גלעד שליט עבר ניתוח להוצאת רסיסים מידו

מבית החולים רמב"ם, שם נערך הניתוח, נמסר כי חלק מהרסיסים "ישבו בתוך ובסמוך לעצב". מצבו טוב, הוא מתאושש וצפוי להשתחרר מחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גלעד שליט עבר הבוקר (שישי) ניתוח לחילוץ רסיסי מתכת מהאמה והמרפק, שנותרו מאז שנפגע בעת חטיפתו לעזה. מבית החולים רמב"ם, שם נערך הניתוח, נמסר שמצבו טוב, שהוא מתאושש ושהוא צפוי להשתחרר מחר.

הניתוח הוא חלק מהטיפולים הרפואיים שעובר שליט מאז שחרורו מהשבי. את הניתוח ערך פרופ' שלום שטהל, מנהל היחידה לכירורגיית כף יד ברמב"ם. שליט צפוי לעבור עוד טיפולים רפואיים, וכן טיפולים במתקן של משרד הביטחון בצפון. הוריו לצידו, ומסרו שהוא בסדר.

סגן מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל, סיפר ל"הארץ" כי "שליט הגיע לבדיקות כבר בתחילת השבוע לבדיקות, ואחרי שהושלמו הבדיקות, היום בבוקר עבר ניתוח להוצאת הרסיסים בידו על ידי מנהל המחלקה לכירורגיית יד, פרופסור שלום שטהל, וד"ר לירון אלדור מהכירורגיה הפלסטית".

לדברי הלברטל, "ישנם אנשים שנשארים בגופם רסיסים והם לא עוברים ניתוח, אולם במקרה של גלעד, חלק מהרסיסים ישבו בתוך וסמוך לעצב ולכן היה צריך להוציא אותם". הלברטל הוסיף כי "מצבו של שליט טוב מאוד, הניתוח עבר בהצלחה וגלעד יישאר להשגחה".

השבוע החל שליט בסדרה של תחקירים ביטחוניים ומודיעיניים עם גורמים שונים בצה"ל ובמערכת הביטחון. בצה"ל הדגישו כי מדובר בהליך הדרגתי, שיתחיל בפגישות קצרות שיותאמו למצבו של שליט, מתוך רגישות לחוויות שעבר בחמש וחצי שנות שביו.

עם זאת, ההחלטה להתחיל את התהליך מתבססת כבר עתה על ההערכות הטובות של גורמי בריאות הנפש בצה"ל, הסבורים כי שליט התמודד בצורה נפשית מפתיעה לטובה עם תקופת השבי. כמו כן, פגשו היום הוריו של שליט, נועם ואביבה, נציג של מחלקת ביטחון מידע באגף המודיעין, על מנת לתאם מדיניות תקשורתית לגבי מידע רגיש הקשור לבנם ולאירועים שעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ