אלי אשכנזי
אלי אשכנזי

מעט יותר מיממה חלפה מאז שהגיע גלעד שליט לביתו במצפה הילה, והערב (רביעי) הוא מבלה את החג הראשון בבית מזה כמעט חמש וחצי שנים. בבית נמצאים לצד גלעד ההורים אביבה ונועם, האח יואל ובת זוגו יערה והאחות הדס. לפנות ערב הגיעו גם הסב צבי והסבתא יעל לחגוג את החג עם המשפחה הקרובה.

לקראת כניסת החג פחת מאד זרם הסקרנים למצפה הילה, לאחר שבמשך היום עשרות הגיעו לפתח הרחוב שבו מתגוררת משפחת שליט. בכניסה לרחוב עדיין ישנו מחסום משטרתי וכמה שוטרים מונעים מהסקרנים להתקרב לבית.

מבקרים רבים הביאו עמם זרי פרחים שהועברו למשפחה. שרה אומנסקי בת ה-8, שהגיע במיוחד עם אביה מנתניה, ביקשה להעביר לגלעד שוקולד שעשתה במו ידיה, "כדי שיהיה לו מתוק בחג". השוקולד נלקח מידיה ונאמר לה שהוא יועבר למשפחה.

8 מתוך 8 |
יואל שליט ושמשון ליבמן בערב החג במצפה הילהצילום: עבדאללה שאמה
1 מתוך 8 |
גלעד שליט בטיול עם אמו אביבה, בשבוע שעברצילום: ירון קמינסקי
2 מתוך 8 |
תוקעים בשופר מוזהב לכבוד גלעדצילום: ירון קמינסקי

לפנות ערב עזבו אחרוני הפעילים את מצפה הילה. אלה חפץ, שהיתה מפיקה במטה בשלוש השנים האחרונות, פרצה בבכי כשיצאה מרחובו של גלעד שליט: "תמה תקופה בחיי, מתחילה תקופה חדשה", אמרה בדמעות. אמה, שבאה לאסוף אותה, אמרה שכעת "היא חוזרת להיות אמא של אלה במשרה מלאה", כיוון שעד כה כמעט לא התאפשר לה לבלות עם האם.

במהלך היום ניקו תושבי מצפה הילה את הלכלוך שנשאר מהחגיגה הגדולה אתמול, אולם השלטים המבשרים על שובו ועליהם הציטוט "כמה טוב שבאת הביתה" נותרו על כנם.

גלעד שליט חזר הביתה - סיקור מיוחד

אברהם ועקנין, תושב גבעת זאב, הגיע ליישוב מעוטר בטלית מוזהבת כדי לתקוע בשופר. "הוא לא חג את החגים שלנו כבר שש שנים", אמר ועקנין. "חשבתי שחשוב שישמע גם את תקיעת השופר. הבאתי לו במתנה את אחד השופרות האישיים שלי".

בסביבות השעה 11 בבוקר, גלעד יצא מהבית לטיול קצר בן 15 דקות כשהוא חובש כובע ומרכיב משקפי שמש, מלווה באמו, אביבה, וקציני רפואה, שהגיעו לבדיקות שגרתיות. עם שובו, פגש את שכנתו, אווה דרורי, שסיפרה שגלעד מרגיש יותר טוב והתעניין בבנה, בן, שניהם בני אותו הגיל. ניידת משטרה ניצבה באמצע הרחוב על מנת לחסום את הראות לכלי התקשורת, ובזמן שהותו של גלעד בחוץ, חיילי המשטרה הצבאית עמדו בשורה, על מנת לאפשר לגלעד לטייל ביישוב בפרטיות.

בשעות הצהרים המוקדמות יצאו נועם שליט וחברתו של יואל שליט, יערה וינקלר, לערוך קניות מחוץ ליישוב. נועם שליט אמר לעיתונאים כי "מצבו של גלעד טוב, הוא ישן טוב בלילה. הוא צריך קצת שקט כדי להתאושש. אני מקווה שנחזור לשגרה כמה שיותר מהר".

בשובם של נועם ויערה הם מיעטו לדבר עם העיתונות. נועם אמר בקצרה: "אני מרוצה, יהיה בסדר, תודה" והשניים נבלעו בתוך הבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ