אושרה העסקה

בני הזוג שליט חזרו לביתם במצפה הילה

נועם ואביבה שליט נפרדו מהפעילים הרבים שליוו אותם במחיאות כפיים ובקריאות: "הביתה". אמו של החייל: "ברור שזה לא יהיה אותו הילד ששלחנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים61

נועם ואביבה שליט, הוריו של גלעד, הגיעו הערב (רביעי) לביתם שבמצפה הילה, לאחר שעזבו בשעות אחר הצהריים את מאהל המחאה שהקימו בירושלים. הם התקבלו בידי פעילים, שכנים וילדים מהישוב. נעם שליט אמר כי הוא "שמח לחזור הביתה, אני מחכה שגלעד יחזור ורוצה לראות אותו יורד במדרגות הבית כדי לסגור מעגל. עברנו דרך ארוכה. והגיע הזמן שגלעד יחזור הביתה".

האח יואל אמר בהגיעו כי "זה מרגש. ביקרתי בבית מאז שהקמנו את מאהל המחאה בירושלים, אך הערב זו תחושה של חזרה אמיתית הביתה. לא האמנתי שיהיה לנו חג שמח כל כך. אני מתרגש וגם קצת במתח, כי גלעד עדין לא בבית".  

מוקדם יותר בני הזוג נפרדו בהתרגשות מהפעילים במאהל המחאה בירושלים, שליוו אותם במשך התקופה הארוכה שבה שהו באוהל והודו להם. הפעילים מחו להם כפיים בתגובה וליוו את עזיבתם בקריאות: "הביתה, הביתה".

בשיחה אחרונה עם הפעילים לפני שעזבו את המאהל אמרה אביבה כי "השמחה הזו מהולה בהמון פחדים. ברור שזה לא יהיה אותו ילד ששלחנו. אנחנו בתחילתו של תהליך עד שגלעד יחזור. יש אנשי מקצוע ומדינת ישראל מעולה בתחום הזה. אני בטוחה שכולם יהיו לרשותנו".

6 מתוך 6 |
תושבי מצפה הילה מקבלים את משפחת שליט
1 מתוך 6 |
תושבי מצפה הילה מקבלים את משפחת שליט
2 מתוך 6 |
תושבי מצפה הילה מקבלים את משפחת שליט

הפעילים החליטו לעזוב את האוהל אך לא לפרק אותו. לדבריהם, האוהל יפורק "בשמחה רבה" רק לאחר שגלעד ישוב לארץ.

לפני כן התארחו בני הזוג שליט במשכנו של הנשיא שמעון פרס ונועדו גם שגריר צרפת כריסטוף ביגו. במהלך המפגש אמר הנשיא כי ההחלטה על העסקה היא נכונה ואמיצה, והודה לממשלות מצרים וגרמניה שסייעו במאמצים לשחרור שליט. בפגישה השתתפו גם אחיו של גלעד, יואל, ובת זוגו יערה וינקלר. "אני מודה לראש הממשלה על ההחלטה האמיצה להחזיר את גלעד" אמר פרס.

"ראש הממשלה קיבל החלטה נועזת, נכונה אך לא פשוטה. אני גאה בעם ישראל, שיודע לקבל הכרעות דמוקרטיות גם ברגעים קשים, ולכבד את העיקרון העליון של פדיון שבויים. אני מודע לתחושת הכאב של המשפחות שאיבדו את יקיריהן בפיגועי הטרור. בשעה זו עלינו לאמץ אותם אל ליבנו בחום". פרס פנה לאביבה ונועם שליט ואמר: "אתם גאווה לדור ההורים. ניהלתם את המאבק באיפוק ובכבוד".

גם אביבה שליט הודתה לנתניהו ולממשלה על שאישרו את העסקה. "הם קיבלו החלטה אמיצה", אמרה. "מגיע לגלעד לחזור לביתו ולהוריו, לחזור לחיים. המשפחות השכולות תמיד יהיו איתנו, ותמיד נזכור את חנן ופבל שנהרגו בתקרית".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ