במטה שליט חוגגים |

"ניצחון במאבק על ערך החיים"

חלק מהפעילים הרבים שמלווים את מאבקה של משפחתו בשנים האחרונות קראו לפירוקו המיידי של מאהל המחאה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

במטה המאבק למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט חגגו הערב (שלישי) את חתימת העסקה לשחרורו. הם הגדירו את העסקה כניצחון במאבק על ערך החיים. אחדים מהם אף יצאו בקריאה מיידית למשפחה לפרק את המאהל מאחר והמחאה הסתיימה עם חתימת העסקה.

שמשון ליבמן, יו"ר מטרה המאבק אמר בשיחה ל"הארץ" כי "בימים שאחרי חשבון נפש ולקראת שמחת תורה אין יותר משמח מהעובדה שאנו מתקרבים לנצח ולהחזיר את הצבע לחיים במאבק על ערך החיים שהוא מקור הכוח האמיתי שלנו". לדבריו, "זו מתנה לא רק למשפחת שליט אלא לכל מדינת ישראל".

למשפחות השכולות המתנגדות לעסקה אמר ליבמן כי "אני קורא להן להצטרף למשפחות השכולות התומכות בנו ולאזור את הכאב, ועבור ערך החיים נכון לנסות לשלם את המחיר כי אין לנו ברירה אחרת".

יואל מרשק מאגף המשימות בתנועה הקיבוצית, המלווה את המאבק מתחילתו, אמר כי בסופו של דבר פעילות המשפחה והמאבק הפרטי שלה הצליחו ליצור את הלחץ בדעת הקהל, ו"התנהגותה האצילית של המשפחה עשתה את שלה על מקבלי ההחלטות ובראשם ראש הממשלה". מרשק הוסיף כי כל עוד הדברים היו תלויים בו, הוא היה מפרק את המאהל מיד לאחר אישור העסקה בממשלה.

אורנה שמעוני, אחת הפעילות המרכזיות למען שחרור שליט, היתה צמודה במהלך הערב לטלוויזיה ועקבה אחרי הדיווחים הרבים, אולם בחרה שלא לצאת מביתה באשדות יעקב. "אני לא מפסיקה לבכות ושמחה בשביל המשפחה, ובעיקר בשביל אביבה. אני נשארתי בבית כי ברגע שזה מסתיים אני לא צריכה להיות שם. אני רוצה לראות את אביבה מחבקת את גלעד ואז אני אדע שהכל הסתיים".

צחי ליאון, פעיל מרכזי בעמותת המילואימניקים שמלווים את המשפחה והמטה מזה תקופה ארוכה עוד השתתף הבוקר בפעילות של חסימת אוטובוס שהסיע משפחות אסירים ביטחוניים לכלא שיטה במסגרת המאבק למען שחרורו של שליט. הערב הוא כבר שהה באוהל המחאה ואמר כי "אנחנו נגיד 'זה נגמר' שזה ייגמר ואנו מקווים שראש הממשלה יעביר את ההחלטה וגלעד יהיה איתנו בימים הקרובים".

פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני, פירסם הודעה בה הביע תמיכה בעסקה."אנו תקווה כי הממשלה אכן תאשר את ההסכם וגלעד ישוב במהרה הביתה", אמרה רובי דמלין, אם שכולה, חברת פורום המשפחות השכולות. "כמי שחוו אובדן אנו יודעים שערך החיים חזק יותר מהמוות", אמרה והוסיפה:  "אני תומכת בהחלטה לשחרר את גלעד גם אם זה במחיר של שחרור רוצחו של בני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ