פורסמה רשימת 550 המשוחררים בעסקת שליט

באתר השב"ס מוצגת רשימת האסירים המלאה שישוחררו בשלב השני של העסקה. עד יום ראשון ניתן יהיה להגיש עתירות נגד העסקה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

השלב השני של חילופי האסירים בין ישראל לחמאס, במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט, יצא היום (רביעי) לדרך. היום בערב פורסמה לעיון הציבור באתר שירות בתי הסוהר, רשימת 550 אסירים ביטחוניים פלסטינים שישוחררו בשלב הזה. עד יום ראשון יוכלו מתנגדי העסקה להגיש לבג"ץ עתירות נגד השחרור. אם אלה יידחו, יועברו האסירים לגדה המערבית ולרצועת עזה דרך מעברי הגבול, כנראה ביום ראשון אחרי הצהריים.

לחצו לצפייה ברשימה המלאה

פקיד ישראלי בכיר אמר שלפי מתווה עסקת שליט, ישראל היא שקבעה את זהות האסירים, בתיאום עם ממשלת מצרים. לפי הבכיר, כל האסירים שישוחררו ביצעו עבירות ביטחוניות, אך איש מהם לא רצח ישראלים. כמו כן נטען כי איש מהמחבלים שישוחררו אינו שייך לחמאס או לג'יהאד האיסלאמי, אלא הם חברי פתח, החזית העממית והחזית הדמוקרטית. גם כמה נשים וקטינים ישוחררו בשלב זה.

בעסקת שליט נקבע כי חודשיים לאחר העברת שליט לישראל ושחרור המחבלים שדרש חמאס, יבוצע שלב שני, שבו ישוחררו 550 אסירים נוספים שתבחר ישראל. בשבועות האחרונים קיימו ישראל ומצרים מגעים על השלב השני של העסקה. בשבוע שעבר ובימים האחרונים הואצו המגעים בין נציגים ישראלים לראשי המודיעין המצרי בקהיר ובכירים ישראלים ביקרו בקהיר כדי להשלים את הפרטים האחרונים של העסקה. גורמים מצריים אישרו ל"הארץ" שמצרים מנהלת את השיחות בעניין זה. התקיימו גם דיונים פנימיים במערכת הביטחון במטרה לקבוע את הקריטריונים לשחרור האסירים הפלסטינים.

בשלב הראשון של עסקת שליט שוחררו 477 אסירים, 27 מהם נשים. בסך הכל ישוחררו בכל העסקה 1,027 אסירים תמורת גלעד שליט, ששוחרר משבי חמאס לפני חודשיים.

אסירים פלסטינים בדרך לעזה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ