו שהשוטר יגיב, זה לא קרה"

אלמוני ריסס זוג מפגינים מ"הדגלים השחורים" בתרסיס פלפל ברמת גן. האשה הנפגעת, תושבת העיר בשנות ה-50 לחייה, סיפרה כי היא ובן זוגה עמדו בצומת בן גוריון-שדרות ירושלים, "כמו בכל שבוע". לדבריה, "אחרי שעה וחצי, בדרך הביתה, כלי רכב עצר קרוב אלינו והנהג הוציא יד מהחלון, ריסס אותנו, וברח משם. הנהג לא אמר כלום". 

היא הוסיפה כי "שנינו התקפלנו כי העיניים והפנים שרפו, אנשים באו לעזור לנו. שמנו מים אבל אז זה היה יותר גרוע. לקח זמן עד שהתחלנו לראות משהו ו-30 מטר משם עמד מישהו עם אופנוע וקילל אותנו ואיים שיהרוג אותנו. עבר שם שוטר שניות אחרי ופנו אליו, אבל הוא אמר 'אני אדווח על זה' והמשיך לנסוע". בן זוגה הוסיף: "ידוע שיש אנשים רעים, אבל ציפיתי שהשוטר שם יגיב ויעשה משהו, אבל זה לא קרה".

(בר פלג)

כ-10,000 מפגינים משתתפים במחאה בבלפור

כ-10,000 בני אדם משתתפים בהפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים כעת, בהם גם קבוצת המפגינים שערכו צעדה משדרות בן צבי/בצלאל בעיר. 

(יהושע (ג'וש) בריינר וניר חסון)

מפגינים מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הערב

כאלף מפגינים בבלפור, קריים מיניסטר: המשטרה מעכבת את התנועה כדי למנוע ממפגינים להגיע

מפגינים מול מעון ראש הממשלה, הערב

כאלף בני אדם מפגינים כעת מול מעון ראש הממשלה בירושלים, ו-300 נוספים צועדים למקום משדרות בן צבי/בצלאל. מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר כי המשטרה הציבה מחסום ליד אבו גוש, מעכבת את התנועה ומקשה על מפגינים להגיע לכיכר פריז. בתנועה קראו למפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון ידיד, "לחדול מההתעמרות המיותרת, להסיר את המחסום ולאפשר לאלפים להגיע בזמן ולהשתתף במפגן הדמוקרטי בבלפור".

המפגינים בבלפור מחלקים לנוכחים דגלים ורודים. "נצבע הערב את בלפור בוורוד", אמרו ארגוני המחאה. המשטרה הרחיבה בכ-200 מטרים את שטח מתחם המחאה, זאת על מנת לאפשר למפגינים לעמוד במרווחים של שני מטרים זה מזה.

במקביל, אסרה המשטרה שימוש באמצעי הגברה שלא לצורך נאומים לאחר השעה 21:30. במשטרה החליט לפרש את פסיקת בג"ץ, שקבע כי מותר להשתמש באמצעי הגברה בהפגנות לאחר השעה 21:30 ל"השמעת דברים", כשימוש לצורך נאומים בלבד. עמותת "חוזה חדש" עתרה בימים האחרונים נגד החלטת המשטרה, שאמורה להגיב לדברים עד יום שני.

(יהושע (ג'וש) בריינר וניר חסון)

לפיד: היה ברור שההסתה של נתניהו תהפוך לאלימות ברחובות

יו"ר האופוזיציה ויו"ר יש עתיד-תל"ם, ח"כ יאיר לפיד, ביקר בהפגנה בצומת שילת. על האלימות כלפי מפגינים בשבועות האחרונים אמר לפיד כי "הזהרתי וחזרתי והזהרתי שההסתה של נתניהו תהפוך לאלימות ברחובות. היה ברור שזה יקרה״.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

ללא התערבות המשטרה, המפגינים נגד ובעד נתניהו עמדו זה לצד זה בכיכר בחדרה

בכיכר המשטרה בחדרה עמדו זה לצד זה 12 מפגינים נגד נתניהו של תנועת הדגלים השחורים. לצידם, עמדו שמונה פעילי ליכוד. מן הצד השני של הכיכר התאספו עוד כמה פעילים נגד ראש הממשלה. ועל כל זה השגיחו מהצד שלושה שוטרים, שלא התערבו יותר מדי. המפגינים התפלאו על כך שלא הפרידו ביניהם.

מפגיני הליכוד, רובם בני נוער, החזיקו בדגלי הליכוד, צעקו "היידה ביבי" ו"רק ביבי" לעבר כלי רכב שעברו במקום, וקיללו את הפעילים שעמדו לידם. הם סירבו להתראיין ואף ניסו לגרש את צלם "הארץ" רמי שלוש תוך ניפוף הדגלים לעברו באיום.

המפגינים נגד נתניהו אמרו שהם מפגינים במקום מזה תקופה, ופעילי הליכוד התחילו להגיע רק לאחרונה. גיא חגי מחדרה, שהחזיק דגל שחור, סיפר כי נהג לנסוע להפגנות בבלפור, אך "בגלל שאשתי עובדת בבית אבות החלטתי להתרחק מהתקהלויות ולהפגין פה". חגי הוסיף: "אני פה כל יום, לא רק בשבת, בעיקר בגלל ההסתה, בגלל שבפעם הראשונה שמעתי מליכודניק שניתן את המדינה לערבים וכל מני דברי הסתה. אמרתי שההסתה עברה כל גבול וצריך לא לוותר".

ענבל, תושבת העיר, הגיעה עם בתה בת הארבע. "בשבוע שעבר באתי איתה, מישהו אמר לי ליד הבת שלי, 'איך את לא מתביישת שאת באה עם הילדה, בא לי להביא לך את הדגל בראש'", היא סיפרה. "איזה התנהגות זו? עכשיו הם פה. זה פעם חמישית שאני באה. הם (הליכודניקים) התחילו לבוא בשבועים האחרונים. אבל זה לא מפחיד אותנו. נמשיך לבוא. אני כן שוקלת לא להביא אותה (את הבת) לפה כי הם מדברים ממש לא יפה והיא לא צריכה לשמוע את זה".

(נעה שפיגל)

מפגינים תומכי נתניהו בחדרה, היום

כ-200 מפגינים ברחבת המדיטק בחולון, כ-20 תומכי נתניהו מנגד

כיכר המדיטק בחולון, הערב

כ-300 מפגינים התאספו ברחבת המדיטק בחולון. מולם הגיעו כ-20 תומכי נתניהו, וביניהם שוטרי יס״מ וכוחות שיטור נוספים.

(בר פלג)

מפגינה בחיפה: תומכי נתניהו תקפו מפגינים

מפגינים בשכונת בת גלים בחיפה טוענים כי תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו אותם. לדברי יעל, אחת המפגינות, אחד מתומכי נתניהו חטף למפגינה מכסה של סיר, שבו השתמשה כתוף, ו"התחילו דחיפות שלו ושל עוד כמה". המפגינה נפגעה קל, לטענתה. 

המפגינה סיפרה כי התומכים הגיעו להקים הפגנה משלהם. "זה חבר'ה מהשכונה שטוענים שאנחנו הורסים את השכונה ואנחנו לא גרים פה. הם איימו עלינו שלא נוכל להמשיך להפגין ושאם נמשיך יהיה רע ומר", תיארה "הם עשו פרובוקציות". לדבריה, "התקשרנו למשטרה עוד לפני שזה התלהט, כשראינו שהם הקימו גם הפגנה. לקח להם זמן והם הגיעו אחרי. עכשיו גם יש פה אמבולנס". היא הוסיפה שראתה את אחד מהתוקפים חובט באיש נוסף עם מכסה הסיר.

(נעה שפיגל)

אדם תקף מילולית מפגינים בעמק יזרעאל

ההפגנות של תנועת "הדגלים השחורים" החלה במאות נקודות ברחבי הארץ. המפגינים בצומת כפר ברוך שבעמק יזרעאל הותקפו מילולית בידי אדם שעצר עם מכוניתו בצומת, יצא וקילל - ואז נסע. לדברי המפגינים, היעד לתקיפה שלו היתה מפגינה בשנות ה-70 לחייה.

(נעה שפיגל)

שוטרי יס"מ, מג"ב ובילוש בחולון; מפגינה: באים מאכפתיות, לא ממדון

מפגינים בחולון, הערב

כ-200 בני אדם התאספו בכיכר קוגל בחולון עם תחילת ההפגנה. במקום נמצאים שוטרי מג"ב, יס"מ, זיהוי פלילי, שוטרי סיור, אופנוענים ואף בלשים. זאת בעקבות מקרי האלימות החוזרים בהפגנות בכיכר קוגל ובמדיטק בשבועות האחרונים. 

אביטל, אחת המפגינות בחולון, סיפרה כי החלה להפגין לפני שלושה חודשים כשעמדה לבד בצומת חולין. "היום אנחנו עם רב ואני מאוד מתרגשת", העידה, "יש פה מפגין בן 83, לא משנה שדיברו אליו לא יפה ולא לעניין, אבל הוא איתנו". לדבריה, "אנחנו באים לכאן מאכפתיות ודאגה ולא ממדון וריב. יש לנו עוצמה באנרגיה החיובית שלנו ואנחנו ננקה את הארץ הזו, היא תהיה דמוקרטית וחופשית ואנחנו ננצח".

מפגין אחר במקום, גיל כהן, סיפר כי הגבלת המרחק דווקא שירתה אותו. "אשתי לא רוצה שאלך לבלפור בגלל הקורונה ולכן היא טיפה יותר חוששת", הסביר כהן, תושב חולון, "ביבי עשה לנו טובה שהוא פיזר את המחאה. קל לי יותר לבוא, אני גר 800 מטר מפה, בא ברגל, זה נוח. לפני זה הייתי מפגין בגשר באזוֹר על כביש 1 - גם לשם תמיד הגיעו ואיימו עלינו". כהן הביע חשש שהנוכחות המשטרתית הערב בחולון היא "חד פעמית". לטענתו, "הם לא יכולים להגן על כל אירוע מתוך מאות האירועים. האם יהיו גם ביום שלישי? נראה".

(בר פלג)

קריים מיניסטר: אם חלילה יישפך דם, המשטרה אחראית

פעילי לה פמיליה בחולון, שלשום

בארגוני הצעירים ״קומי ישראל״, ״הבעלבתים״, ״החזית הוורדה״ ו״התעוררנו״ קראו לתומכיהם להתחיל את הערב בחולון ולאחר מכן לעלות לירושלים. מהארגונים נמסר כי "בימים קשים אלו, שבהם כל עם ישראל מרגיש על בשרו את כישלון ניהול המשבר הזה, ימים בהם כולנו נלחמים להחזיק את הראש מעל פני המים – הפוליטיקאים לא מפסיקים לשקר ולשסות בינינו". לדבריהם, "מקרי האלימות הקשים נגד מפגינים הם תוצר ישיר של שיח השנאה המפלג שמגיע מלמעלה. בזמן שהם גוררים אותנו לתהום הייאוש, אנחנו נניף דגלים ורודים של תקווה, לעתיד טוב יותר לחברה הישראלית".

מ"קריים מיניסטר" נמסר לקראת ההפגנות הערב: "חוזרים לבלפור אחרי סגר פוליטי שהטיל על המדינה נאשם בפלילים, בניסיון ציני ושקוף לדכא את המחאה, על גבם של האזרחים הקורסים. בעקבות מקרי האלימות הרבים כלפי מפגינים ברחבי הארץ בשבועות האחרונים, ותקיפתו של פעיל קריים מיניסטר סדי בן שטרית על ידי אנשי לה פמיליה בחולון, שבה וחוזרת התנועה על דרישתה מהמשטרה להגביר נוכחות הערב בבלפור ובמוקדי ההפגנות ברחבי הארץ. הכתובת על הקיר. המון מוסת על ידי הנאשם צמא לדם המפגינים והמשטרה לא מתפקדת. אם חלילה יישפך דם, אתם האחראים".

בתנועת הדגלים השחורים אמרו לקראת חידוש המחאה: "מדינת ישראל נמצאת בשבר הבריאותי-כלכלי הגדול בתולדותיה בגלל סיבה אחת ויחידה: בנימין נתניהו. הנאשם, במקום לדאוג לאנשים דואג רק לעצמו ולמשפחתו. העיסוק האובססיבי שלו בהטבות המס, טיסות הכביסה וההפגנות הופכות את ישראל למדינה החולה בעולם והמפולגת ביותר מאז שנוסדה. יש רק דרך אחת לעצור את סגרי הכישלון ולאושש את הכלכלה - להביא לעזיבתו של נתניהו ושבראש ממשלת ישראל יכהן איש או אשה שעוסקים במדינה ולא בעצמם".

(בר פלג)

בירושלים צעדה לכיכר פריז, בתל אביב נאום של ציפי לבני

מפגינים בהר הרצל בירושלים, שלשום

בשעה 20:00 צפויה להיערך ההפגנה המרכזית של מוצאי שבת לבכיכר פריז אשר ליד מעון ראש הממשלה בירושלים. ארגוני הצעירים ומובילי הצעדות של השבועות האחרונים בתל אביב מתכוונים לצעוד מאזור שדרות בן צבי/בצלאל לכיכר פריז. במקביל, בכיכר רבין בתל אביב תנאם השרה לשעבר ציפי לבני בהפגנה של התנועה לאיכות השלטון הקוראת לחקירה בפרשת הצוללות. בנוסף תגיע שיירה של כ-500 כלי רכב, לפי המארגנים, מאזור השרון לכיוון ירושלים.

(בר פלג)

על רקע מקרי האלימות, במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים להפגנות בחולון

הפגנה בחולון, שלשום

ארגוני המחאה השונים, ובהם ארגוני הצעירים, קראו לתומכיהם להגיע ולחזק את שתי נקודות המחאה בחולון, בכיכר קוגל ובמדיטק. זאת לאחר שבשבועות האחרונים אירעו במוקדים אלו עימותים אלימים. המשטרה צפויה לתגבר את כוחותיה במקום.

ביום חמישי האחרון הגיע כמה פעילי לה פמיליה לכיכר קוגל בחולון, ריססו גז מדמיע וקרעו שלטים. בהמשך הם הגיעו לרחבת המדיטק ותקפו את סדי בן שטרית, אחד המפגינים הבולטים בתנועת "קריים מיניסטר", וגם את צלם "הארץ" תומר אפלבאום. גם ביום שלישי אדם רסס גז מדמיע על מפגינים, ואחר תקף אותם. שני החשודים שוחררו אתמול ממעצר בתנאים מגבילים. בשבוע שעבר היו תקריות אלימות גם בכפר סבא, נס ציונה, רעננה ותל אביב.

בעקבות המקרים האחרונים, בכיכר קוגל בחולון תיערך הפגנה החל מ-17:30 תחת הכותרת "גם גז מדמיע אותנו לא ירתיע, ניפגש בכיכר הדמעות". כעבור שעה המפגינים יעברו לרחבת המדיטק, שם צפויה גם הפגנת נגד של תומכי נתניהו.

(בר פלג)

הפגנות ייערכו הערב בכ-1,300 מוקדים, המארגנים ינטרו את מספר המשתתפים

מפגינים בגשר מעגן מיכאל, היום

מפגינים רבים צפויים לצאת ולהפגין הערב נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחבי הארץ במסגרת היוזמה "קילומטר איט-איז", אף שמצב החירום שהגביל הפגנות לרחק קילומטר פקע ביום רביעי. מארגני המחאה טוענים כי יתקיימו הפגנות ב-1,275 מוקדים ברחבי הארץ, בגשרים בכיכרות ובצמתים. הערב יחלו המארגנים באיסוף נתונים בזמן אמת במערכת ממוחשבת על מנת לחשב את מספר המפגינים בנקודות הרבות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ