עסקת שליט |

תיקי האסירים הועברו לנשיא; נועם שליט: כשנראה את גלעד נדע שזה מאחורינו

מחוץ לבית המשפחה התקבצו בסופ"ש אורחים רבים. שליט, שיצא אליהם: לא נתייחס לאלה שאומרים שהמחיר כבד; לחץ אחרון לשחרר אסירות נוספות

ג'קי חורי
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
ניר חסון

למרות שבמהלך סוף השבוע נמשכו ההכנות בבית משפחת שליט לחזרתו של הבן גלעד, במצפה הילה עדיין לא ממהרים לחגוג. נועם שליט, אביו של החייל החטוף אמר הערב (שבת) סמוך לביתו כי המשפחה עדיין לא קיבלה את הפרטים הסופיים ללוח הזמנים של העסקה. "זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר שליט, "רק כשנראה את גלעד בידיים שלנו נדע שהכל מאחורינו והוא בבית. כרגע אנחנו מחכים לו".

ראש מחלקת החנינות במשרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, הגיעה הערב למעונו של הנשיא שמעון פרס כדי להעביר לו את תיקי החנינה של האסירים הצפויים להשתחרר במסגרת העסקה, וכן את המלצת השר יעקב נאמן. המחלקה המשפטית בבית הנשיא תפעל לגבש את החומרים לכתבי חנינה שיוגשו לחתימת הנשיא.

במהלך היום התקבצו אנשי תקשורת ואורחים רבים מחוץ לבית משפחת שליט במצפה הילה שבצפון. בזמן שבבית משפחת שליט מתכוננים לשחרור הצפוי ביום שלישי, הערב צפויה להתקיים על פי דיווח בעיתון אל-חיאת פגישה מכרעת בין נציגי ישראל לחמאס לסיכום העסקה. בפגישה שתיערך בקהיר יסוכמו הפרטים האחרונים בנוגע לעסקת חילופי השבויים. מקור מצרי בכיר מסר לעיתון כי בפגישה יסוכם המועד המדויק לביצוע העסקה והמקום אליו יועבר שליט. לטענתו, החייל החטוף לא יועבר למצרים דרך מעבר רפיח.

התיקים מועברים למשכן הנשיא, הערבצילום: פתאל מיכל

שליט הוסיף הערב כי "שמעתי שיש פרשנים ועיתונאים שאומרים שהמחיר כבד, אבל אנחנו לא נתייחס ונמשיך לחכות לגלעד. אנחנו רוצים להודות לכל התומכים והאנשים שמגיעים. העם חיזק אותנו מהיום הראשון, וגם היום אפשר לראות שכולם איתנו".

החמאס הובך היום לאחר שהתגלה כי שלוש אסירות ערביות-ישראליות וארבע אסירות פלסטיניות שעדיין נמצאות בהליך משפטי, לא נכללו ברשימות המשוחררים. ל"הארץ" נודע כי בעקבות הטעות דאגו פעילים למען אסירים בקרב ערביי ישראל להעביר את שמות האסירות לחמאס בניסיון אחרון להביא לשחרורן. בכיר הארגון מחמוד א-זהאר אמר היום בעזה כי שליט לא ישוחרר עד שתובטח הגעת האסירים לעזה ולגדה.

שליט, הערב מחוץ לביתו במצפה הילהצילום: פריד חגי


תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ