המחאה נגד נתניהו: כ-3,000 הפגינו מול מעון רה"מ, כ-2,500 בקיסריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד בנימין נתניהו בקיסריה, בסוף השבועצילום: רמי שלוש
עדכונים

ארגון "אין מצב": משטרת ירושלים מפעילה שוב אלימות משולחת רסן למול מפגינים

ארגון המחאה "אין מצב" התייחס הערב כי לתקרית בה מפגינה נפצעה בהפגנה, לפי אחד העדים כתוצאה מדחיפת שוטר. "משטרת ירושלים מפעילה שוב אלימות משולחת רסן למול מפגינים, ללא סיבה ובנגוד לחוק. כך קרה הלילה כאשר קצין משטרה העיף את חברתנו רותי צוקרמן על הכביש כאשר תעדה אלימות משטרתית למול מפגינים צעירים. נראה שהמשטרה לא מפספסת שום אירוע, על מנת להפגין את היד האלימה שלה כלפי המפגינים".

עוד נמסר כי "אנו לא נעמוד יותר מנגד פעילות אלימה למול מפגינים תזכה לטיפול משפטי בכל דרך שהחוק מאפשר לנו. ההתנהלות האלימה של השוטרים המתפקדים כזרוע הארוכה של ראש ממשלה נאשם בפלילים לא תשאר ללא מענה של המפגינים".

(ניר חסון)

המפגינים בקיסריה יצאו לצעדה כשהם נושאים מיצב של צוללת

המפגינים בקיסריה יצאו לצעדה על רחוב רוטשילד בעיר כשהם נושאים מיצב של צוללות ושלט שעליו נכתב: "אם לא תקום להיות אזרח הם יעשו אותך נתין". הם הגיעו לכיכר מוזיאון הריאלי ושם הפגינו כשהם נושאים דגלים שחורים, דגלים ורודים ודגלי ישראל.

(נעה שפיגל) 

כ-2,500 מפגינים בקיסריה: "זו הדרך היחידה לגבות את מערכת המשפט"

כ-2,500 איש מפגינים בקיסריה. יונתן, תושב רעננה, מגיע להפגין בקיסריה כמעט מדי שבוע. "אני כאן כי זו הדרך היחידה לתת גיבוי למערכת המשפט, שהם האחרונים שעומדים בתווך בין הרודן והדיקטטורה לבין מדינה מתוקנת דמוקרטית וחופשית", אמר. יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד ד"ר אליעד שרגא, הגיע גם הוא למקום. "השבוע נחצה קו אדום נוסף שפגע בקודש הקודשים של החברה הישראלית ובאנו הנה לחזק את משפחת פרקש. ההסתה מחלחלת מלמעלה והיא קורעת את החברה הישראלית לרסיסים. 2000 שנים חיכה העם היהודי לשוב לארצו וכעת אנו עלולים להיות ניצבים בסכנת חורבן הבית השלישי. נמשיך להפגין בכל מזג אוויר עד שנתניהו יילך".

(נעה שפיגל)

כמה מאות מפגינים בכיכר רבין בתל אביב: "המנהיגות עסוקה בעצמה"

הפגנה בכיכר רבין, בסוף השבועצילום: מגד גוזני

מספר המפגינים בכיכר רבין בתל אביב עלה לכמה מאות בני אדם. מנהל בית הספר עירוני א' בעיר, יואב פרידן, אמר: "הגעתי לכאן כאיש חינוך, בטח לא אנרכיסט. הילדים שלנו לא נמצאים בסדר העדיפויות המתחייב. ערכים וחינוך שלובים זה בזה. קשה להבין כיצד החברה הישראלית חיה בשלום עם המציאות שבה בתי הספר הממלכתיים סגורים. שיקול הדעת של הממשלה - קניונים לפני בתי ספר - מבטא ליקוי מאורות ערכי. במציאות שבה השקר והאמת מתחלפים, כשהמנהיגות עסוקה בעצמה - ג'ובים, הטבות מס, הפרת הבטחות הבחירות - כשנבחרי ציבור מפרים את הנחיות הבריאות, החברה מתפוררת מבפנים".

(שירה קדרי עובדיה)

כמה מפגינים נעמדו ליד בית משפחת פרקש בקיסריה לאות הזדהות

ההפגנה בקיסריה, הערבצילום: רמי שלוש

כמה מפגינים נעמדו מחוץ לבית משפחת פרקש בקיסריה והביעו תמיכה והזדהות, לאחר שביום שלישי תומכי נתניהו גידפו את בני המשפחה השכולה ואיחלו להם לאבד בן משפחה נוסף.

ענת, אחת המפגינות שהגיעו להפגנה המרכזית בקיסריה, אמרה כי התקרית ביום שלישי היתה "התחתית של התחתית". "בכל יום מתגלים דברים חדשים ותרגילים חדשים. זה לא יכול להמשך. הוא משחית את המדינה. הוא והאנשים שלו", אמרה על נתניהו. שלושה צעירים בני 24 מבנימינה הגיעו להפגין במקום בפעם הראשונה "הגעתי לפה כי לאחרונה היו לי מחשבות בראש... ברגע שייפתחו השמיים פשוט לעוף מפה. אם אני עדיין פה, אני קם על הרגליים ויוצא להילחם. אבל המחשבות האלה בראש", אמר אחד מהם.

(נעה שפיגל)

מספר המפגינים בירושלים עלה לכ-3,000, פעיל מחאה נעצר

מספר המפגינים ליד מעון ראש הממשלה בירושלים עלה לכ-3,000, לאלחר שמאות בני אדם הגיעו לכיכר פריז מצעדה שיצאה מרחוב הפורצים, שם ישנה דירה נוספת של נתניהו. פעיל המחאה סדי בן שטרית נעצר לאחר שהתעמת עם תומך של נתניהו. מוקדם יותר השבוע השווה בן שטרית את נתניהו לאדולף היטלר בנאום שנשא במחאה בראש העין, ליד ביתו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ. ארגוני המחאה התנערו מבן שטרית ומהאמירה הזו וגינו אותה.

(ניר חסון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ