ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ראש הזרוע הצבאית בחמאס, אחמד ג'עברי, איים היום (שבת) לחטוף חיילים נוספים. "אותן פעולות יימשכו כל עוד ישנם אסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל", אמר ג'עברי שנראה מלווה את החייל החטוף גלעד שליט ביום שלישי במעבר רפיח, רגע לפני שחרורו. ג'עברי ציין כי בשלב השני של עסקת שליט צפויים להשתחרר 550 אסירים ביטחוניים ולא פליליים, בעדיפות למבוגרים, חולים וכאלה שריצו יותר מ-20 שנות מאסר.

מזכ"ל ועדת ההתנגדות בחמאס, זוהיר אל-קייסי, תיאר שוב את תנאי החזקתו של שליט בשבי בעזה וטען כי הוא טופל בצורה טובה. בין השאר סיפר קייסי כי שליט צפה בטלוויזיה בעברית, קיבל אוכל טוב ש"תאם לדת היהודית". "הוא נהג לצפות בחדשות בטלוויזיה בערוצים בעברית".

שליט יצא היום מהיישוב בפעם הראשונה מאז שחזר לביתו במצפה הילה ביום שלישי שעבר. מלווה באביו נועם, יצאו השניים מהבית ברכב הפרטי ונסעו לחוף בצת צפונית לנהריה. השניים טיילו לאורך החוף ואף שחו והשתכשכו במים. בסוף השבוע בילה שליט בבית והמשיך לפגוש חברים ובני משפחה. ביום שישי הוא יצא להליכה נוספת ברחבי היישוב מלווה באחיו יואל ובאמו אביבה.

במשפחה סיפרו כי גלעד צפה במשחק הכדורסל של מכבי תל אביב ונחשף למהדורות החדשות ולעיתונים. חברים שפגשו אותו ציינו כי נראה שהוא מתאושש די מהר, מתחזק ומרגיש טוב כבזמן שהמשפחה תומכת בו כל הזמן. בימים הקרובים צפוי להגיע לבית משפחת שליט במצפה הילה נשיא המדינה שמעון פרס שיפגוש את גלעד בפעם הראשונה.

שליט מובל למצרים על ידי רמטכ"ל החמאס, אחמד ג'עבריצילום: אי-אף-פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ