עונשי המשתחררים: 883 מאסרי עולם ו-4,940 שנים

מבדיקת "הארץ" עולה כי על 275 אסירים שישוחררו בעסקה נגזרו מאסר עולם אחד או יותר. על 27 אסירים נוספים נגזרו מעל 30 שנות מאסר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

רשימת האסירים שתשחרר ישראל במסגרת עסקת שליט פורסמה הלילה (ראשון) במלואה באתר האינטרנט של השב"ס. מבדיקת "הארץ" עולה כי על 477 האסירים שישוחררו בשלב הראשון של העסקה, נגזרו סה"כ 883 מאסרי עולם מצטברים ו-4,940 שנים.

275 מהאסירים שישוחררו ריצו בכלא בישראל עונשי מאסר עולם, בממוצע של 3.21 מאסרים לאסיר. על 198 אסירים אחרים נגזרו שנות מאסר, 24.9 שנים לאסיר בממוצע. שלושה משוחררים נוספים הם עצורים שעדיין לא נקבע גזר דינם.

מבין האסירים המרצים שנות מאסר, 11 מרצים עונש של פחות מ-11 שנים; על 54 אסירים נגזר עונש של 11-20 שנים; 96 מרצים מאסר של 20-30 שנים; ואילו על 27 אסירים נגזר מאסר של 30 שנים ומעלה. כאמור, מספר השנים המצטבר של האסירים עליהם נגזרו שנות מאסר, הוא 4,940 שנים.

אסירות מגיעות לכלא הדרים, הבוקרצילום: בכר דודו

מחר ב-12:00 יידון בית המשפט בשלוש העתירות שהוגשו לבג"ץ נגד קיום העיסקה, אחת על ידי ארגון "אלמגור", ושתי עתירות פרטיות. הרכב השופטים יכלול את הנשיאה דורית ביניש, אליעזר ריבלין וחנן מלצר. באי כוחה של משפחת שליט ישתתפו גם הם בדיון.

בתוך כך, בשירות בתי הסוהר החלו הבוקר את העברת האסירים הביטחוניים מ-16 מתקני כליאה שונים ברחבי הארץ למתקן הכליאה בקציעות שבדרום. 27 האסירות המיועדות לשחרור במסגרת העסקה הועברו בשעות הבוקר מכלא דמון שבצפון לכלא השרון. שינוע האסירים ברכבי שירות בתי הסוהר היה תחת אבטחה, אולם לא בליווי שיירות גדולות, על מנת שלא למשוך תשומת לב. האסירים שהגיעו למתקני הכליאה יעברו מספר בדיקות זיהוי כדי לוודא את השמות ובהמשך הם יעברו בדיקה אצל נציגי הצלב האדום, בטרם יועברו לידי הפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ