הרב הצבאי לשעבר: משהו רקוב בכך שקוראים לשליט גיבור

אביחי רונצקי ממשיך לבקר את עסקת שליט: "התקשורת עשתה מניפולציה על רגשות האנשים. אף מפקד לא יגיד לשחרר חייל בכל מחיר"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הרב הצבאי לשעבר, תא"ל במיל' אביחי רונצקי, ממשיך בקמפיין נגד עסקת שליט. בדברים שאמר לעיתון "בשבע" אמר רונצקי כי "העובדה שקוראים לשליט 'גיבור' מעידה שמשהו כאן רקוב".

רונצקי הוסיף בראיון כי "חבר טוב שלי, שמאלי בעמדותיו, אמר שלדעתו צריך היה לבוא למשפחת שליט כבר בהתחלה ולומר להם: 'תראו את הילד שלכם כאילו הוא מת. אם יחזור הביתה - תעשו חגיגה. אבל לכם כמשפחה אין לגיטימציה להפוך את כל המדינה. זה לא לגיטימי שאתם כמשפחה תחלישו את המדינה'".

התבטאות חסרת טאקט או דווקא אמיצה? ספרו מה דעתכם בפייסבוק

אביחי רונצקי, ארכיון

בעקבות שחרור אסירים במסגרת עסקת שליט, אמר רונצקי "כי יש לירות בחשודים בטרור במיטותיהם, בלי לדבר יותר מדי". בראיון ל"בשבע" הוסיף רונצקי כי "לשבי הולכים רק מחוסר הכרה או על אלונקה. צריך להיאבק. ועוד קוראים לו גיבור? יש פה משהו רקוב. כל זה שייך לרוח הלחימה, שהיא מה שמנצח בקרב".

עוד אמר רונצקי בראיון כי "התקשורת עשתה מניפולציה על רגשות האנשים, הלבישו פה דבר מופרך, לשחרר חייל בכל מחיר. אף מפקד לא יגיד דבר כזה. הרי החייל נדרש לסכן חיים כדי להגן על אזרחים, ופה אתה הולך להגן על חייל ולסכן את האזרחים. זה היפוך היוצרות".

הרב הצבאי לשעבר אף סיפר כי לאחרונה השתתף בערב עיון בחטיבה המרחבית שומרון שעסק בסוגיית שחרור חטופים. לדבריו, מח"ט שומרון, נמרוד אלוני, אמר כי בעקבות העסקה הוא חושש מבעיית מוטיבציה. “'אנחנו עושים מעצרים שכרוכים בהרבה סכנת נפשות. אני חושש דווקא מכך שעכשיו, בזמן ביצוע מעצרים מסכני חיים, החיילים יהססו לבצע את המשימה כי הם יידעו שמחר ישחררו את המחבל שהם עוצרים עכשיו", ציטט את המח"ט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ