אלפים הפגינו ליד מעון ראש הממשלה; מחאות גם בתל אביב ובקיסריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיצב מחאה של סוס טרויאני ליד מעון רה"מצילום: אמיל סלמן
עדכונים

20 מ-25 העצורים בכביש 1 היום שוחררו לבתיהם

הצעדה בכביש 1 מוקדם יותר היוםצילום: אוהד צויגנברג

20 בני אדם שנעצרו מוקדם יותר היום בצעדה בכביש 1 סמוך לעין חמד שוחררו לבתיהם לאחר שנחקרו בתחנת הראל במבשרת ציון. חמישה נוספים עדיין במעצר. העצורים נחקרו בחשד לחסימת הכביש, הפרעה לשוטר וכן התנהגות העלולה לסכן את שלום הציבור. בתום החקירה הם שוחררו עם הרחקה של 15 ימים מכל התקהלות אסורה וממחלף חמד.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

המפגינים בירושלים ניסו להתחיל בצעדה, אך נחסמו בידי שוטרים

מחסום משטרתי ברחוב אגרון בירושלים

המפגינים בירושלים ניסו להתחיל לצעוד ברחבי העיר, אך נחסמו בידי שוטרים ברחוב אגרון. אדם אחד נעצר בהפגנה, בנסיבות שאינן ברורות.

לצד זאת, שניים מבין 25 העצורים שנעצרו מוקדם יותר היום כשצעדו על כביש 1 שוחררו לבתיהם.

(ניר חסון)

מאות מפגינים בחיפה: "יצאנו לרחובות לדרוש נתניהו לנבצרות"

כמה מאות משתתפים בהפגנה ברחבת האודיטוריום במרכז הכרמל בחיפה. אחת המפגינות, ענבר מאור, אמרה: "יצאנו לרחובות לדרוש: נתניהו לנבצרות עכשיו! מישהו חייב לשמור על המדינה מהסכנה שהוא ממיט עלינו. בג"ץ, היועמ"ש, הכנסת - מישהו צריך לעצור את הטירוף". לדבריה, "יצאנו בהמונינו ולא נפסיק לצאת כי זו מלחמת החיים של המדינה שלנו".

בשיר כרכבי, קרדיולוג בבית חולים כרמל ויליד חיפה, נשא דברים בהפגנה. לדבריו, "עלינו לעבוד קשה כדי לאחות את השבר ולהשיב את אמונו של הציבור הערבי במערכת הפוליטית בישראל. אבל השאלה הגדולה היא: לאן המחאה הזו מתגלגלת? האם נחליף את בנימין נתניהו כדי לקבל את נפתלי בנט בשלטון? האם לשם כך כל המאמץ הזה? נראה שהסיסמה רק לא ביבי אינה מספקת. נכון, אנחנו רוצים להשיל מעלינו ראש ממשלה השקוע בשחיתות עד צוואר, שחיתות במימדים דמיוניים. אבל אנחנו גם רוצים להחליף את דרכו. וצריך לזכור טוב מהי דרכו ומורשתו של בנימין נתניהו, לא רק את השחיתות".

(נעה שפיגל)

יו"ר התנועה לאיכות השלטון: המשבר לא מנוהל

מפגינים בכיכר רבין הערבצילום: עופר וקנין

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, אליעד שרגא, התייחס הערב לדרמה המשפטית בעתירה נגד ממשלת החליפין. בנאום שנשא מול מאות מפגינים בכיכר רבין אמר: "החיה הדו-ראשית לא מתפקדת... המשבר לא מנוהל. לא ניתן לשנות את מבנה המשטר במדינת ישראל".

בהמשך עלה לבמה אלוף (מיל') עמוס ידלין שאמר: "אני מודאג הערב. שלושה נושאים מדירים שינה מעיניי: הדרך שבה מתקבלות החלטות, השיקולים וניקיון הכפיים של מקבלי ההחלטות, ופרשת כלי השיט והצוללות".

במקביל, כ-300 מפגינים יצאו בצעדה מכיכר רבין לכיכר הבימה, ולאחר מכן ימשיכו לצעוד ברחובות תל אביב.

(בר פלג)

המשטרה עצרה אדם שחטף שלט ממפגין וקרע אותו בתל אביב

המשטרה עצרה אדם בחשד לתקיפה והשחתת רכוש בתל אביב, לאחר שחטף שלט מידי מפגין בטיילת בעיר וקרע אותו. לפי המשטרה, "הערב סמוך לטיילת בתל אביב התעמת הצעיר עם אחרים והשחית רכוש שהיה ברשותם. הצעיר כבן 29 תושב אשדוד נעצר על ידי המשטרה ונלקח לחקירה".

המפגין שהותקף, רון, כתב בעמוד הפייסבוק שלו על התקרית: "הגיע בחור צעיר והתחיל לצרוח שהוא יהרוג כל מי שנגד ביבי. לא זזתי מהמקום והוא תפס שלט, משך אותו ממני וקרע אותו". המפגין מגיש כעת תלונה בתחנת המשטרה.

(בר פלג)

כ-150 מפגינים יצאו בצעדה מכיכר הבימה לכיוון ההפגנה בכיכר רבין

מפגין בכיכר רבין הערבצילום: עופר וקנין

כ-150 מפגינים יצאו בצעדה מכיכר הבימה לכיוון כיכר רבין, שבה מתכנסים מאות מפגינים. בהפגנה ינאמו אלוף (מיל') עמוס ידלין, יו"ר התנועה לאיכות השלטון עו"ד אליעד שרגא והמשפטנית קרן גרינבלט. לאחר מכן צפויות הופעות של הזמר שלומי שבן ולהקת העכבישים בהשתתפות עידן אלתרמן ואלון נוימן.

(בר פלג)

מפגינה בכיכר רביןצילום: עופר וקנין

מאות מפגינים נגד נתניהו בקיסריה, ומולם מוחים עשרות מתומכיו

מפגינים בקיסריה הערבצילום: רמי שלוש

מאות מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, בכניסה לרחוב של ביתו הפרטי. הם מניפים שלטים שעליהם נכתב בין היתר "קח את בנך ואת אשתך ולך לך לדרכך", "המדינה צוללת" ושרים "יאללה ביבי לך". מולם מפגינים כמה עשרות תומכי נתניהו, שצועקים "שמאלנים בוגדים" ו"מפיצי מחלות". המשטרה חוצצת במתחמים בין שני הצדדים.

גיל קסטל מטבעון, שנושא שלט עליו נכתב "נבצר מבינתו", אמר ל"הארץ": "נמשיך לבוא עד שהוא יודח. הוא לא ילך מרצונו. הליכוד ידיח אותו כי הוא כבר לא מספק את הסחורה - גם לא ג'ובים וגם אלקטורלית.... אני מאמין שזה יקרה בקרוב. זה הולך לפיצוץ".

(נעה שפיגל)

אלפים מפגינים מול מעון רה"מ בירושלים

ההפגנה בירושלים הערבצילום: אמיל סלמן

אלפים מפגינים הערב בקרבת מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים. תנועת "אין מצב" הציבה במקום מיצב מחאה של סוס טרויאני.

בתנועה הסבירו: "ההשראה למיצב היא סיפור התחבולה שהגה אודיסאוס לאחר עשר שנות מצור על מנת לשחרר את הלנה היפה מהשבי. סוס העץ הושאר על חופה של טרויה, הטרויאנים ביהירותם חשבו שזו מתנת האל והכניסוהו לעיר. באישון לילה יצאו החיילים מבטן הסוס ופתחו את שערי העיר מבפנים. מדינת ישראל כמו הלנה, שבויה בידי פוליטיקאים ועסקנים המשרתים את תאוותם. איננו מעוניינים באלימות ולא שואפים לכאוס, אך אנחנו אומרים עד כאן! הגיע הזמן לשינוי!".

אחד המוחים, מאיר מוסקוביץ' מקרית אונו, סיפר כי הוא מגיע לבלפור כל מוצאי שבת כבר חצי שנה, וכי הוא חלק מהמחאה נגד השחיתות כבר ארבע שנים. "מהפרספרטיבה שלי אנחנו במקום מעולה. אני לא מצפה להכפלה של כמות האנשים בהפגנות", אמר מוסקוביץ'. "העובדה שזה ממשיך כל הזמן זו אמירה חשובה. לא היתה מחאה שהחזיקה מעמד כל כך הרבה זמן". לדבריו, הוא "לא ימין ולא שמאל. אני ישר. פחות חשוב לי אם ראש הממשלה יהיה מהימין או מהשמאל, קודם שיהיה אדם ישר, בלי כתבי אישום וחשדות. מבחינתי בני גנץ שהצבעתי לו התהפך והוא נוכל לא פחות מביבי".

(אהרן רבינוביץ וניר חסון)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ