שליט יתחיל בשבוע הבא תחקור מודיעיני

בצה"ל הדגישו שמדובר בתהליך שיותאם לכשירותו של החייל ששוחרר מהשבי, אך ההחלטה מתבססת על מצבו הנפשי המפתיע לטובה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

בשבוע הבא אמור גלעד שליט להתחיל בסדרה של תחקירים ביטחוניים ומודיעיניים עם גורמים שונים בצה"ל ובמערכת הביטחון. בצה"ל הדגישו הערב (חמישי) כי מדובר בהליך הדרגתי, שיתחיל בפגישות קצרות שיותאמו למצבו של שליט, מתוך רגישות לחוויות שעבר בחמש וחצי שנות שביו.

עם זאת, ההחלטה להתחיל את התהליך מתבססת כבר עתה על ההערכות הטובות של גורמי בריאות הנפש בצה"ל, הסבורים כי שליט התמודד בצורה נפשית מפתיעה לטובה עם תקופת השבי. כמו כן, פגשו היום הוריו של שליט, נועם ואביבה, נציג של מחלקת ביטחון מידע באגף המודיעין, על מנת לתאם מדיניות תקשורתית לגבי מידע רגיש הקשור לבנם ולאירועים שעבר.

לאחר שחרורו אמר שליט לרופאים שבדקו אותו כי הוא שמע בחדשות שיש חשש למצבו הנפשי, וידע כי הוא יפתיע אותם במצבו הטוב. בפגישתו עם הנשיא שמעון פרס בתחילת השבוע אמר שליט כי הוא "מתחזק לאט לאט".

לאחר השחרור דיבר נועם שליט על מצבו הרפואי של בנו: "גלעד מרגיש טוב ונמצא במעקב של גורמי הרפואה. הוא יצא קצת ברגל, רכב על אופניים ושיחק פינג פונג במתחם הבית. הוא נפגש עם חברים ליישוב, חברים לבית הספר. הוא אוכל ויש לו תיאבון. השינה לא מסודרת לחלוטין, אבל הוא ישן. הוא צריך את הזמן שלו וצריך להסתגל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ