הרב הצבאי לשעבר: לירות בחשודים בטרור במיטותיהם

בעקבות שחרור האסירים בעסקת שליט, תא"ל (מיל') אביחי רונצקי קורא לחיילי צה"ל שלא לעצור יותר חשודים בטרור ולהביאם למשפט

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל (מיל') אביחי רונצקי, קורא לחיילי צה"ל שלא לעצור יותר חשודים בטרור, אלא "לירות בהם במיטותיהם", בעקבות שחרור 1,027 אסירים פלסטינים כחלק מהעסקה להשבתו של גלעד שליט.

רונצקי שהתראיין לערוץ 7 אמר כי "בהרבה מקרים לא צריך להגיע לבית משפט. יש את חוכמת המפקדים והלוחמים. כשאתה מגיע לעצור מחבלים כמו רוצחי משפחת פוגל, צריך לירות בהם פשוט. לחסל אותם. הם מחבלים שרצחו אנשים וצריך להרוג אותם במיטות שלהם".

לדבריו, "היו מעצרים כאלה שמלכתחילה כוונו כדי להרוג את הרוצחים. לא צריך לפרסם יותר מדי או לדבר יותר מדי. ומי שהצליחו להימלט - צריך להעמיד אותם לדין ולהטיל עליהם עונש מוות,. בוודאי על רוצחים מהסוג הזה שרצחו משפחות".

רונצקי הוסיף כי "אני חושב שזה יכול להתקבל. לא צריך לדבר יותר מדי. אם זה יעלה למישור המשפטי, לדיונים משפטיים, נתקשה לצאת מזה". לגבי כוונות נקמה של נפגעי טרור אמר רונצקי ש"אני יכול לדמיין בעיני רוחי אנשים שרצחו את בני משפחותיהם והם רואים את הרוצח - אבא או אח יפגעו בו.

לטענתו של רונצקי, "אני לא קורא לנקמה או אנרכיה. אבל זה יכול לקרות. כל מדינה נורמלית זה מה שהייתה עושה - היתה משמידה את אלה שקמים אליה להורגה. אותו רוצח שעשה את הלינץ' ברמאללה, הדעת לא תופסת, זה מעורר פלצות בכל אדם נורמלי. מדינה שמאפשרת דבר כזה יכולה להביא מציאות שאנשים יקומו ויעשו מעשה. אפשר להבין אותם".

על עצם החתימה על עסקת שליט אמר רונצקי ש"למחבלים אין טנקים. הכוח שלהם זה רוח הלחימה שלהם. החמאס קיבל היום כמה אוגדות של לוחמים ורוח לחימה. אני מדבר עם הרבה חברים בארגוני ביטחון והם עם מחנק בגרון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ