אחרי 5 שנים, התריסים הורמו בחדרו של גלעד

נועם שליט החזיר את הדגל לגג הבית, מאות אזרחים הגיעו לישוב השקט וצה"ל הכין תיק לחייל החטוף. הכנות אחרונות לשובו של החייל החטוף

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית משפחת שליט במצפה הילה הפך בסוף השבוע האחרון לאתר עלייה לרגל. מאות אזרחים, שרבים מהם באו לטייל באזור הגליל המערבי לרגל החג, הופיעו ביישוב השקט והמבודד ועמדו במשך שעות מחוץ לבית, כשהם מתבוננים בשלטים הצבעוניים המברכים את גלעד ומשפחתו לרגל חזרתו הביתה. חלק הצטלמו למזכרת והמשיכו בדרכם, ואילו אחרים דאגו להצטייד במצלמות וידיאו ועמדו ביחד עם העיתונאים הרבים כדי ליטול חלק בחגיגה התקשורתית.

בני המשפחה שהו כל העת בתוך הבית וקיבלו את פניהם של האורחים והמברכים, חלקם הגדול פעילים במטה המאבק למען חזרתו של גלעד, ומתנדבים שנטלו חלק בפעולות המחאה שארגנו המשפחה והמטה בחמש וחצי השנים האחרונות.

בסוף השבוע ביקרו בבית המשפחה בין היתר קרובי משפחה וחברים רבים, וגם בני משפחתו של החייל הנעדר מג'די חלבי מדלית אל-כרמל, שבאו לברך. בין המבקרים היו גם חברי משלחת מהיישוב הערבי השכן מעיליא, שם החליטו לתלות שלטים המברכים את גלעד לרגל חזרתו בכניסה ליישוב ובכביש המחבר בין מצפה הילה לכפר.

בני משפחת שליט המשיכו בסוף השבוע בהכנות לקראת קבלת הפנים הצפויה לגלעד. גינת הבית שהוזנחה בשנה האחרונה נראית מטופחת יותר, והחלונות והתריסים בבית, בעיקר בחדר של גלעד, שהיו סגורים כשהמשפחה שהתה במאהל המחאה בירושלים, נפתחו מפעם לפעם. "פתאום רואים שכולם כאן מחייכים, רואים יותר אור ויותר שמחה גם בבית וגם ביישוב כולו", סיפרה אחת השכנות שעברה במקום.

ביום שישי בצהריים החליט נועם שליט לתלות את דגל ישראל על התורן הממוקם על גג הבית. שליט תלה את הדגל והתבונן בעיתונאים ובצלמים שהסתערו על ההזדמנות לצלם תמונה חגיגית וסמלית כל כך. עד ליום החטיפה לפני חמש שנים וחצי, התנוסס דרך קבע דגל על התורן, שהלך ודהה עם השנים עד שנקרע לבסוף. בני המשפחה לא דאגו לתלות במקומו דגל חדש, ובדרך זו הביעו את אי-אמונם במדינה, כל עוד גלעד לא שב הביתה והממשלה לא קיבלה החלטה להחזירו. בסוף השבוע סיפרו במשפחה שהאמון במדינה חזר.

אתמול בערב יצא נועם שליט לעיתונאים ולאורחים מחוץ לבית, ועל אף כל ההכנות הוא הבהיר שבבית וביישוב עדיין לא ממהרים לחגוג. "זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר שליט, "רק כשנראה את גלעד בידיים שלנו נדע שהכל מאחורינו ושהוא בבית. כרגע אנחנו מחכים לו".

שליט התייחס גם לדיווחים ולפרשנויות בהתייחס לעסקה. "שמעתי שיש פרשנים ועיתונאים שאומרים שהמחיר כבד, אבל אנחנו לא נתייחס ונמשיך לחכות לגלעד. אנחנו רק רוצים להודות לכל התומכים והאנשים שמגיעים. העם חיזק אותנו מהיום הראשון, וגם היום אפשר לראות שכולם אתנו", אמר שליט. במשפחה ציינו כי טרם קיבלו את כל הפרטים על אודות ביצוע העסקה והם מצפים להתעדכן ביומיים הקרובים.

במצפה הילה ציינו בסוף השבוע כי בצה"ל שוקלים לסגור לתנועה את כביש הגישה לבית משפחת שליט ביום חזרתו של גלעד, ולא לאפשר גישה של עיתונאים ואזרחים לבית. "הכוונה היא לאפשר לגלעד ולמשפחה כמה שיותר פרטיות", אמר אתמול שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק להחזרת גלעד.

במשפחת שליט אישרו כי לבקשת הצבא הוכן עבור גלעד תיק אישי, הכולל פרטי לבוש שונים, משחת שיניים, אפטר שייב ועוד פרטים שיתנו לגלעד את הריחות שהיה רגיל אליהם, כדי שירגיש כמו בבית מיד עם העברתו לידי הגורמים הישראליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ